News

В Голобах обговорили, як інтегрувати переселенців у життя громади

Wed, 09.11.22

З початком повномасштабної агресії росії, Голобська громада, як й інші, почала приймати переселенців. Частина з них вже повернулися до своїх рідних домівок, але чимало таких, які тут лишаться на довгий час або й на постійне проживання. Як зробити так, щоб з ряду гостей вони стали відповідальними жителями? Що треба для налагодження діалогу між ВПО та місцевими? Які актуальні проблеми турбують внутрішньо переміщених?

Відповіді на ці питання шукали учасники зустрічі у форматі світового кафе, що відбулася в Голобах наприкінці жовтня.

Розпочався захід з презентації дослідження Волинського Інституту Права щодо актуальних викликів життя внутрішньо переміщених українців, їх інтеграції та залученості у розвиток Голобської ТГ. Після цього присутні посадовці, активні ВПО та місцеві жителі ділилися своїми думками щодо почутого.

«Ми не даремно організували зустріч у форматі світового кафе. Ця методологія передбачає можливість кожному присутньому детально проговорити свої думки на задану тему. Для чого все це? Насамперед для спільного пошуку тих чи інших рішень. В нашому випадку рішень, які б сприяли інтеграції переселенців у життя Голобської громади». – розповідає менеджер Волинського Інституту Права Дмитро Безвербний.

Працевлаштування; згуртування спільноти переселенців; організація заходів, які б допомогли ВПО та місцевим мешканцям краще познайомитися одне з одним – це теми, які найбільш активно обговорювалися під час зустрічі в Голобах. В результаті розмови у присутніх виникло ряд ідей, які б варто було втілити в життя. Зокрема, йшлося про організацію тренінгів, які б допомогли в освоєнні нових професій або ж відкриті власної справи. Також присутні озвучили ідею створення громадської організації, яка б відстоювала інтереси місцевих переселенців. А ще, звучала думка, що найкраще познайомитися одне з одним ВПО та жителів громади можуть під час різноманітних культурних заходів.

«Дві години пролетіли непомітно та результативно. Частину з напрацьованих ідей ми разом з Волинським Інститутом Права плануємо реалізувати в найближчі місяці», – зазначає проєктна менеджера Голобської селищної ради Юлія Франчук.

Зустріч відбулася в рамках реалізації Волинським Інститутом Права проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною», що підтримується програмою «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.