News

В Любешівській громаді напрацьовують важливий для розвитку освіти документ

Fri, 12.11.21

У жовтні розпочалася робота над Планом розвитку системи освіти Любешівської територіальної громади (ТГ) на 2022 – 2025 роки. Що це за документ та чому важливо, що він напрацьовується в широкому діалозі? Про це власне і йтиметься далі.

На території Любешівської громади нині функціонує тринадцять ліцеїв, дві гімназії та шість початкових шкіл. Всі вони мають свої сильні та слабкі сторони, здобутки і виклики. Щоб детально проаналізувати поточну освітню ситуацію в ТГ, визначити актуальні проблеми та шляхи їх подолання, посадовці громади вирішили напрацювати вищезгаданий План. Відбувається це у партнерстві з громадською організацією «Волинський Інститут Права» (ВІП), яка має досвід  в експертній підтримці розробки таких документів.

«За останні роки ми допомогли розробити Плани розвитку освітньої мережі Павлівській, Торчинській, Вишнівській, Головненській та Голобській ТГ. А зараз, крім Любешівської, аналогічний документ напрацьовується й у Рожищенській громаді. До цієї роботи ми залучаємо авторитетного в Україні експерта з питань освіти Сергія Пазюка, який допомагає зробити документ якіснішим, а всі обговорення результативнішими», – зазначає керівниця ГО Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик.

Перші заходи з напрацювання Плану розвитку освітньої мережі відбулися в жовтні. Представники ВІПу разом з посадовцями Любешівської громади відвідали Хоцунську і Березновільску гімназії та Люб’язівську і Судченську гімназії. Говорили з педагогами, директорами, батьками учнів, старостами, депутатами про важливість вищезгаданого документу і про здобутки та проблеми навчальних закладів громади.

«Ми хочемо, щоб цей документ був напрацьований з врахуванням думки не лише  посадовців чи експертів, а всіх залучених до освітнього процесу. Тому закликаю вас активно брати участь у різних заходах, пов’язаних з розробкою цього документу», – зауважив під час одної із зустрічей голова громади Олег Кух.

В який спосіб можна долучитися до співтворення Плану? По-перше, під час зустрічей кожен присутній міг взяти участь в опитуванні та відповісти на три питання:

  • Що б ви хотіли змінити у своєму освітньому закладі заради підвищення якості освіти?
  • Чи є у вас ідеї щодо вдосконалення освітньої галузі громади?
  • Чи готові ви особисто брати участь у модернізації освітньої галузі громади?

Вся зібрана таким чином інформація буде використана для розробки неодноразово згаданого нами документу. По-друге, напрацюванням Плану займатиметься спеціально створена робоча група, до якої увійдуть не лише посадовці, а й всі ті, хто зголоситься. По-третє…

«Зараз тривають розширені опитування вчителів, батьків та учнів. Якщо ви про нього ще не чули, то зверніться до дирекції навчального закладу того села, де мешкаєте.  Це гарна можливість усім охочим долучитися до розвитку освітньої мережі Любешівської громади. Можна звісно й не брати в ньому участь, але тоді не варто нарікати, що ваша думка не врахована», – вважає експерт з питань освіти Сергій Пазюк.

Довідково:

Всі ці активності здійснюються в рамках проєкту Волинського Інституту Права «Запровадження якісної комунікації та взаємодії влади та громади для успішної реалізації реформ»  за підтримки програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.