News

У Любленці організували зустріч для інтеграції переселенців

Tue, 15.11.22

Наприкінці жовтня у Люблинецькій громаді відбулася зустріч, яка зібрала за одним столом переселенців, місцевих посадовців і активних жителів. Говорили про інтеграцію ВПО в життя громади, локальні проблеми та варіанти їх вирішення.

Це вже друга зустріч на таку тематику, яка організована в Любленці цієї осені. Перша була у форматі фокус-групового дослідження, коли присутні озвучували свої міркування на заздалегідь підготовлені тематичні питання. Усі думки були занотовані та лягли в основу аналітичного звіту. Саме з його презентації і розпочалася друга зустріч.

«Представники громадської організації «Волинський Інститут Права» на основі попереднього заходу узагальнили наші думки про місцеві проблеми; про питання, які стосуються переселенців; про теми, що можуть згуртувати внутрішньо переміщених осіб та місцевих жителів. На основі презентованих узагальнень ми змогли детальніше поговорити, які заходи варто провести для інтеграції ВПО у життя Люблинецької громади», ‒ розповідає переселенка з Ізюма Олена Заїка.

Ця зустріч відбулася у форматі світового кафе. В такий спосіб організатори (Волинський Інститут Права) хотіли, щоб кожен з присутніх зміг детально поміркувати та висловитися на запропоновану тему.

«Захід пройшов у жвавому обговоренні, а це дає розуміння того, що тема зустрічі для людей не байдужа. Наше основне завдання – знайти практичні рішення та ідеї, які, по-перше, допоможуть розвивати владно-громадську комунікацію та взаємодію, по-друге, сприятимуть соціальній інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Крім того, такі зустрічі започатковують відвертий діалог між вдалою, ВПО, і активістами громади і тим дуже цінні», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Важливо, що зустріч відбулася не просто для розмови. Думки, озвучені присутніми, будуть враховані при напрацюванні плану короткострокових владно-громадських дій, реалізація якого сприятиме інтеграції ВПО у місцеве середовище. Більше того, деякі з ідей, що лунали під час заходу, планується реалізувати в найближчі місяці.

Зустріч відбулася в рамках реалізації Волинським Інститутом Права проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною», що підтримується програмою «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»