News

Як у Торчинській громаді будують далекоглядні плани на розвиток освіти

Tue, 29.09.20

Один з основних напрямів роботи Волинського Інституту Права (ВІП) – сприяння розвитку місцевих об'єднаних територіальних громад. Зокрема, мова йде про вдосконалення механізмів локальної демократії та розробку стратегічних документів.

До прикладу, нині ВІП допомагає в розробці Стратегії розвитку освіти Торчинської ОТГ в рамках проєкту «Діалог, як інструмент порозуміння та ухвалення рішень у громаді».

Ініціатива передбачає дослідження стану розвитку освітньої мережі, обговорення сильних і слабких сторін з усіма зацікавленими мешканцями громади, проведення  тренінгів для освітян, створення робочих груп з напрацювання вищезгаданої Стратегії, розробка цього  планового документу та його затвердження депутатами під час сесійного засідання.

«На жаль, в Україні існує сумна практика, що стратегічні документи органами влади часто приймаються для галочки. Ми ж хочемо, щоб це була реальна дорожня карта, яка передбачила конкретні якісні кроки розвитку освіти в Торчинській громаді. Рада, що місцева влада розуміє потребу існування такої Стратегії і всіляко сприяє її розробці», - зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Так, у серпні відбулися фокус-групи в трьох населених пунктах громади: Торчин, Садів та Білосток.  Під час цих заходів, директорам та вчителям, владним посадовцям, батькам учнів було презентовано аналіз поточної ситуації в сфері освіти Торчинської ОТГ.

«Учасники цих заходів не лише стали більш поінформовані щодо розвитку освіти їх громади, а й мали можливість висловити свої міркування з цього приводу. Їх думки; результати опитування освітян учнів та їх батьків, що нині відбувається у Торчинській ОТГ; різноманітна статистина профільна інформація, яку ми зараз збираємо, будуть враховані при розробці Стратегії», - розповідає експерт з питань освіти Сергій Пазюк.

Зауважимо, аналогічні заходи в рамках проєкту «Діалог, як інструмент порозуміння та ухвалення рішень у громаді» також відбуваються й у Павлівській ОТГ.

Довідково:

Проєкт «Діалог, як інструмент порозуміння та ухвалення рішень у громаді» реалізується Волинським Інститутом Права за підтримки Програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

 

News

Mon, 30.06.25
Від теорії – до змін. Яким був перший модуль Школи участі та взаємодії

30 учасників та учасниць з Волині та Рівненщини вчилися основам проєктного менеджменту. Про те, як це було, читайте у матеріалі.

Wed, 25.06.25
Волинський Інститут Права розпочав новий проєкт у Маневицькій та Любомльській громадах

У співпраці з Любомльською міською та Маневицькою селищною радами працюватимемо над розвитком локальної демократії.

Wed, 11.06.25
"Ми навчились говорити одне з одним”: заступниця Турійського селищного голови про результати спільного проєкту з ВІП

Заступниця Турійського селищного голови Жанна Яковініч – про те, чи виправдались очікування від співпраці з Волинським Інститутом Права, важливість діалогу з громадянами та про те, чому громаді потрібен статут.

Fri, 06.06.25
Локальна демократія у дії: Камінь-Каширська громада напрацювала проєкт статуту

Яким чином ми допомагали покращувати владно-громадську співпрацю у Камінь-Каширській громаді? Розповідаємо про це у матеріалі.

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.