News

У Зимнівській громаді реалізували проєкт для згуртування місцевих жителів і переселенців

Wed, 07.12.22

Що потрібно, щоб допомогти інтеграції внутрішньо переміщених осіб у життя Зимнівської громади? Над цим питанням ще на початку червня замислилася команда Волинського Інституту Права разом із місцевими активістами. Щоб відповідь не була абстрактною, а максимально наближеною до реальних потреб, за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» було організовано фокус-групові дослідження, опитування та діалогові заходи.

«Чимало ВПО, які мешкають у Зимнівській громаді, планують тут лишитися на довший час або й назавжди. Щоб зробити їхнє життя комфортнішим і запобігти різним конфліктам у майбутньому, вже сьогодні важливо працювати над налагодженням комунікаційних місточків і згуртуванням переселенців та місцевих жителів. Власне цим ми і займалися з червня по жовтень у рамках Проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад в партнерських громадах USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», – розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Завдяки обговоренням і опитуванню вдалося краще зрозуміти актуальні потреби та проблеми переселенців і місцевих, а також близькі їм теми. На основі цього було напрацьовано ідеї шести інтеграційних заходів, які були реалізовані із серпня по жовтень цього року.

Спеціально для ВПО та місцевих мешканців був організований тренінг про започаткування і розвиток власного бізнесу. Діалогове кафе «Сила жіночої єдності"» допомогло розвантажити мозок і надати психологічну підтримку всім, хто цього потребував.

«Це була хороша нагода трохи відволіктися і дізнатися про техніки подолання стресу та тривог. Крім цього, ми краще познайомилися одне з одним і зав’язали приязні стосунки», – ділиться враженнями учасниця психологічного тренінгу Марія.

Окремий арт-терапевтичний захід організували для молоді та старшого покоління з ціллю знайти спільні хобі й заняття, розвинути навички та здібності в рукоділлі. Психологічна підтримка також потребує і роботи з тілом. Тому терапевтичну роботу продовжили вже в рамках занять із оздоровчої гімнастики, які тепер відбуваються на постійній основі. 

Окрему увагу приділили дітям. Робота з ними потребує ретельного підходу та організації. Тому для них в рамках проєкту були організовані мистецькі майстер-класи та безпековий тренінг.

«Інтеграція в нове середовище – це тривалий процес. Наші заходи стали першими кроками на цьому шляху. Раді, що постійно чули позитивні відгуки учасників наших подій. Тому, однозначно рекомендуємо місцевим посадовцям та активістам організовувати подібні інтеграційні заходи й надалі», – каже Ірина Гайдучик.

Активності організовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.