News
У Шацькій громаді реалізували проєкт для соціальної інтеграції переселенців
Mon, 21.11.22Станом на листопад 2022 року у Шацькій громаді мешкає понад 900 внутрішньо переміщених осіб. Значна частина з них планує лишитися тут на довший період часу, а дехто на постійне проживання.
Щоб сприяти соціальній адаптації та інтеграції переселенців у громаді, протягом червня – жовтня Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізував проєкт «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області».
«Пророблену нами роботу можна поділити на три складові. Перша – дослідницька. Було організовано фокус-гурупи, опитування, обговорення, щоб з’ясувати думки ВПО та місцевих жителів і напрацювати ідеї інтеграційних заходів. Друга – освітня. Зокрема, у п’яти населених пунктах громади відбулися тренінги з поводження у надзвичайних ситуаціях. А шкільні психологи та культурні менеджери змогли підвищити свої навики роботи в умовах війни завдяки двом навчанням, які було організовано в Луцьку», – розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.
Вона додає, що напрацьовані під час обговорень ідеї, стали основою для третьої складової проєкту – реалізації семи інтеграційних заходів. Всі вони були присвячені різним темам, які близькі як переселенцям, так і жителям Шацької громади.
Зокрема, у серпні в селі Мельники було організовано захід «Ми - діти України», учасники якого мали змогу відвідати благодійний ярмарок, долучитися до турніру з волейболу, творчих майстер-класів, квесту, благодійної лотереї та інших активностей. Водночас, це не єдиний інтеграційний захід, який відбувся у цьому місяці. 13 -16 серпня ВПО та місцеві жителі взяли участь у спортивних змаганнях, цікавих дитячих розвагах та поспілкуватися з селищним головою під час гутріки. А 22 серпня усі зацікавлені могли здобути нові знання і навики завдяки тренінгу з розвитку власної справи.
«Було дуже корисно дізнатися деталі про державний грант для старту або розширення бізнесу. Крім цього я багато читав про те, як пишеться бізнес-план, а тут я міг у цьому попрактикуватися і отримати поради спеціалістки», – ділиться враженнями один з учасників заходу Володимир.
Продовжилися інтеграційні активності і осінню. Екскурсія до Шацького природного заповідника, культурно-освітні заходи з популяризації українських традицій та творчості місцевих літераторів зібрали чимало зацікавлених переселенців і місцевих.
Що вдалося досягти завдяки цим заходам? Насамперед покращити комунікацію між переселенцями, жителями громади і представниками влади. Також, проєктні активності дали можливість ВПО краще пізнати громаду, де нині мешкають, і сприяли їх згуртуванню.
Активності організовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США