News

В Голобах обговорили, як інтегрувати переселенців у життя громади

Wed, 09.11.22

З початком повномасштабної агресії росії, Голобська громада, як й інші, почала приймати переселенців. Частина з них вже повернулися до своїх рідних домівок, але чимало таких, які тут лишаться на довгий час або й на постійне проживання. Як зробити так, щоб з ряду гостей вони стали відповідальними жителями? Що треба для налагодження діалогу між ВПО та місцевими? Які актуальні проблеми турбують внутрішньо переміщених?

Відповіді на ці питання шукали учасники зустрічі у форматі світового кафе, що відбулася в Голобах наприкінці жовтня.

Розпочався захід з презентації дослідження Волинського Інституту Права щодо актуальних викликів життя внутрішньо переміщених українців, їх інтеграції та залученості у розвиток Голобської ТГ. Після цього присутні посадовці, активні ВПО та місцеві жителі ділилися своїми думками щодо почутого.

«Ми не даремно організували зустріч у форматі світового кафе. Ця методологія передбачає можливість кожному присутньому детально проговорити свої думки на задану тему. Для чого все це? Насамперед для спільного пошуку тих чи інших рішень. В нашому випадку рішень, які б сприяли інтеграції переселенців у життя Голобської громади». – розповідає менеджер Волинського Інституту Права Дмитро Безвербний.

Працевлаштування; згуртування спільноти переселенців; організація заходів, які б допомогли ВПО та місцевим мешканцям краще познайомитися одне з одним – це теми, які найбільш активно обговорювалися під час зустрічі в Голобах. В результаті розмови у присутніх виникло ряд ідей, які б варто було втілити в життя. Зокрема, йшлося про організацію тренінгів, які б допомогли в освоєнні нових професій або ж відкриті власної справи. Також присутні озвучили ідею створення громадської організації, яка б відстоювала інтереси місцевих переселенців. А ще, звучала думка, що найкраще познайомитися одне з одним ВПО та жителів громади можуть під час різноманітних культурних заходів.

«Дві години пролетіли непомітно та результативно. Частину з напрацьованих ідей ми разом з Волинським Інститутом Права плануємо реалізувати в найближчі місяці», – зазначає проєктна менеджера Голобської селищної ради Юлія Франчук.

Зустріч відбулася в рамках реалізації Волинським Інститутом Права проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною», що підтримується програмою «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

News

Fri, 07.03.25
Представники влади та громадськості вирішували, як можна посилити співпрацю у контексті роботи з молоддю

Учасники зустрічі запропонували новий формат співпраці – спільне планування, а також створення експертної ради.

Thu, 27.02.25
Спільні рішення для розвитку: як громади Волині успішно відновлюють бюджет участі

У нашому новому матеріалі розповідаємо про те, які громади відновили бюджет участі після повномасштабного вторгнення та як відкоригували його, аби задовольнити нові запити громадськості.

Tue, 04.02.25
У Турійську відбувся тренінг для активних жителів «Як я можу впливати?»

У заході взяли участь 15 учасників та учасниць, які хочуть більше знати про те, як працює місцеве самоврядування та який вклад жителі можуть вносити у розвиток своєї громади.

Fri, 31.01.25
Як ми можемо впливати на зміни у громаді? У Камені-Каширському відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів учасникам, як функціонує місцеве самоврядування, як використовувати інструменти громадської участі та як за допомогою них впливати на зміни у громаді

Wed, 15.01.25
Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» розпочинає новий проєкт у 10 громадах Рівненщини

Мета проєкту – зміцнити механізми співпраці між владою та громадськістю, покращити владно-громадську взаємодію та впровадити ефективні інструменти громадської участі.

Fri, 03.01.25
Топ-5 ініціатив Волинського Інституту Права у 2024 році

У підсумковому матеріалі ми підбиваємо підсумки зробленого у 2024 році та розповідаємо про успішні ініціативи, впроваджені Волинським Інститутом Права.

Mon, 23.12.24
Яким чином жителі громад можуть долучатись до боротьби з корупцією

Спільно з нашими партнерами, мережею UPLAN, зібрали перелік простих рекомендацій, як зменшити корупцію в наших громадах і проаналізували, що робить місцева влада на Волині у цьому напрямку.

Thu, 12.12.24
У Камені-Каширському працівники місцевого самоврядування вчились покращувати владно-громадську взаємодію

Тренер Андрій Токарський розповів учасникам про основні принципи залучення та активізації громадян, а також як ефективно використовувати інструменти громадської участі.