News

У Володимирі ВПО та місцеві жителі вчилися основ роботи громадської організації

Tue, 11.10.22

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Володимирська громада прийняла понад чотири тисячі внутрішньо переміщених осіб. Для відстоювання своїх прав та залучення у процеси місцевого розвитку, найбільш активні з них нещодавно створили громадську організацію (ГО) «ВПО України «Інтеграція». Вона згуртувала людей різних професій, але досвіду роботи у цій сфері в більшості з них немає.

Тому, Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», організував у Володимирі тренінг «Громадська організація: від реєстрації до успішної діяльності». Крім українців, які лишили свої рідні домівки через війну, участь в навчанні взяли активісти з Володимира та Зимного.

Для чого взагалі існують громадські організації? Що підсилює, а що заважає ефективній роботі ГО? Як залучати ресурси для реалізації заходів? Хто може бути партнером у творенні суспільно корисних змін?

Відповіді на ці важливі для результативної роботи питання учасники навчання отримали завдяки тренеру заходу, засновнику Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслану Крапличу.

«Ваше бажання змін, яке втілилося у створенні громадської організації, - це важливий крок. Але це тільки початок. Для ефективної роботи потрібно постійно вчитися і системно використовувати отримані знання на практиці» – зазначив Руслан Краплич.

Щоб захід дав максимальний результат, присутні не лише слухали авторитетного фахівця, а й закріплювали отримані знання завдяки практичним завданням. Так, під час одного з них, учасники тренінгу поділилися на групи і міркували над тим, як залучати ресурси для реалізації різних змодельованих тренером заходів.

«Все було дуже активно, цікаво та корисно. Про складні речі нам розповіли дуже доступно і розклали різні процеси по поличках. Тренінг став для мене хорошою мотивацією і дороговказом для подальшої роботи», – ділиться враженнями учасниця заходу Ганна Лещенко.

Водночас, не знаннями єдиними! Руслан Краплич розповів присутнім про інтеграційний захід у Дубно (Рівненська область), під час якого ВПО, із залученням жителів цього міста та владних посадовців, пекли піцу і передали її місцевим дітям з малозабезпечених сімей. Представники ГО «ВПО України «Інтеграція» зацікавилися цією ідеєю і вже готують до проведення подібного заходу у Володимирі.

Довідково:

Тренінг було організовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.