News

Як гартують і гуртують молодь у Торчинській громаді

Sat, 17.12.22

Молодь – потужний двигун розвитку громад, але… Щоб цей двигун запрацював, потрібні гартування і гуртування. Іншими словами, для того щоб молодь стала творцями суспільних змін, потрібно чимало відповідних знань та об’єднання зусиль, бо «один в полі – не воїн».

Саме для цього з вересня по жовтень у Торчині відбулися тренінги та зустрічі, до яких насамперед залучили молодих жителів громади та їх однолітків з числа внутрішньо переміщених осіб. Організувала ці заходи громадська організація «МолоДіжка» у партнерсвіт з Торчинською селищною радою за підтримки українсько-німецької програми «Київський діалог» та Волинського Інституту Права.

«Наша команда не один рік працює над неформальною освітою молоді і залученням їх до громадської активності. Ідей  у нас багато. Раді, що здобули підтримку на реалізацію частини з них», – каже керівниця ГО «МолоДіжка» Юлія Шклярук.

Зокрема в межах  проєкту було організовано опитування молоді для визначення їх потреб та дві одноденні школи (одна присвячена підтримці психологічного стану в умовах війни, а під час іншої йшлося про можливості для розвитку). Учасники цих навчань здобули цінні знання про подолання внутрішніх тривог зумовлених війною, підвищили свої лідерські вміння, дізналися про можливості професійного росту та волонтерської роботи.

Крім цього, в межах проєкту відбувся благодійний ярмарок. Його відвідувачі мали змогу взяти участь у майстер-класах від творчої студії «Чарівне янголятко», зробити вироби з глини завдяки запрошеним гончарам, виготовити окопні свічки, придбати вироби місцевих майстрів та почастуватися смаколиками.

«Завдяки коштам, зібраним під час ярмарку, вдалося придбати газові балони з конфорками, які ми передали нашим захисникам. Малюнки, створені дітками в рамках цього заходу, ми також передали на передову», – розповідає представниця ГО «МолоДіжка» Ольга Хилько.

Також в межах проєкту відбулися дві важливі зустрічі. Під час одної з них представники Патрульної поліції розповіли присутній молоді про основи самозахисту, профілактики булінгу та кібергігієни. Завдяки другій зустрічі керівництву місцевої ради було представлено результати опитування молоді щодо їх актуальних потреб. Присутні обговорили почуте і домовилися про майбутню співпрацю.

«Зустріч дала важливий результат. Ми домовилися про спільну розробку Стратегії розвитку молодіжної політики в Торчинській громаді. Тому, далі буде», – підсумовує Юлія Шклярук.

Матеріал підготовлено у рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи, що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.