News

У Шацькій громаді поєднали інтеграцію ВПО та змістовне дозвілля

Thu, 18.08.22

Як інтегрувати переселенців у життя приймаючих громад? Над цим питанням роздумують багато посадовців та активістів. Кожен вибирає свій шлях, але здебільшого перші кроки здійснюються через заходи, що сприяють налагодженню діалогу.

Яскравий приклад – захід, який на початку серпня організували у Мельниках (Шацька ТГ)  громадські організації «Волинський Інститут Права», «Пісочні береги» та Сільський комітет.

Квест, благодійний ярмарок, конкурс на найкращий піщаний замок, турнір з волейболу, творчі майстер-класи, фотозона, розмальовування аквагримом, благодійна лотерея – усі ці атракції першочергово відбулися для змістовного дозвілля дітей (місцевих та внутрішньо переміщених). Водночас, активну участь в заході взяли і дорослі.

«Чимало ВПО відвідало майстер-класи з плетіння намиста, вінків з польових квітів та браслетів з горобини. Вони багато розпитували про наші традиції і помітно було, що це для них не просто розвага,  а можливість краще зрозуміти українські традиції», – розповідає керівниця Сільського комітету «Мельники» Руслана Сидорук.

Також захід став хорошою нагодою для переселенців та місцевих жителів краще познайомитися одне з одним, зав’язати теплі контакти і просто поспілкуватися.

Руслана Сидорук додає: «Під час квесту ми навмисно формували команди так, щоб там були різні діти. Працювали вони дуже злагоджено. Було таке відчуття, що місцеві та ВПО давно знайомі: приязно спілкувалися, підтримували одне одного та допомагали під час виконання завдань».

Важливо зазначити і те, що крім інтеграційного, пізнавального, розважального компоненту, захід мав ще й благодійну місію. Присутні могли пожертвувати кошти на потреби ЗСУ. У підсумку було зібрано 50 тисяч 716 гривень.

Захід було реалізовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»