News

У Луцьку громадських активістів навчали впливати на тих, хто приймає рішення

Tue, 18.06.19

Що таке адвокація та як її можна застосувати в діяльності громадської організації? Як зробити так, щоб вирішення тої чи іншої проблеми не заблукало в коридорах бюрократії? Як можна впливати на тих, хто приймає рішення?

Відповідь на ці питаання отримали учасники тренінгу «Організація та реалізація адвокаційних кампаній, або як впливати на тих, хто приймає рішення», який відбувся у Луцьку 14 - 15 червня.

 «Чуючи слово «адвокація» люди найчастіше уявляють або ж, що воно якимось чином пов’язане із адвокатами і їх діяльністю, або уявляють себе з рупором на акції протесту. При цьому, так, адвокація пов’язана із ухваленням певних владних рішень, і тому знання законів і, як мінімум, етапів формування і реалізації політики – необхідність. Проте, одна із ознак успішної адвокації має бути широке залучення різних груп, публічність – а отже – партнерів, які допоможуть цю діяльність зробити ефективною. Що ж стосується акцій протесту, рупорів і мегафонів – це певна тенденція, якою громадські активісти користуються бо вважають це єдиним методом впливу. Як на мене, ми маємо користуватись не силовими, а правовими методами вирішення проблем, а їх у запасі адвокаційних кампаній більше сотні», - зазначила тренерка, виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Захід став початком реалізації на Волині проекту «Маємо вплив в регіонах!», який адмініструє Громадський холдинг «Група впливу» у 6 облкастях України. Проект спрямовано на підвищення обізнаності населення про інструменти локальної демократії, проведення адвокаційних кампаній на місцевому рівні, прийняття локальних нормативно-правових актів, які сприятимуть реалізації інструментів громадської участі.

У Волинській області партнером проекту є Волинський Інститут Права. Проект реалізовуватиметься у Заболоттівській, Старовижівській, Лююбешівській, Турійській ОТГ та м. Рожище.

Довідково

Захід відбувся  за підтримки проекту Програми розвитку ООН в Україні «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», який фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

 

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.