News

У Шацькій громаді реалізували проєкт для соціальної інтеграції переселенців

Mon, 21.11.22

Станом на листопад 2022 року у Шацькій громаді мешкає понад 900 внутрішньо переміщених осіб. Значна частина з них планує лишитися тут на довший період часу, а дехто на постійне проживання.

Щоб сприяти соціальній адаптації та інтеграції переселенців у громаді, протягом червня – жовтня Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізував проєкт  «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області».

«Пророблену нами роботу можна поділити на три складові. Перша – дослідницька. Було організовано фокус-гурупи, опитування, обговорення, щоб з’ясувати думки ВПО та місцевих жителів і напрацювати ідеї інтеграційних заходів. Друга – освітня. Зокрема, у п’яти населених пунктах громади відбулися тренінги з поводження у надзвичайних ситуаціях. А шкільні психологи та культурні менеджери змогли підвищити свої навики роботи в умовах війни завдяки двом навчанням, які було організовано в Луцьку», – розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Вона додає, що напрацьовані під час обговорень ідеї, стали основою для третьої складової проєкту – реалізації семи інтеграційних заходів. Всі вони були присвячені різним темам, які близькі як переселенцям, так і жителям Шацької громади.

Зокрема, у серпні в селі Мельники було організовано захід «Ми - діти України», учасники якого мали змогу відвідати благодійний ярмарок, долучитися до турніру з волейболу, творчих майстер-класів, квесту, благодійної лотереї та інших активностей. Водночас, це не єдиний інтеграційний захід, який відбувся у цьому місяці. 13 -16 серпня ВПО та місцеві жителі взяли участь у спортивних змаганнях, цікавих дитячих розвагах та поспілкуватися з селищним головою під час гутріки. А 22 серпня усі зацікавлені могли здобути нові знання і навики завдяки тренінгу з розвитку власної справи.

«Було дуже корисно дізнатися деталі про державний грант для старту або розширення бізнесу. Крім цього я багато читав про те, як пишеться бізнес-план, а тут я міг у цьому попрактикуватися і отримати поради спеціалістки», – ділиться враженнями один з учасників заходу Володимир.

Продовжилися інтеграційні активності і осінню. Екскурсія до Шацького природного заповідника, культурно-освітні заходи з популяризації українських традицій та творчості місцевих літераторів зібрали чимало зацікавлених переселенців і місцевих.

Що вдалося досягти завдяки цим заходам? Насамперед покращити комунікацію між переселенцями, жителями громади і представниками влади. Також, проєктні активності дали можливість ВПО краще пізнати громаду, де нині мешкають, і сприяли їх згуртуванню.

Активності організовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.