News

Волиняни вчилися, як розширити можливості волонтерських рухів

Thu, 01.09.22

2022-ий став роком чергового сплеску волонтерства у нашій державі. І мова не лише про допомогу ЗСУ, а й подолання інших викликів зумовлених війною. Самоорганізація українців досягла того рівня, коли народ здатен вирішувати свої проблеми власними силами. Водночас, для ефективної роботи одної мотивації не достатньо (особливо, коли мова йде про забіг на довгу дистанцію). Навчання та розвиток практичних навичок – ось що сьогодні неймовірно важливе для результативної волонтерської діяльності.

Тому, черговий вебінар, який організував Волинський Інститут Права за підтримки проєкту USAID «ГОВЕРЛА», був присвячений розширенню можливостей волонтерських рухів. Участь у ньому взяли не лише активісти, а й посадовці волинських громад.

«Це вже п’яте онлайн-навчання, яке ми провели з червня цього року. Тема кожного вебінару різна: інформаційна гігієна та безпека, антикризові комунікації, фандрайзинг, інформаційно-комунікаційні технології, волонтерство. Все це ми робимо для того, щоб зробити діяльність тих, хто творить зміни на місцях, професійнішою та ефективнішою», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Як проаналізувати власні спроможності і зробити з цього правильні висновки? Що таке мапа партнерства і як її створити? Що допомагає волонтерам і що заважає для налагодження тривалих партнерств? Відповіді на ці питання учасники вебінару отримали завдяки незалежному консультанту для урядових та неурядових організацій Віктору Артеменку.

«Ми багато говорили про те, як не працювати від проблеми до проблеми, від одного запиту до іншого, а бачити всю роботу в комплексі. Тільки тоді можна відсіяти другорядне і точково працювати над досягненням головної цілі», – каже тренер заходу.

Отриманні знання учасники заходу могли закріпити під час практичних завдань. Поділившись на групи, на прикладі реальних історій вони напрацьовували рекомендації, як результативно реалізувати те чи інше волонтерське завдання.

«Мені особливо цінно було почути про налагодження сталого партнерства і те, як проаналізувати можливості волонтерського руху. Це важливі знання, якими точно буду користуватися на практиці. Ну і як це завжди буває під час таких заходів, вебінар став хорошою можливість познайомитися з колегами та обмінятися цінною інформацією», – ділиться своїми враженнями волонтерка, голова громадської організації «Велика ідея» Людмила Зубарєва.

Довідково:

Захід було реалізовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

News

Wed, 23.11.22
Як у Володимирі вдалося інтегрувати переселенців у життя громади

Упродовж літа та осені у Володимирі було реалізовано проєкт «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області».

Mon, 21.11.22
Як у Рожищах працюють над інтеграцією переселенців в життя громади

З червня по жовтень 2022 року Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізував проєкт, який мав на меті сприяння інтеграції ВПО в життя волинських громад

Mon, 21.11.22
У Шацькій громаді реалізували проєкт для соціальної інтеграції переселенців

Щоб сприяти соціальній адаптації та інтеграції переселенців у громаді, протягом червня – жовтня Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізував проєкт.

Tue, 15.11.22
У Любленці організували зустріч для інтеграції переселенців

Наприкінці жовтня у Люблинецькій громаді відбулася зустріч, яка зібрала за одним столом переселенців, місцевих посадовців і активних жителів.

Wed, 09.11.22
В Голобах обговорили, як інтегрувати переселенців у життя громади

З початком повномасштабної агресії росії, Голобська громада, як й інші, почала приймати переселенців. Частина з них вже повернулися до своїх рідних домівок, але чимало таких, які тут лишаться на довгий час або й на постійне проживання.

Wed, 02.11.22
Активісти волинських громад вчилися основ проєктного менеджменту

Ефективна громадська діяльність вимагає знань та навиків з різних профільних тематик. Одна із них – проєктний менеджмент.

Tue, 18.10.22
Як у Смідинській громаді рухаються на шляху до чистого довкілля

У вересні цього року в Смідинській громаді завершилася реалізація екологічного проєкту, що розпочався ще у 2021-му.

Fri, 14.10.22
Волинських активістів вчили, як досягати результатів без депутатського значка чи владної посади

Вирішувати актуальні суспільні проблеми без депутатського значка чи владної посади – реально.