News

Як хліб об’єднує жителів Голобської громади

Mon, 21.08.23

Ірина Ткачук кілька років тому перебралася до Луцька. Однак, сьогодні приїхала в рідні Голоби, щоб поділитися тим, що вміє дуже добре. Вона проводить майстер-клас із випікання хліба на заквасці, або як його ще називають – бездріжджового хліба. Цей захід має на меті не лише відродження традицій та отримання кулінарних навичок, а й інтеграцію тих, хто був змушений переїхати до цієї громади, втікаючи від війни.

 

 

«Мені подобається ідея цієї події. Сюди приходять люди відкриті до чогось нового. Це допомагає їм зав’язати нові знайомства. Ми тут поїли смачно, пощебетали, пройшлися і настрій у всіх покращився. Варто робити такі заходи, щоб люди приходили до спільної справи. Це породжує спільність», – розповідає кулінарка.

 

 

Саме заради спільності заснований проєкт «Традиції об'єднують», у рамках якого закупили обладнання для пекарні та провели вже декілька таких майстер-класів.

 

 «Ми спочатку думали про кондитерські майстер-класи. Але зійшлись на тому, що потрібно відновлювати традиції, бо нині на це є великий запит. Тож вирішили, що бездріжджовий хліб – саме те, що потрібно. Плюс, це ще про екологічність і здорове харчування», – пояснює керівниця проєкту «Традиції об'єднують» Юлія Франчук.

 

 

За її словами громадська організація «Центр сімейної культури» в рамках проєкту провела в Голобській громаді вже декілька таких об’єднавчих заходів: «В нас у планах і далі продовжувати такі майстер-класи, бо є попит серед жителів громади та внутрішньо переміщених осіб. Навіть оголошення не треба давати, щоб прийшла потрібна кількість людей, а це щоразу 15-16 чоловік».

 

 

Однак, каже організаторка, є й труднощі. Усі вони пов’язані із процесом роботи з тістом на заквасці. Найбільша з них – тривалість процесу. Через це робота над однією партією хліба триває фактично два дні: «Якщо хліб на дріжджах можна за пару годин зробити, то із закваскою все довше. Ми цей хліб, який сьогодні випікаємо, замісили вчора. Сьогодні вже поклали його в форми, де воно ще пару годин повинно «підійти» і лише тоді будемо випікати. Тобто, виходить, що на все потрібно більше доби».

 

 

Опісля всього цього процесу, свіжоспечений хліб учасники дегустують під час чаювання. Однак, не забувають і про інших, адже проєкт має і соціальну складову. Більшу частину готової продукції роздають внутрішньо переміщеним особам і людям похилого віку, які мешкають в громаді та потребують матеріальної допомоги.

 

 

В планах, ділиться Юлія Франчук, продаж частини продукції, щоб була змога продовжити функціонування пекарні – оплачувати комунальні послуги та закуповувати сировину.  

 

 

Організувати усе це вдалося завдяки участі в конкурсі малих ґрантів  для команд із малих та середніх територіальних громад Волині, який проводив Волинський Інститут Права в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», який реалізується Київським Діалогом за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

News

Tue, 19.09.23
Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО

Громадська організація «ІПІД» втілює проєкт із емоційної стійкості для ВПО та постійних жителів Луцької громади. Замість того, щоб проводити мільйон-п'ятсот заходів, команда вирішила зосередитися на активних представниках і вчити їх.

Thu, 14.09.23
У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО

У Нововолинській та Горохівській громадах допомагають інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В рамках проєкту «Запровадження системних практик соціальної взаємодії на рівні локальних громад Волині» провели соціологічне дослідження, яке має допомогти в пошуку нових форм залучення переселенців у процеси напрацювання та реалізації місцевих політик.

Tue, 12.09.23
Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами

У Луцьку громадські активісти вчилися працювати з конфліктами. В межах дводенного навчання «Діалог як спосіб пошуку спільних рішень», учасниці та учасники здобували навички налагодження діалогу та уникнення конфліктів.

Fri, 08.09.23
Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості

У десяти громадах Волині соціологи вимірювали рівень співпраці влади із активними жителями. В рамках дослідження впродовж п’яти днів провели 20 фокус-груп. Для того, щоб відповіді були максимально відвертими, представників влади опитували окремо від активістів. Опрацьовані результати ляжуть в основу звіту, де фахівчині проєкту не лише опишуть поточний стан речей, “підсвітять” сильні та слабкі сторони взаємодії, а й нададуть фахові рекомендації для покращення ситуації.

Wed, 30.08.23
Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію

Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ініціював на Волині запуск проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині»

Mon, 21.08.23
Як хліб об’єднує жителів Голобської громади

У Голобах, завдяки конкурсу малих ґрантів за підтримки Київського Діалогу, створили соціальну пекарню

Mon, 14.08.23
Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням

Зустріч із психоемоційної підтримки для представників інститутів громадянського суспільства Волині в рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи

Sun, 30.07.23
Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом

Волинські активістки та активісти вчилися планувати свої проєкти з урахуванням гендерного підходу. Допомагала їм в цьому докторка політичних наук Оксана Ярош