News
У Люблинецькій громаді завершився тиждень місцевого самоврядування
Mon, 10.04.23У Люблинецькій селищній раді завершився тиждень місцевого самоврядування для школярів. Старшокласники громади впродовж п'яти днів стажувалися в органі місцевого самоврядування. Таким чином вони мали змогу побачити роботу депутатів, відділів і комісій.
«Ще допомагаючи розробляти Стратегію розвитку у Люблинецькій громаді у 2018 році запланували провести тиждень місцевого самоврядування та знайомства молоді із роботою селищної ради. Незважаючи на те, що пройшло чимало часу, ідея не згасла, а набула нових змістів. І завдяки проєкту, який реалізовувався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», вдалось вдихнути нове життя у “стару” ідею», - розповідає Ірина Гайдучик, керівниця Волинського Інституту Права, який займався адвокацією проєкту.
Втілення ідеї почалося із знайомства. Півтора десятка старшокласників почали понеділок не з шкільних уроків, а з участі в оперативній нараді селищної голови. Прослухавши доповіді учасників діти вибрали напрямок для подальшої роботи. Хтось захотів стажуватися в фінансовому відділі, хтось у господарському, декому прийшлася до смаку можливість побачити зсередини роботу дільничного офіцера громади. Відтак усі розподілилися за сімома напрямками.
«Я проходив стажування в фінансовому відділі. За цей тиждень я почерпнув цікаву інформацію щодо грошей і того, як із ними поводитися. Наприклад, тепер я розумію, що завжди треба ставити певні цілі, витрачати чітко і відкладати частину, щоб завжди мати якийсь запас», - ділиться здобутими досвідом учасник проєкту Денис.
«Я відвідувала юриста-консультанта А ще була на багатьох комісіях і на сесії. Було цікаво дізнатися про роботу селищної ради. Це дало мені розуміння до кого краще та ефективніше звертатися за тієї чи іншої проблеми», - зазначає інша учасниця проєкту Марина.
Організатори вибирали дати стажування таким чином, щоб діти змогли потрапити на сесію селищної ради. Таким чином, учасники побачили усі найголовніші процеси адміністрування громади.
Селищна голова Наталія Сіховська наголосила, що ці діти - це майбутнє громади і вони повинні розуміти всі процеси, які відбуваються. А таке стажування стало хорошою нагодою зрозуміти суть роботи органів місцевого самоврядування і зсередини побачити що таке громада та селищна рада.
«Якби свого часу будучи ще в школі я мала таку можливість, то це б мені сьогодні на посаді селищної голови надзвичайно б допомогло. На жаль, таких курсів ми не проходили», - зізнається очільниця громади.
Завершився робочий тиждень підбиттям підсумків у форматі круглого столу. Представники селищної ради та учасники проєкту поділилися враженнями від спільної роботи. Також школярі розповіли про свої ідеї, які вони напрацювали впродовж стажування. Наступним же кроком буде створення молодіжної ради. Ця ініціатива отримала особливу підтримку від влади.
«Ваші ідеї дуже тісно перегукуються із нашими планами і завданнями, які ми перед собою ставимо. Упевнена, що ви створите молодіжну раду, а далі все закрутиться», - резюмувала голова громади Наталія Сіховська.
Ініціатива відбулася в межах реалізації Волинським Інститутом Права проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною», що підтримується програмою «Демократія та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».