News

У Старовижівській громаді вчилися залучати жителів до вирішення місцевих проблем

Tue, 30.08.22

Здобути знання, які допоможуть розвитку Старовижівської громади – саме це мотивувало місцевих владних посадовців, депутатів та активістів відвідати тренінг, організований Волинським Інститутом Права. Відбувся захід 18 серпня.

Основною темою навчання було використання інструментів локальної демократії в українських реаліях.  Іншими словами, йшлося про те, як жителі громади можуть впливати на вирішення актуальних місцевих проблем. Звернення громадян, електронна петиція, консультативно-дорадчі органи, бюджет участі, органи самоорганізації населення, громадські слухання, місцеві ініціативи, загальні збори – як бачите, перелік немалий. В чому особливість цих інструментів? Що потрібно зробити для їх ефективного використання? Які успішні практики існують? Відповіді на ці питання учасники навчання дізналися завдяки тренерці заходу, керівниці Волинського Інституту Права Ірині Гайдучик.

 «З моменту поширення коронавірусу і, особливо, після 24-го лютого, використання інструментів локальної демократії пішло на спад. Десь це через об’єктивні причини, але основний аргумент – зараз складний час, тому це не актуально. Мені дивно чути таке. Адже нині перемога у війні з росією залежить не лише від боєздатності війська, а й від потужностей розвитку громад. Я на практиці неодноразово бачу, що залучення жителів до прийняття важливих рішень дає позитивні результати: проблеми вирішуються якісніше, зменшується суспільне напруження, вдається залучити більше ресурсів для розвитку. То про яке не на часі йдеться?», – каже Ірина Гайдучик.

Також вона додає, що основною перепоною у застосуванні інструментів локальної демократії є низький рівень розвитку громадської активності та не бажання посадовці міняти усталені підходи в управлінні громадами. Якщо цього не змінити, то віз лишиться там, де і був: люди далі буду бідкатися, а влада продовжуватиме розводити руками.

 Щоб інформація, яку озвучила тренерка, була більш зрозумілою, учасники закріпили теоретичні знання під час практичних завдань. Працюючи у групах вони міркували над тим, як зміцнити сильні сторони розвитку громади та як сприяти вирішенню найгостріших проблем. В тому числі, із застосуванням інструментів локальної демократії.

«Захід був дуже інформативний та корисний. Добре, що була поєднана теорія і практика. Завдяки цьому навчанню маємо хороший ґрунт для роздумів та дій», – зазначає секретар Старовижівської  селищної ради Анатолій Лавринюк.

До слова, важливою умовою, що сприяє використанню інструментів локальної демократії, є наявність якісно напрацьованого статуту та положень про громадську участь. На жаль, не кожна українська громада може цим похвалитися. Водночас, у Старовижівській ТГ за консультування Волинського Інституту Права нещодавно завершилося напрацювання цих нормативно-правових актів. Селищна рада їх вже затвердила. А це значить, що суттєвий крок для ефективного використання інструментів локальної демократії зроблено.

          Довідково:

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety та проєкту Волинського Інституту Права «Дії творять зміни». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

News

Wed, 23.11.22
Як у Володимирі вдалося інтегрувати переселенців у життя громади

Упродовж літа та осені у Володимирі було реалізовано проєкт «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області».

Mon, 21.11.22
Як у Рожищах працюють над інтеграцією переселенців в життя громади

З червня по жовтень 2022 року Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізував проєкт, який мав на меті сприяння інтеграції ВПО в життя волинських громад

Mon, 21.11.22
У Шацькій громаді реалізували проєкт для соціальної інтеграції переселенців

Щоб сприяти соціальній адаптації та інтеграції переселенців у громаді, протягом червня – жовтня Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізував проєкт.

Tue, 15.11.22
У Любленці організували зустріч для інтеграції переселенців

Наприкінці жовтня у Люблинецькій громаді відбулася зустріч, яка зібрала за одним столом переселенців, місцевих посадовців і активних жителів.

Wed, 09.11.22
В Голобах обговорили, як інтегрувати переселенців у життя громади

З початком повномасштабної агресії росії, Голобська громада, як й інші, почала приймати переселенців. Частина з них вже повернулися до своїх рідних домівок, але чимало таких, які тут лишаться на довгий час або й на постійне проживання.

Wed, 02.11.22
Активісти волинських громад вчилися основ проєктного менеджменту

Ефективна громадська діяльність вимагає знань та навиків з різних профільних тематик. Одна із них – проєктний менеджмент.

Tue, 18.10.22
Як у Смідинській громаді рухаються на шляху до чистого довкілля

У вересні цього року в Смідинській громаді завершилася реалізація екологічного проєкту, що розпочався ще у 2021-му.

Fri, 14.10.22
Волинських активістів вчили, як досягати результатів без депутатського значка чи владної посади

Вирішувати актуальні суспільні проблеми без депутатського значка чи владної посади – реально.