News

У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Fri, 11.10.24

Волинський Інститут Права у рамках проєкту «Підтримка розвитку самоорганізації та безпосереднього народовладдя у територіальних громадах Волині» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» організував діалогові зустрічі у двох громадах: Турійській та Камінь-Каширській.

Мета діалогової зустрічі – зібрати на одному майданчику представників влади і громадськості, дати їм змогу спільно виокремити головні проблеми у громаді, а також разом напрацювати рішення цих проблем. Також на зустрічах проаналізували аналітичні звіти, підготовлені за підсумками анкетування та фокус-групових досліджень, які Волинський Інститут Права провів у серпні цього року. 

Перша зустріч відбулася у Камінь-Каширській громаді 8 жовтня. Фасилітувала її Ксенія Євшина-Гоцко. Учасники формували список головних викликів у громаді, а також список потенційних можливостей. Шляхом голосування обирали головну проблему, що стоїть на заваді владно-громадській співпраці. Тоді, поділившись на невеликі групи, напрацьовували перелік практичних кроків, як цю проблему можна вирішити.

9 жовтня відбулася діалогова зустріч у Турійську. У ній взяли участь представники селищної ради, закладів освіти, активні жителі, а також двоє школярів. Вони спільно вирішували, яким чином у громаді можна розвивати молодіжну політику – саме цю тему вибрали однією з найперспективніших для співпраці влади та громадськості.

 

«Ця діалогова зустріч – це, можна сказати, зразок, як надалі можна в громаді організовувати спілкування та обговорення будь-яких проблем, аби почути різні точки зору різних людей. Переконалась, що комунікувати в процесі прийняття рішень – дуже важливо», – зауважила директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Турійської громади Алла Євтушок, яка взяла участь у заході.

 

«Ми як жителі громади не до кінця усвідомлюємо велику роль кожної людини. Насправді ми можемо набагато більше, – поділилась враженнями учасниця зустрічі, директорка центру культури та дозвілля Каменя-Каширського Алла Глущук. – І нам як жителям громади потрібно робити набагато більше кроків та рухів».

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.