News

В Голобах обговорили, як інтегрувати переселенців у життя громади

Wed, 09.11.22

З початком повномасштабної агресії росії, Голобська громада, як й інші, почала приймати переселенців. Частина з них вже повернулися до своїх рідних домівок, але чимало таких, які тут лишаться на довгий час або й на постійне проживання. Як зробити так, щоб з ряду гостей вони стали відповідальними жителями? Що треба для налагодження діалогу між ВПО та місцевими? Які актуальні проблеми турбують внутрішньо переміщених?

Відповіді на ці питання шукали учасники зустрічі у форматі світового кафе, що відбулася в Голобах наприкінці жовтня.

Розпочався захід з презентації дослідження Волинського Інституту Права щодо актуальних викликів життя внутрішньо переміщених українців, їх інтеграції та залученості у розвиток Голобської ТГ. Після цього присутні посадовці, активні ВПО та місцеві жителі ділилися своїми думками щодо почутого.

«Ми не даремно організували зустріч у форматі світового кафе. Ця методологія передбачає можливість кожному присутньому детально проговорити свої думки на задану тему. Для чого все це? Насамперед для спільного пошуку тих чи інших рішень. В нашому випадку рішень, які б сприяли інтеграції переселенців у життя Голобської громади». – розповідає менеджер Волинського Інституту Права Дмитро Безвербний.

Працевлаштування; згуртування спільноти переселенців; організація заходів, які б допомогли ВПО та місцевим мешканцям краще познайомитися одне з одним – це теми, які найбільш активно обговорювалися під час зустрічі в Голобах. В результаті розмови у присутніх виникло ряд ідей, які б варто було втілити в життя. Зокрема, йшлося про організацію тренінгів, які б допомогли в освоєнні нових професій або ж відкриті власної справи. Також присутні озвучили ідею створення громадської організації, яка б відстоювала інтереси місцевих переселенців. А ще, звучала думка, що найкраще познайомитися одне з одним ВПО та жителів громади можуть під час різноманітних культурних заходів.

«Дві години пролетіли непомітно та результативно. Частину з напрацьованих ідей ми разом з Волинським Інститутом Права плануємо реалізувати в найближчі місяці», – зазначає проєктна менеджера Голобської селищної ради Юлія Франчук.

Зустріч відбулася в рамках реалізації Волинським Інститутом Права проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною», що підтримується програмою «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

News

Thu, 26.01.23
Волинські активісти та посадовці вчилися, що робити у випадку комунікаційної кризи

Робота громадських організацій не можлива без комунікації з тими людьми, для кого вони працюють.

Wed, 25.01.23
Як ВПО та волинянам отримати безкоштовну правову допомогу?

Внутрішньо переміщені особи, які мешкають на Волині, та жителі громад області, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати безкоштовні юридичні консультації.

Mon, 09.01.23
ТОП 5 ініціатив Волинського Інституту Права у 2022-му році

Ось і минув рік, що зробив команду Волинського Інституту Права сильнішою.

Fri, 30.12.22
Інтеграція переселенців у життя громади. Ківерцівський досвід

Публічні обговорення, фокус-групи, тренінги, культурно-мистецькі та спортивні заходи – всі вони відбулися у Ківерцях з червня по серпень для інтеграції переселенців у життя громади.

Thu, 29.12.22
У Любешові реалізували проєкт для інтеграції переселенців у життя громади

Любешівська громада почала приймати вимушено переміщених осіб ще в перші тижні повномасштабного військового наступу росії.

Thu, 29.12.22
Психологи та педагоги волинських громад покращили свої навики роботи в умовах війни

Потреба вдосконалення своїх знань зібрала на одному майданчику практичних психологів і соціальних педагогів Голобської та Люблинецької громад.

Sat, 24.12.22
На Волині розпочалася реалізація проєктів, що сприяють сталим змінам у громадах

Розвиток волинських громад в у мовах війни – це, м’яко кажучи, складно, але можливо. Як і раніше, цей процес залежить не лише від посадовців, а й активних жителів.

Tue, 20.12.22
Як у Смідинській громаді сприяють відкриттю власної справи

Сприяти започаткуванню власної справи місцевими жителями та переселенцями – одне із завдань проєкту, що було реалізовано у Смідинській громаді цієї осені.