News

У Любешові реалізували проєкт для інтеграції переселенців у життя громади

Thu, 29.12.22

Любешівська громада почала приймати вимушено переміщених осіб ще в перші тижні повномасштабного військового наступу росії. Крім забезпечення першочергових потреб ВПО, завдяки зусиллям громадського сектору у партнерстві з місцевою радою тут також працюють над їх інтеграцією у життя громади.

Зокрема, для цього у Любешові з червня по жовтень було організовано ряд заходів – фокус-групові засідання, опитування, обговорення, освітні та культурно-мистецькі події. Відбулися вони в межах проєкту Волинського Інституту Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

«Почали ми з двох фокус-груп та опитування думки ВПО, завдяки яким вдалося краще зрозуміти суспільні настрої, запити та актуальні проблеми, які турбують переселенців і місцевих жителів. Отриману інформацію наші експерти проаналізували та подали у відповідному звіті. З його основними тезами змогли ознайомитися всі ті, хто завітав на організовані нами діалогові зустрічі», – розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Крім обговорення аналітичного звіту, під час діалогових зустрічей присутні напрацювали ідеї інтеграційних заходів. Їх було втілено у життя з серпня по жовтень цього року. Йдеться про сплав на байдарках річкою Стохід, арт-терапію, тренінг із започаткування власної справи, екологічну екскурсію для шкільної молоді, презентацію освітніх можливостей місцевого коледжу, майстер-клас з петриківського розпису та «Гурман-вечір любителів книг».

«Цікавий захід вийшов. Завдяки йому я змогла знайти однодумців та познайомитися з творчістю місцевих письменників. Це така подія, про яку зі сміливістю можна сказати  – книга єднає», – зазначає учасниця одного із інтеграційних заходів Юлія Кух.

Також в межах проєкту Волинського Інституту Права відбулося декілька корисних тренінгів. Усі охочі переселенці та жителі Любешівської громади мали змогу покращити свої безпекові знання під час навчань з поводження у надзвичайних ситуаціях. Крім того, завдяки тренінгам організованих в Луцьку, місцеві шкільні психологи та менеджери культури здобули цінні навички роботи в умовах війни.

До слова, подібні активності відбулися не лише в Любешівській громаді. До проєкту також були залучені Шацька, Вишнівська, Боратинська, Ківерцівська, Рожищенська, Горохівська, Локачинська, Володимирська та Зимнівська територіальні громади.

Активності організовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США

News

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.

Fri, 21.03.25
Як бути почутими? У селі Воєгоща на Камінь-Каширщині відбувся тренінг «Я можу впливати»

Учасники та учасниці поповнили свої знання на тему розвитку владно-громадської співпраці.

Fri, 07.03.25
Представники влади та громадськості вирішували, як можна посилити співпрацю у контексті роботи з молоддю

Учасники зустрічі запропонували новий формат співпраці – спільне планування, а також створення експертної ради.

Thu, 27.02.25
Спільні рішення для розвитку: як громади Волині успішно відновлюють бюджет участі

У нашому новому матеріалі розповідаємо про те, які громади відновили бюджет участі після повномасштабного вторгнення та як відкоригували його, аби задовольнити нові запити громадськості.

Tue, 04.02.25
У Турійську відбувся тренінг для активних жителів «Як я можу впливати?»

У заході взяли участь 15 учасників та учасниць, які хочуть більше знати про те, як працює місцеве самоврядування та який вклад жителі можуть вносити у розвиток своєї громади.