News
У Любешові реалізували проєкт для інтеграції переселенців у життя громади
Thu, 29.12.22Любешівська громада почала приймати вимушено переміщених осіб ще в перші тижні повномасштабного військового наступу росії. Крім забезпечення першочергових потреб ВПО, завдяки зусиллям громадського сектору у партнерстві з місцевою радою тут також працюють над їх інтеграцією у життя громади.
Зокрема, для цього у Любешові з червня по жовтень було організовано ряд заходів – фокус-групові засідання, опитування, обговорення, освітні та культурно-мистецькі події. Відбулися вони в межах проєкту Волинського Інституту Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
«Почали ми з двох фокус-груп та опитування думки ВПО, завдяки яким вдалося краще зрозуміти суспільні настрої, запити та актуальні проблеми, які турбують переселенців і місцевих жителів. Отриману інформацію наші експерти проаналізували та подали у відповідному звіті. З його основними тезами змогли ознайомитися всі ті, хто завітав на організовані нами діалогові зустрічі», – розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.
Крім обговорення аналітичного звіту, під час діалогових зустрічей присутні напрацювали ідеї інтеграційних заходів. Їх було втілено у життя з серпня по жовтень цього року. Йдеться про сплав на байдарках річкою Стохід, арт-терапію, тренінг із започаткування власної справи, екологічну екскурсію для шкільної молоді, презентацію освітніх можливостей місцевого коледжу, майстер-клас з петриківського розпису та «Гурман-вечір любителів книг».
«Цікавий захід вийшов. Завдяки йому я змогла знайти однодумців та познайомитися з творчістю місцевих письменників. Це така подія, про яку зі сміливістю можна сказати – книга єднає», – зазначає учасниця одного із інтеграційних заходів Юлія Кух.
Також в межах проєкту Волинського Інституту Права відбулося декілька корисних тренінгів. Усі охочі переселенці та жителі Любешівської громади мали змогу покращити свої безпекові знання під час навчань з поводження у надзвичайних ситуаціях. Крім того, завдяки тренінгам організованих в Луцьку, місцеві шкільні психологи та менеджери культури здобули цінні навички роботи в умовах війни.
До слова, подібні активності відбулися не лише в Любешівській громаді. До проєкту також були залучені Шацька, Вишнівська, Боратинська, Ківерцівська, Рожищенська, Горохівська, Локачинська, Володимирська та Зимнівська територіальні громади.
Активності організовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США