News

В Копачівській громаді з’явиться Статут

Mon, 02.11.20

Для чого потрібен  статут територіальної громади та які відносини він регулює? Які основні недоліки сучасних практик прийняття краще не повторювати?

Відповіді на ці та суміжні питання змогли дізнатися представники ОМС та активні мешканці Копачівської ОТГ, які завітали на навчання із розробки Статуту територіальної громади. Учасники та учасниці заходу – члени робочої групи з розробки цього нормативно-правового акту в громаді.

«Мережею хабів громадянського суспільства було організоване дослідження «Використання інструментів локальної демократії в умовах карантину». Однією з трьох волинських громад, що потрапили до цього аналізу, є Копачівська. Основна рекомендація, яка була напрацьована для даної громади за результатами дослідження, – це розробка Статуту та Положень, котрі регулюють використання інструментів громадської участі з врахуванням умов та викликів, які нам приносять карантинні обмеження. Формати взаємодії та діалогу влади та громади мають бути зрозумілими, дієвими та безпечними», – розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Завдяки вищезгадуваному  тренінгу, усі, хто вирішив долучитися до розробки Статуту Копачівської ОТГ, покращили свою обізнаність у цій темі та зможуть використати свої знання на практиці. Волинський Інститут Права й надалі допомагатиме робочій групі шляхом онлайн консультацій та офлайн зустрічей. Звісно, якісна розробка цього нормативно-правового акту потребує часу. Але, так чи інакше, Статуту Копачівської громади бути!

Довідково

Дана активність відбулася в рамках проєкту «Захист прав людини та місцева демократія в кризових умовах», який реалізується  ГС «Мережа хабів громадянського суспільства України» за підтримки проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

 

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»