News

Як у Смідинській громаді рухаються на шляху до чистого довкілля

Tue, 18.10.22

У вересні  цього року в Смідинській громаді завершилася реалізація екологічного проєкту, що розпочався ще у 2021-му. Втілила його громадська організація «Волинський Інститут Права» у партнерстві з місцевою владою для позитивних змін у сфері охорони довкілля та для залучення місцевих жителів до розвитку цієї територіальної громади (ТГ).

Усі активності проєкту було поділено на два напрямки. Перший – це напрацювання важливих документів без яких не можливо зберегти і розвивати чисте довкілля. Мова йде про зміни у Стратегії розвитку Смідинської ТГ у частині екології, правила благоустрою території та схему санітарної очистки.

«До процесу напрацювання цих документів було залучено і місцевих посадовців, і депутатів, і експертів, і активних жителів. Адже, для нас важливо, щоб на розвиток громад впливали не лише посадовці, а й усі, хто хоче позитивних змін. Практика показує, що спільні зусилля дають більше результатів», – вважає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Вона додає, що ці три документи важливі, адже їх наявність дає чіткіше розуміння куди рухатися і що робити на шляху до чистого довкілля.

Другий напрямок активностей проєкту – це організація заходів, які підвищують еко-свідомість жителів Смідинської ТГ. Тобто впливають на те, щоб чим більших місцевих людей усвідомило важливість збереження чистого навколишнього середовища.

Зокрема, за період реалізації проєкту відбулися тренінги з основ компостування та особливостей вирощування органічної продукції. Також було організовано дві екологічні акції. Їх учасники не лише долучилися до толоки, а й могли дізнатися багато цікавого під час майстер-класів та гутірок.

«Хоч цей проєкт завершився, але наша діяльність для охорони довкілля продовжуються. Все те, що ми зазначили у змінах до Стратегії розвитку та інших напрацьованих документах, потрібно імплементувати. До прикладу, є ідея адвокаційної кампанії з сортування сміття місцевими жителями, яку хочемо реалізувати найближчим часом. Тому, не зупиняємося і далі рухаємося на шляху до чистої громади», – розповідає голова Смідинської ТГ Оксана Піцик.

Довідково:

Всі згадані активності здійснено Волинським Інститутом Права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

News

Thu, 26.01.23
Волинські активісти та посадовці вчилися, що робити у випадку комунікаційної кризи

Робота громадських організацій не можлива без комунікації з тими людьми, для кого вони працюють.

Wed, 25.01.23
Як ВПО та волинянам отримати безкоштовну правову допомогу?

Внутрішньо переміщені особи, які мешкають на Волині, та жителі громад області, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати безкоштовні юридичні консультації.

Mon, 09.01.23
ТОП 5 ініціатив Волинського Інституту Права у 2022-му році

Ось і минув рік, що зробив команду Волинського Інституту Права сильнішою.

Fri, 30.12.22
Інтеграція переселенців у життя громади. Ківерцівський досвід

Публічні обговорення, фокус-групи, тренінги, культурно-мистецькі та спортивні заходи – всі вони відбулися у Ківерцях з червня по серпень для інтеграції переселенців у життя громади.

Thu, 29.12.22
У Любешові реалізували проєкт для інтеграції переселенців у життя громади

Любешівська громада почала приймати вимушено переміщених осіб ще в перші тижні повномасштабного військового наступу росії.

Thu, 29.12.22
Психологи та педагоги волинських громад покращили свої навики роботи в умовах війни

Потреба вдосконалення своїх знань зібрала на одному майданчику практичних психологів і соціальних педагогів Голобської та Люблинецької громад.

Sat, 24.12.22
На Волині розпочалася реалізація проєктів, що сприяють сталим змінам у громадах

Розвиток волинських громад в у мовах війни – це, м’яко кажучи, складно, але можливо. Як і раніше, цей процес залежить не лише від посадовців, а й активних жителів.

Tue, 20.12.22
Як у Смідинській громаді сприяють відкриттю власної справи

Сприяти започаткуванню власної справи місцевими жителями та переселенцями – одне із завдань проєкту, що було реалізовано у Смідинській громаді цієї осені.