News

Як у Смідинській громаді рухаються на шляху до чистого довкілля

Tue, 18.10.22

У вересні  цього року в Смідинській громаді завершилася реалізація екологічного проєкту, що розпочався ще у 2021-му. Втілила його громадська організація «Волинський Інститут Права» у партнерстві з місцевою владою для позитивних змін у сфері охорони довкілля та для залучення місцевих жителів до розвитку цієї територіальної громади (ТГ).

Усі активності проєкту було поділено на два напрямки. Перший – це напрацювання важливих документів без яких не можливо зберегти і розвивати чисте довкілля. Мова йде про зміни у Стратегії розвитку Смідинської ТГ у частині екології, правила благоустрою території та схему санітарної очистки.

«До процесу напрацювання цих документів було залучено і місцевих посадовців, і депутатів, і експертів, і активних жителів. Адже, для нас важливо, щоб на розвиток громад впливали не лише посадовці, а й усі, хто хоче позитивних змін. Практика показує, що спільні зусилля дають більше результатів», – вважає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Вона додає, що ці три документи важливі, адже їх наявність дає чіткіше розуміння куди рухатися і що робити на шляху до чистого довкілля.

Другий напрямок активностей проєкту – це організація заходів, які підвищують еко-свідомість жителів Смідинської ТГ. Тобто впливають на те, щоб чим більших місцевих людей усвідомило важливість збереження чистого навколишнього середовища.

Зокрема, за період реалізації проєкту відбулися тренінги з основ компостування та особливостей вирощування органічної продукції. Також було організовано дві екологічні акції. Їх учасники не лише долучилися до толоки, а й могли дізнатися багато цікавого під час майстер-класів та гутірок.

«Хоч цей проєкт завершився, але наша діяльність для охорони довкілля продовжуються. Все те, що ми зазначили у змінах до Стратегії розвитку та інших напрацьованих документах, потрібно імплементувати. До прикладу, є ідея адвокаційної кампанії з сортування сміття місцевими жителями, яку хочемо реалізувати найближчим часом. Тому, не зупиняємося і далі рухаємося на шляху до чистої громади», – розповідає голова Смідинської ТГ Оксана Піцик.

Довідково:

Всі згадані активності здійснено Волинським Інститутом Права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

News

Thu, 30.11.23
Якісне інформування – це 80% успіху громади: у Володимирі посадовці вчилися ефективніше працювати з громадянами

У Володимирі відбувся тренінг «Місцеве самоврядування, орієнтоване на громадян». Посадовці та депутати вивчали інструменти для налагодження ефективного діалогу між громадянами та владою. Одним із головних завдань цього навчання було підвищити рівень громадської участі в громаді

Tue, 21.11.23
У Нововолинську переселенці разом із постійними жителями громади началися бізнес-плануванню

У Нововолинську відбувся тренінг з написання бізнес-планів. Бізнес-тренерка Ольга Іванків навчала переселенців і постійних жителів громади секретам початку власної справи

Tue, 31.10.23
Релокація бізнесу можлива, – у Любешові працює Центр спортивної медицини з Бахмута

Налагодити ефективну співпрацю з бізнесом - важливе завдання для органів місцевого самоврядування. Любешівська громада з цим завданням впоралась: Центр спортивної медицини не просто надає послуги на території громади і платить податки, а й допомагає формувати візію її майбутнього. Завдяки такій тісній співпраці та взаєморозумінню громада змінюється на краще

Mon, 30.10.23
Як маленькими кроками робити великі справи, – досвід інтеграції ВПО в громадах Волині

Чотири команди з чотирьох громад впродовж майже чотирьох місяців працювали над допомогою в інтеграції переселенців. Робота тривала в рамках конкурсу малих ґрантів для команд із малих та середніх територіальних громад Волині, який проводили Київський Діалог спільно з громадською організацією «Волинський Інститут Права»

Mon, 30.10.23
Ірина Гайдучик: “Мережування допомагає впливати, щоб владні рішення були ближчими до потреб тих, на кого вони спрямовані

Розмова з виконавчою директоркою Волинського Інституту Права, Іриною Гайдучик про важливість мережування громадського сектору та діяльність мережі UPLAN

Mon, 30.10.23
Громада, яка змогла. Як у Мельниках створили ОСН і виграли від цього

Село Мельники Шацької громади не мали старости і це не найкращим чином впливало на лобіювання інтересів жителів. Однак, активність жителів допомогла вирішити цю проблему. Створивши власний сільський комітет люди змогли налагодити якісну комунікацію з селищною радою

Sun, 29.10.23
«Горохів Хаб» – простір якісних змін у громаді

Історія «Горохів Хабу» – це історія про те, як приміщення можна наповнити сенсами і зробити його центром змін у громаді

Sat, 28.10.23
«Споріднене тепло» об'єднує молодь Рожищенської громади

Як молодь у Рожищенській громаді ініціює зміни та допомагає об'єднувати активних жителів