News

У Смідинській громаді взялися за системне вирішення еко-проблем

Mon, 22.11.21

Актуальні проблеми довкілля, шляхи їх вирішення та суми коштів під конкретні еко-заходи – все це буде зазначено в діючій Стратегії розвитку Смідинської територіальної громади (ТГ).

Чому ми пишемо про це в майбутньому часі? Нині такої інформації в стратегії немає. Тому, з огляду на важливість теми охорони навколишнього середовища, місцева влада, за експертної підтримки громадських активістів, вирішила напрацювати відповідні зміни до головного планового документу ТГ. Відбувається це в рамках проєкту Волинського Інституту Права (ВІП) «Супровід Смідинської громади у процесі реалізації заходів із охорони довкілля», що був підтриманий міжнародним фондом «Відродження» та Європейським Союзом.

«Більші чи менші проблеми екології є скрізь. Одні вирішують їх за принципом – гасимо полум’я, коли припече. Другі одягають протигаза, аж поки не згорить хата. Треті думають про те, що зробити, щоб іскра не стала яскравим полум’ям. Рада, що у Смідинській громаді пішли останнім шляхом», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права» Ірина Гайдучик.

Важливо, що напрацьовувати зміни до стратегії будуть із залученням мешканців. Тому, на початку листопада представники ВІПу та місцевої влади відвідали села громади – Смідин, Рудня, Журавлине, Біличі, Зачернеччя та Паридуби. Говорили з усіма зацікавленими про проблеми довкілля та як їх можна вирішити.

«Якщо підсумувати все сказане під час зустрічей, то більшість висловлювалася про проблеми поводження з твердими побутовими відходами. Важливо, що люди розуміють погані наслідки такої ситуації і готові до змін. Друге – компостування є більшою мірою винятком з правил, ніж поширеною практикою. Третє – є чимало людей, які не знали, що за послугу вивезення сміття треба платити. Водночас, найважливіше, що чимало присутніх питало у нас, що робити далі і як вони можуть допомогти», – зазначає експертка з питань екології Інна Войло.

Надалі планується створення робочої групи за участі посадовців місцевого самоврядування, депутатів, активних мешканців Смідинської громади і представників Волинського Інституту Права. Саме вони, на основі напрацьованої під час згаданих заходів  інформації, мають напрацювати зміни до стратегії.

«Стихійні сміттєзвалища, паління трави, сортування та вивіз сміття – це основні екологічні проблеми, які є в нашій громаді. Якщо далі не займатися їх вирішенням, то руху не буде. Напрацювання та затвердження відповідних змін до Стратегії – є важливим, щоб не просто працювати, а забезпечити системні зміни. Тому, працюємо далі в цьому напрямку», – вважає заступник сільського голови Смідинської ТГ Олександр Приходюк.

Матеріал підготовлено Волинським Інститутом Права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»