News

Як на Поліссі теревенили про корупцію

Thu, 13.08.20

Село Рудня (Смідинська громада), як той грибок, що причаївся в хащах волинського Полісся. Навколо неосяжні оку простори лісів, а воно живе своїм життям. На краю села пробіглась лисиця; серпневий вітер роздуває гілля старого дуба; в одній із хат ціле сімейство вийшло на "городні роботи"; літня пані дрімає собі, сидячі на лавці; а біля клубу зібралися активні мешканці Рудні і розмовляють про корупцію.

Вам не здалося і ми не обмовилися. Адже у неділю, 9 серпня, тут відбулися антикорупційні теревені «Подарунки та благодійні внески – хабар чи традиція?»

«Ще з лютого наша організація та залучені експерти допомагали Смідинській громаді в розробці антикорупційної програми та положення про попереджання конфлікту інтересів. Після їх затвердження, ми організовуємо різноманітні просвітницькі заходи. Їх мета – не лише розповісти про напрацювання нашого проєкту, а й антикорупційне просвітництво у різних цікавих для людей форматах». – зазначає керівниця Волинського Інститут Права Ірина Гайдучик.

Учасники заходу в Рудні не лише говорили про те, що ж таке корупція і чому вона виникає, в яких сферах  це негативне явище є найбільш популярним, а й самі могли спробувати себе у ролі корупціонера. Зокрема, під час заходу моделювалися різні побутові ситуації, де люди в форматі гри могли «підмастити» у вирішені тих чи інших справ завдяки хабарю. Таким чином, люди «на практиці» могли краще зрозуміти як протидіяти корупції і реагувати на її прояви.

«Під час теревень ми багато говорили про хабарі в освіті та медицині. Адже за результатами соцопитувань різноманітних авторитетних українських громадських організацій саме у цих сферах в Україні корупція є найбільш видимою. Радий, що учасники заходу активно долучалися до обговорення, задавали чимало питань, ділилися своїми життєвими історіями», - розповідає модератор заходу, журналіст менеджер з комунікації  Волинського Інституту Права Дмитро Безвербний.

За його словами, захід був не лише цікавим для активних мешканців Рудні, а й корисним. Адже завдяки цим теревеням люди збагатилися важливими знаннями і спільно проговорювали своє бачення корупції. Як результат - така розмова допомагає ліпше зрозуміти чому існує корупція, які її наслідки та як кожен з нас може з нею боротися.

Захід відбувся в рамках проєкту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею* Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.

 

*Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).

News

Mon, 30.06.25
Від теорії – до змін. Яким був перший модуль Школи участі та взаємодії

30 учасників та учасниць з Волині та Рівненщини вчилися основам проєктного менеджменту. Про те, як це було, читайте у матеріалі.

Wed, 25.06.25
Волинський Інститут Права розпочав новий проєкт у Маневицькій та Любомльській громадах

У співпраці з Любомльською міською та Маневицькою селищною радами працюватимемо над розвитком локальної демократії.

Wed, 11.06.25
"Ми навчились говорити одне з одним”: заступниця Турійського селищного голови про результати спільного проєкту з ВІП

Заступниця Турійського селищного голови Жанна Яковініч – про те, чи виправдались очікування від співпраці з Волинським Інститутом Права, важливість діалогу з громадянами та про те, чому громаді потрібен статут.

Fri, 06.06.25
Локальна демократія у дії: Камінь-Каширська громада напрацювала проєкт статуту

Яким чином ми допомагали покращувати владно-громадську співпрацю у Камінь-Каширській громаді? Розповідаємо про це у матеріалі.

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.