News

Як у Володимирі вдалося інтегрувати переселенців у життя громади

Wed, 23.11.22

Упродовж літа та осені у Володимирі було реалізовано проєкт «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області». Його реалізував Волинський Інститут Права та його партнери за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Почалося все з фокус-груп, анкетування, обговорення, аби визначити найактуальніші проблеми та запити. В результаті були напрацьовані ідеї семи інтеграційних заходів, що відбулися у Володимирі протягом серпня – жовтня.

Так, до Дня Незалежності України організовано забави для дітей, майстер-клас з петриківського розпису, перегляд фільму «Гуцулка Ксеня». У вересня усі зацікавлені мали змогу відвідати музичний «квартирник», а у жовтні для внутрішньо переміщених осіб та місцевих жителів було організовано майстер-клас з гончарства.

Щоб сприяти працевлаштуванню переселенців та жителів Володимирської громади, відбувся тренінг щодо старту та розвитку власної справи. Окрему увагу Волинський Інститут Права та його партнери приділили психологічній підтримці. Зокрема, учасниці тренінгу «Жіноче коло» мали змогу поговорити про цінності, внутрішні опори і техніки подолання тривог та стресу.

«Дякую за корисний захід. Завдяки психологу побачила позитивні сторони свого життя після 24 лютого. А ще, цікаво було проаналізувати власні життєві опори» – ділиться враженнями учасниця заходу Надія.

Таким чином, завдяки згаданим активностям вдалося покращити комунікацію між ВПО та місцевими жителями, які зацікавилися заходами проєкту; посприяти у руйнуванні стереотипів; створити майданчик для знайомства.

Важливо згадати і про те, що проєкт мотивував місцевих переселенців згуртуватися та створити громадську організацію. Оскільки жоден з  її представників немає досвіду у такій темі, то Волинський Інститут Права надавав відповідні консультації до створення і після цього. Було також організовано тренінг з основ громадської діяльності.

«Це навчання дало нам можливість краще зрозуміти, як досягнути поставлених завдань. А ще, завдяки тренеру навчання виникла ідея провести наш перший публічний захід. Ми спільно з місцевими жителями випікали піцу. Згодом роздавали її дітям з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах», – розповідає керівник ГО «ВПО України «Інтеграція»  Сергій Божко.

Отож, реалізація проєкту Волинського Інституту Права у Володимирі не була безслідною. Отримані результати не лише посприяли в інтеграції ВПО, а й допомогли переселенцям об’єднатися для захисту своїх прав та включення у розвиток громади, де вони нині мешкають.

Активності організовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»