News

Як у Смідинській громаді рухаються на шляху до чистого довкілля

Tue, 18.10.22

У вересні  цього року в Смідинській громаді завершилася реалізація екологічного проєкту, що розпочався ще у 2021-му. Втілила його громадська організація «Волинський Інститут Права» у партнерстві з місцевою владою для позитивних змін у сфері охорони довкілля та для залучення місцевих жителів до розвитку цієї територіальної громади (ТГ).

Усі активності проєкту було поділено на два напрямки. Перший – це напрацювання важливих документів без яких не можливо зберегти і розвивати чисте довкілля. Мова йде про зміни у Стратегії розвитку Смідинської ТГ у частині екології, правила благоустрою території та схему санітарної очистки.

«До процесу напрацювання цих документів було залучено і місцевих посадовців, і депутатів, і експертів, і активних жителів. Адже, для нас важливо, щоб на розвиток громад впливали не лише посадовці, а й усі, хто хоче позитивних змін. Практика показує, що спільні зусилля дають більше результатів», – вважає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Вона додає, що ці три документи важливі, адже їх наявність дає чіткіше розуміння куди рухатися і що робити на шляху до чистого довкілля.

Другий напрямок активностей проєкту – це організація заходів, які підвищують еко-свідомість жителів Смідинської ТГ. Тобто впливають на те, щоб чим більших місцевих людей усвідомило важливість збереження чистого навколишнього середовища.

Зокрема, за період реалізації проєкту відбулися тренінги з основ компостування та особливостей вирощування органічної продукції. Також було організовано дві екологічні акції. Їх учасники не лише долучилися до толоки, а й могли дізнатися багато цікавого під час майстер-класів та гутірок.

«Хоч цей проєкт завершився, але наша діяльність для охорони довкілля продовжуються. Все те, що ми зазначили у змінах до Стратегії розвитку та інших напрацьованих документах, потрібно імплементувати. До прикладу, є ідея адвокаційної кампанії з сортування сміття місцевими жителями, яку хочемо реалізувати найближчим часом. Тому, не зупиняємося і далі рухаємося на шляху до чистої громади», – розповідає голова Смідинської ТГ Оксана Піцик.

Довідково:

Всі згадані активності здійснено Волинським Інститутом Права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

News

Mon, 30.06.25
Від теорії – до змін. Яким був перший модуль Школи участі та взаємодії

30 учасників та учасниць з Волині та Рівненщини вчилися основам проєктного менеджменту. Про те, як це було, читайте у матеріалі.

Wed, 25.06.25
Волинський Інститут Права розпочав новий проєкт у Маневицькій та Любомльській громадах

У співпраці з Любомльською міською та Маневицькою селищною радами працюватимемо над розвитком локальної демократії.

Wed, 11.06.25
"Ми навчились говорити одне з одним”: заступниця Турійського селищного голови про результати спільного проєкту з ВІП

Заступниця Турійського селищного голови Жанна Яковініч – про те, чи виправдались очікування від співпраці з Волинським Інститутом Права, важливість діалогу з громадянами та про те, чому громаді потрібен статут.

Fri, 06.06.25
Локальна демократія у дії: Камінь-Каширська громада напрацювала проєкт статуту

Яким чином ми допомагали покращувати владно-громадську співпрацю у Камінь-Каширській громаді? Розповідаємо про це у матеріалі.

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.