News

В Голобській ОТГ обговорили, як покращити здоров’я мешканців громади

Wed, 19.06.19

Одне з головних завдань реформи охорони здоров’я в Україні – не тільки забезпечити хворих якісними послугами, а зробити так, щоб кількість пацієнтів постійно зменшувалася. Як втілити це завдання в реаліях Голобської ОТГ?

Про це експерти Волинського інституту права говорили з посадовцями, медиками, вчителями, депутатами цієї громади під час тренінгу «Перспективи розвитку громадського здоров’я в ОТГ». Захід відбувся у середу, 19 червня.

«Серед факторів, які впливають на здоров’я населення варто виокремити здорову поведінку, медичну допомогу, соціально-економічні фактори, навколишнє середовище. В розрізі  громади досягнути їх максимального або мінімального ефекту можна тільки за спільних зусиль влади, освітян, медичних працівник, лідерів громадської думки», - зазначив експерт Волинського інституту права з питань підтримки медичної реформи Василь Височанський.

Також він додав, що для громади, яка хоче досягнути високого рівня здоров’я її мешканців, життєвоважливо мати концепцію або стратегію розвитку охорони здоров’я.  Цей документ має ґрунтуватися на впливах вищезгаданих факторів, кількісних та якісних соціально-економічних показниках, особливостях життя місцевого населення. Це  - не просто папірець. Це – чіткий план, як досягнути високого рівня громадського здоров’я.

Наразі в Голобській ОТГ такий документ відсутній, але експерти Волинського інститут права нині працюють над створенням Концепції розвитку первинної ланки охорони здоров’я в цій громаді, щоб уже в липня представити його до  громадського обговорення.

Довідково:

Захід відбувся в рамках реалізації проекту Забезпечення експертної підтримки впровадження Стратегії розвитку Голобської ОТГ, що реалізується Волинським Інститутом Права за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

News

Mon, 30.06.25
Від теорії – до змін. Яким був перший модуль Школи участі та взаємодії

30 учасників та учасниць з Волині та Рівненщини вчилися основам проєктного менеджменту. Про те, як це було, читайте у матеріалі.

Wed, 25.06.25
Волинський Інститут Права розпочав новий проєкт у Маневицькій та Любомльській громадах

У співпраці з Любомльською міською та Маневицькою селищною радами працюватимемо над розвитком локальної демократії.

Wed, 11.06.25
"Ми навчились говорити одне з одним”: заступниця Турійського селищного голови про результати спільного проєкту з ВІП

Заступниця Турійського селищного голови Жанна Яковініч – про те, чи виправдались очікування від співпраці з Волинським Інститутом Права, важливість діалогу з громадянами та про те, чому громаді потрібен статут.

Fri, 06.06.25
Локальна демократія у дії: Камінь-Каширська громада напрацювала проєкт статуту

Яким чином ми допомагали покращувати владно-громадську співпрацю у Камінь-Каширській громаді? Розповідаємо про це у матеріалі.

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.