News

Як на Поліссі теревенили про корупцію

Thu, 13.08.20

Село Рудня (Смідинська громада), як той грибок, що причаївся в хащах волинського Полісся. Навколо неосяжні оку простори лісів, а воно живе своїм життям. На краю села пробіглась лисиця; серпневий вітер роздуває гілля старого дуба; в одній із хат ціле сімейство вийшло на "городні роботи"; літня пані дрімає собі, сидячі на лавці; а біля клубу зібралися активні мешканці Рудні і розмовляють про корупцію.

Вам не здалося і ми не обмовилися. Адже у неділю, 9 серпня, тут відбулися антикорупційні теревені «Подарунки та благодійні внески – хабар чи традиція?»

«Ще з лютого наша організація та залучені експерти допомагали Смідинській громаді в розробці антикорупційної програми та положення про попереджання конфлікту інтересів. Після їх затвердження, ми організовуємо різноманітні просвітницькі заходи. Їх мета – не лише розповісти про напрацювання нашого проєкту, а й антикорупційне просвітництво у різних цікавих для людей форматах». – зазначає керівниця Волинського Інститут Права Ірина Гайдучик.

Учасники заходу в Рудні не лише говорили про те, що ж таке корупція і чому вона виникає, в яких сферах  це негативне явище є найбільш популярним, а й самі могли спробувати себе у ролі корупціонера. Зокрема, під час заходу моделювалися різні побутові ситуації, де люди в форматі гри могли «підмастити» у вирішені тих чи інших справ завдяки хабарю. Таким чином, люди «на практиці» могли краще зрозуміти як протидіяти корупції і реагувати на її прояви.

«Під час теревень ми багато говорили про хабарі в освіті та медицині. Адже за результатами соцопитувань різноманітних авторитетних українських громадських організацій саме у цих сферах в Україні корупція є найбільш видимою. Радий, що учасники заходу активно долучалися до обговорення, задавали чимало питань, ділилися своїми життєвими історіями», - розповідає модератор заходу, журналіст менеджер з комунікації  Волинського Інституту Права Дмитро Безвербний.

За його словами, захід був не лише цікавим для активних мешканців Рудні, а й корисним. Адже завдяки цим теревеням люди збагатилися важливими знаннями і спільно проговорювали своє бачення корупції. Як результат - така розмова допомагає ліпше зрозуміти чому існує корупція, які її наслідки та як кожен з нас може з нею боротися.

Захід відбувся в рамках проєкту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею* Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.

 

*Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.