News

Як впливати на життя в громаді: навчання в Горохові та Нововолинську

Wed, 17.01.24

Як впливати на життя в громаді? Таке питання виникає в тих людей, які хочуть щось змінювати, але відповідь на нього отримують тільки ті, хто ще й готовий діяти, бо, як відомо, дії творять зміни.

Наприкінці минулого тижня Волинський Інститут Права організував навчальні зустрічі для нових мешканців й активних жителів Нововолинська та Горохова. Учасники та учасниці дізнавалися про інструменти, які допоможуть їм більше та якісніше впливати на зміни в своїх громадах.

Експертка, виконавча директорка ГО “Нова Генерація” Оксана Глєбушкіна розповіла, в який спосіб активісти можуть долучатися до розробки та впровадження владних рішень, що таке інструменти демократії й чому важливо до таких активностей залучати нових жителів громади. Детально зупинилася та питанні створення та функціонування ради ВПО і тому, як цей інструмент може впливати.

Окрім теоретичної частини була і практична. Учасники провели мапування та кластеризацію потреб громади. Вони зібрали ідеї змін та проєктів, які, на їхню думку, є нині важливими для громади і які, зокрема, допоможуть соціальній інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Тренерка на прикладах пояснила підходи до пошуку таких ідей.

“Усі напрацьовані ідеї важливі. Але накидати проблеми – це тільки перший крок. Тепер нам потрібно зрозуміти, що з ними робити і як ці питання вирішувати”, – зазначила виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Тож робота на цьому не зупиняється. Учасники зголосилися далі продовжувати працювати над змінами за обраними напрямами.

“Учасники побачили в яких сферах, які теми, які проблеми можна зрушити. Тепер важливо не втратити це бажання рухатись разом. Їм потрібно комунікувати далі, самоорганізовуватися. Ідеально, якби це було без нас, але ми на тому етапі, коли таки треба допомогти”, – вважає тренерка Оксана Глєбушкіна.

Важливо, що ці зустрічі не тільки про навчання. Це також і комунікаційний майданчик. Багато з учасників саме тут вперше дізналися одне про одного. У такий спосіб сформувалися нові зв’язки між активними жителями та відбувся діалог із представниками влади. Як наслідок, це може призвести до якісних змін і підвищення рівня довіри між активістами та представниками місцевого самоврядування.

Окрім того, ця зустріч стала діалоговим майданчиком із новими жителями: “Дізналася сьогодні більше про Горохів. Дізналася, що тут є багато людей, яким не байдуже і вони готові щось робити для змін, згуртованості та комфорту і готова бути частиною цих змін, як членкиня Ради ВПО”, – поділилася враженнями учасниця заходу Вікторія, яка переїхала до Горохова із Маріуполя.

Але найважливіший ефект – це запал. Важливо, аби учасники захотіли втілювати напрацьовані ідеї, продовжили думати над змінами, які вони можуть принести, та долучали інших людей.

За результатами зустрічі в Нововолинську був створений чат для активістів де вони продовжують комунікувати та планувати наступні активності. У Горохові ж домовилися про наступну робочу зустріч у такому складі.


Зустрічі організовані Волинським Інститутом Права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Публікація представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження»

News

Tue, 23.07.24
Волинський Інститут Права розпочинає новий проєкт спільно з Турійською та Камінь-Каширською громадами

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» працюватимемо над розробкою Статутів громад та посиленням владно-громадської співпраці.

Thu, 18.07.24
Жінка та місцеве самоврядування: яка її роль у стійкості та відбудові локальних громад

Переказуємо, про що говорили спікерки на панельній дискусії в рамках форуму «Рушій невтраченої демократії».

Mon, 15.07.24
«Від нас залежить, якими будуть наші громади». У Луцьку відбувся форум «Рушій невтраченої демократії»

На дводенному міжрегіональному форумі зібрались понад сто учасників, які обговорили, як розвивати локальну демократію в умовах повномасштабного вторгнення.

Fri, 05.07.24
Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

У громаді хочуть вивести на новий рівень туристичну галузь, аби без проблем приймати велику кількість туристів та створити впізнаваний бренд Шацької громади. Яким чином це хочуть втілити – читайте у статті.

Fri, 05.07.24
Як Ківерцівська громада впровадила інструмент публічних онлайн-консультацій з жителями

Інструмент повинен забезпечити широке долучення жителів до процесу прийняття рішень та налагодити владно-громадський діалог. Про те, як громада розпочала роботу в цьому напрямі, читайте у статті.

Wed, 03.07.24
Володимир-Волинська громада працює над творенням нової ветеранської політики

Мета проєкту – зробити так, щоб після повернення у цивільне життя учасникам бойових дій було максимально комфортно проживати у Володимир-Волинській громаді,

Fri, 28.06.24
Перші успіхи Офісу розвитку Боратинської громади

Офіс створили наприкінці січня із масштабною метою – створити у громаді потужну мережу проєктних менеджерів. Про те, як Офіс впевнено йде до цього шляху, читайте у матеріалі.

Tue, 25.06.24
Як працює рада взаємодії з питань освіти: досвід Горохівської громади

Рада взаємодії з питань освіти у Горохівській громаді стала платформою, де вчителі, представники батьків та місцевого самоврядування спільно напрацьовують рішення, щоб реформувати сферу освіти.