News

У Шацькій громаді поєднали інтеграцію ВПО та змістовне дозвілля

Thu, 18.08.22

Як інтегрувати переселенців у життя приймаючих громад? Над цим питанням роздумують багато посадовців та активістів. Кожен вибирає свій шлях, але здебільшого перші кроки здійснюються через заходи, що сприяють налагодженню діалогу.

Яскравий приклад – захід, який на початку серпня організували у Мельниках (Шацька ТГ)  громадські організації «Волинський Інститут Права», «Пісочні береги» та Сільський комітет.

Квест, благодійний ярмарок, конкурс на найкращий піщаний замок, турнір з волейболу, творчі майстер-класи, фотозона, розмальовування аквагримом, благодійна лотерея – усі ці атракції першочергово відбулися для змістовного дозвілля дітей (місцевих та внутрішньо переміщених). Водночас, активну участь в заході взяли і дорослі.

«Чимало ВПО відвідало майстер-класи з плетіння намиста, вінків з польових квітів та браслетів з горобини. Вони багато розпитували про наші традиції і помітно було, що це для них не просто розвага,  а можливість краще зрозуміти українські традиції», – розповідає керівниця Сільського комітету «Мельники» Руслана Сидорук.

Також захід став хорошою нагодою для переселенців та місцевих жителів краще познайомитися одне з одним, зав’язати теплі контакти і просто поспілкуватися.

Руслана Сидорук додає: «Під час квесту ми навмисно формували команди так, щоб там були різні діти. Працювали вони дуже злагоджено. Було таке відчуття, що місцеві та ВПО давно знайомі: приязно спілкувалися, підтримували одне одного та допомагали під час виконання завдань».

Важливо зазначити і те, що крім інтеграційного, пізнавального, розважального компоненту, захід мав ще й благодійну місію. Присутні могли пожертвувати кошти на потреби ЗСУ. У підсумку було зібрано 50 тисяч 716 гривень.

Захід було реалізовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.