News

У Смідинській громаді відбулася акція «Еко-літо 2022»

Tue, 28.06.22

Толока, квест, навчальні майстер класи – все це відбулося у Смідині, 22 червня, в межах акції «Еко-літо 2022». Захід організували ГО «Волинський Інститут Права» та посадовці громади для того, щоб сприяти підвищенню екологічної свідомості у місцевої молоді.

Почалося все з прибирання парку та зон відпочинку на березі місцевої водойми. Щоб поєднати корисне з цікавим, толока була організована у форматі квесту. Всі учасники поділилися на дві команди і мали знайти різні локації, прибирати їх і подекуди у відповідних місцях розмістити таблички з мотивуючим надписом –  «Кидаючи сміття, не забувай рохкати».

Після завершення толоки смідинська молодь долучилися до двох майстер-класів від голови Волинського осередку Федерації Дебатів України Христини Словік та експертки з питань екології Інни Войло.  Під час одно із них, всі присутні у форматі інтерактивну висловлювали свої за і проти поширення екологічного тренду в Україні та міркували, чому важливо бути екосвідомим. Під час другого майстер-класу йшлося про основи сортування та компостування сміття. Крім того учасники заходу могли висловити свої думки щодо того, як зробити їх село чистішим і екологічно прогресивнішим.

«Бачу, що захід сподобався нашим людям. Навіть трохи здивувалася від активності дітей під час навчальних заходів. Тепер я знаю, кого можна надалі залучати до різних активностей. Сподіваюся, що вони передадуть почуту інформацію своїм друзям, родичам і це мотивуватиме людей бути більш екосвідомим», – зазначає проєктна менеджера Смідинської громади Олена Крук.

До слова, «Еко-літо 2022» було організоване в рамках реалізації Волинським Інститутом права проєкту «Супровід Смідинської ТГ у процесі реалізації заходів із охорони довкілля». Завдяки цій ініціативі напрацьовуються зміни до Стратегії громади у частині екології. Крім цього, відбувалися тренінги для всіх охочих з особливостей вирощування органічної продукції та азів компостування.

Керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик зазначає, що:  «Вирішення питань поводження з відходами, їх сортування та вивіз є одними з найактуальніших у напрямку охорони довкілля Смідинської громади. Саме тому, ми й вирішили все це актуалізувати через організацію вуличної акції. Оскільки є зацікавлення у місцевих жителів, то цього літа ми плануємо організувати ще один подібний захід. Де і коли? Про це ще додатково повідомимо».

Довідково:

Захід організував Волинський Інститут Права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.