News

Волинських учнів залучили до реалізації освітньої реформи в громадах

Mon, 16.12.19

У Вишнівській та Головненській громадах (Любомльський район Волинської області) продовжується реалізація проекту Волинського Інституту Права «Побудова конструктивного діалогу та співпраці влади і громади для впровадження позитивних змін на місця». В рамках ініціативи відбувається експертна підтримка реалізації освітньої реформи у вищезгаданих ОТГ.

Зокрема, вже було проведено фокус-групи серед вчителів, батьків, депутатів щодо розвитку освіти у громадах та відбулися перші засідання місцевих робочих груп з напрацювання Планів розвитку системи освіти. Наступний етап – організація тренінгів для тих, без кого зміни в освіті не можливі. Мова йде про учнів.

Так, у листопаді-грудні відбулося шість тренінгів «Молодь може впливати» у навчальних закладах сіл Штунь, Машів, Вишнів, Нудиже, Крушинець та смт. Головне. Участь у заходах взяли 158 підлітків, переважно учні 8-11 класів.

Для чого потрібні ці тренінги? Насамперед, для вивчення думки старшокласників щодо якісних змін в освіті тих громад, де вони мешкають. Зауважимо, що напрацювання заходів будуть враховані під час розробки Планів розвитку системи освіти у Вишнівській та Головненській ОТГ.

«Особливо активно молоді люди висловлювали свої позиції щодо омріяних покращень у школах. Так, вони по дорослому дбають про поліпшення інфраструктури у школах (ремонт класів, заміна вікон, придбання техніки, оновлення кабінетів хімії та фізики, тощо). Хоча часто лунали й більш «романтичні» пропозиції: оснащення кімнат відпочинку, оновлення стандартного меню у школах цікавими стравами. У тому числі – піцою, або навіть шведський стіл», - зазначає тренерка заходів, експертка Волинського Інститут Права Заріна Дацик.  

       

Серед інших завдань тренінгів – роз’яснення молоді щодо змін, які відбулися завдяки децентралізації, та мотивування учнів до громадської активності в розвитку їх громад.

Заріна Дацик розповідає: «Під час розмов про можливості розвитку для молоді, учні відзначають,  що таких можливостей доволі мало. Саме це, в першу чергу, й мотивує їх до виїзду з громад у більші міста чи закордон. Серед інших причин такого вибору: безробіття та відсутність змістовного дозвілля. Хоча є й діти, які вже зараз переконані, що потрібно залишитися або повертатися в громади і розвивати їх».

 Наприкінці тренінгів також відбулися опитування учнів щодо участі в дискусійних клубах на тему «Реформи у моїй школі. Якими я їх бачу». З огляду на активну зацікавленість, такі заходи заплановано провести у Головненській та Вишнівській ОТГ у грудні 2019-січні 2020 року.

 

Довідково:

Тренінги відбулися в рамках проекту «Побудова конструктивного діалогу та співпраці влади і громади для впровадження позитивних змін на місця». Ініціатива реалізовується Волинським Інститутом Права (ВІП) за підтримки міжнародного фонду «Відродження». 

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»