News

Волиняни вчилися, як розширити можливості волонтерських рухів

Thu, 01.09.22

2022-ий став роком чергового сплеску волонтерства у нашій державі. І мова не лише про допомогу ЗСУ, а й подолання інших викликів зумовлених війною. Самоорганізація українців досягла того рівня, коли народ здатен вирішувати свої проблеми власними силами. Водночас, для ефективної роботи одної мотивації не достатньо (особливо, коли мова йде про забіг на довгу дистанцію). Навчання та розвиток практичних навичок – ось що сьогодні неймовірно важливе для результативної волонтерської діяльності.

Тому, черговий вебінар, який організував Волинський Інститут Права за підтримки проєкту USAID «ГОВЕРЛА», був присвячений розширенню можливостей волонтерських рухів. Участь у ньому взяли не лише активісти, а й посадовці волинських громад.

«Це вже п’яте онлайн-навчання, яке ми провели з червня цього року. Тема кожного вебінару різна: інформаційна гігієна та безпека, антикризові комунікації, фандрайзинг, інформаційно-комунікаційні технології, волонтерство. Все це ми робимо для того, щоб зробити діяльність тих, хто творить зміни на місцях, професійнішою та ефективнішою», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Як проаналізувати власні спроможності і зробити з цього правильні висновки? Що таке мапа партнерства і як її створити? Що допомагає волонтерам і що заважає для налагодження тривалих партнерств? Відповіді на ці питання учасники вебінару отримали завдяки незалежному консультанту для урядових та неурядових організацій Віктору Артеменку.

«Ми багато говорили про те, як не працювати від проблеми до проблеми, від одного запиту до іншого, а бачити всю роботу в комплексі. Тільки тоді можна відсіяти другорядне і точково працювати над досягненням головної цілі», – каже тренер заходу.

Отриманні знання учасники заходу могли закріпити під час практичних завдань. Поділившись на групи, на прикладі реальних історій вони напрацьовували рекомендації, як результативно реалізувати те чи інше волонтерське завдання.

«Мені особливо цінно було почути про налагодження сталого партнерства і те, як проаналізувати можливості волонтерського руху. Це важливі знання, якими точно буду користуватися на практиці. Ну і як це завжди буває під час таких заходів, вебінар став хорошою можливість познайомитися з колегами та обмінятися цінною інформацією», – ділиться своїми враженнями волонтерка, голова громадської організації «Велика ідея» Людмила Зубарєва.

Довідково:

Захід було реалізовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

News

Tue, 19.09.23
Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО

Громадська організація «ІПІД» втілює проєкт із емоційної стійкості для ВПО та постійних жителів Луцької громади. Замість того, щоб проводити мільйон-п'ятсот заходів, команда вирішила зосередитися на активних представниках і вчити їх.

Thu, 14.09.23
У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО

У Нововолинській та Горохівській громадах допомагають інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В рамках проєкту «Запровадження системних практик соціальної взаємодії на рівні локальних громад Волині» провели соціологічне дослідження, яке має допомогти в пошуку нових форм залучення переселенців у процеси напрацювання та реалізації місцевих політик.

Tue, 12.09.23
Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами

У Луцьку громадські активісти вчилися працювати з конфліктами. В межах дводенного навчання «Діалог як спосіб пошуку спільних рішень», учасниці та учасники здобували навички налагодження діалогу та уникнення конфліктів.

Fri, 08.09.23
Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості

У десяти громадах Волині соціологи вимірювали рівень співпраці влади із активними жителями. В рамках дослідження впродовж п’яти днів провели 20 фокус-груп. Для того, щоб відповіді були максимально відвертими, представників влади опитували окремо від активістів. Опрацьовані результати ляжуть в основу звіту, де фахівчині проєкту не лише опишуть поточний стан речей, “підсвітять” сильні та слабкі сторони взаємодії, а й нададуть фахові рекомендації для покращення ситуації.

Wed, 30.08.23
Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію

Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ініціював на Волині запуск проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині»

Mon, 21.08.23
Як хліб об’єднує жителів Голобської громади

У Голобах, завдяки конкурсу малих ґрантів за підтримки Київського Діалогу, створили соціальну пекарню

Mon, 14.08.23
Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням

Зустріч із психоемоційної підтримки для представників інститутів громадянського суспільства Волині в рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи

Sun, 30.07.23
Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом

Волинські активістки та активісти вчилися планувати свої проєкти з урахуванням гендерного підходу. Допомагала їм в цьому докторка політичних наук Оксана Ярош