News

У Люблинці юні активісти вчилися впливати на владу в питаннях молодіжної політики

Wed, 08.03.23

Активна молодь Люблинецької громади вчилася впливати на владу. У понеділок, 6 березня, в центрі культури і дозвілля Волинський Інститут Права провів тренінг «Молодіжна політика під час та після війни». Досвідом ділився керівник Нововолинського молодіжного ресурсного центру «Нові крила» Павло Медина.

Першочерговим питанням було створення молодіжної ради, як спосіб залучити активних підлітків до прийняття рішень селищної ради. Однак, як зазначив тренер, для початку учасникам потрібно зрозуміти «внутрішню кухню» і побачити роботу місцевого самоврядування зсередини. Тож учасники спільно із секретаркою селищної ради Жанною Кулик розробили план заходів знайомства молоді з роботою влади громади.

«Влада повинна розуміти, що коли до них хтось приходить із рішенням, а не проблемою, то це для них подарунок і вони мають підтримувати такі ініціативи. Таких людей треба носити на руках! У нас в Нововолинську мер це розуміє», вважає Павло Медина.

Тож налагодження діалогу активістів із селищною радою зможе стати взаємовигідним союзом, який допоможе розвитку громади.

Окрім того, спілкувалися про налагодження роботи молодіжного простору та важливість інтеграції внутрішньо переміщених осіб, які теж можуть принести цікаві ідеї для втілення в громаді.

«Нам є над чим подумати, адже зачепили ту сферу,  якій в умовах воєнного часу, приділяли недостатньо уваги. Сподіваюся це стане потужним пуском молодіжного розвитку в громаді», – зазначила проєктна менеджерка Люблинецької селищної ради Ольга Гандзюк.

Захід відбувся в межах реалізації Волинським Інститутом Права проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною», що підтримується програмою «Демократія та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».

 

News

Wed, 31.05.23
Не можна написати стратегію розвитку молоді не дослідивши чого хоче сама молодь

Ми продовжуємо розповідати вам про успіхи наших чудових ґрантерів. Цього разу історія про Ковель та ГО «Велика Ідея». В рамках конкурсу малих адвокаційних ґрантів Волинський Інститут Права підтримав проєкт цієї громадської організації.

Tue, 30.05.23
«Питання відбудови України треба розглядати людиноцентрично», – Ірина Гайдучик

Об’єднати зусилля, скоординувати дії і накреслити обриси нашого майбутнього. Така мета Форуму громадянського суспільства "Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України", який нині триває у Києві.

Fri, 19.05.23
Від зародження до смерті, або як зробити свою організацію успішною і не втратити її

Волинським активістам розказали, як зробити свою громадську організацію успішною

Wed, 17.05.23
Як змінювати молодіжну політику в громадах. Досвід Нововолинська

Історія перерестворення молодіжно ради в Нововолинську. Завдяки адвокаційному гранту від Волинського Інституту Права вдалося не лише прокачати дорадчий орган, а й покращити програму розвитку молоді в громаді

Fri, 12.05.23
Інтеграція українців в нові громади

Як допомогти в процесі інтеграції внутрішньо переміщених осіб

Fri, 05.05.23
У Торчинській громаді прийняли Програму розвитку молодіжної політики

Як у Торчинській громаді з ініціативи громадського сектору вдалося напрацювати та прийняти Програму розвитку молодіжної політики

Wed, 26.04.23
Як створити молодіжну раду за три місяці. Досвід Колківської громади

У Колківській громаді створили молодіжну раду. Завдяки зусиллям місцевих активістів, ініціативній молоді та конкурсу адвокаційних грантів від Волинського Інституту Права вдалося втілити цей задум за лічені місяці.

Wed, 26.04.23
Результат залежить від кожного. У Луцьку завершився проєкт націлений на розвиток громадянського суспільства

Представники влади, бізнесу, медіа, громадського сектору та внутрішньо переміщені особи зібралися на одному майданчику, щоб спільно напрацювати ідеї та рішення, які допоможуть розвитку громадянського суспільства в Волинській області.