News

У Камені-Каширському працівники місцевого самоврядування вчились покращувати владно-громадську взаємодію

Thu, 12.12.24

У вівторок, 10 грудня, у Камені-Каширському відбувся тренінг для представників органів місцевого самоврядування. Навчання провели у рамках проєкту «Підтримка розвитку самоорганізації та безпосереднього народовладдя у територіальних громадах Волині» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

На тренінгу було десять учасників та учасниць – це працівники різних відділів міської ради, старостинських округів, працівники комунальних установ.

Тренер Андрій Токарський розповів учасникам, як можна налагодити владно-громадську взаємодію. Зокрема, пояснив, як працюють рівні громадської участі – інформування, консультування, спільне прийняття рішень, – а також детально проговорив принципи залучення громадян до спільного прийняття рішень.

Після теоретичної частини учасники працювали в групах. Спершу виділили декілька основних проблем, що стають на заваді якісній владно-громадській співпраці. Обрали три головні – пасивність громадян, формальність інформування та слабка організація процесу співпраці з віддаленими населеними пунктами. Тоді кожна група розбирала проблеми на молекули, визначаючи першопричини та наслідки, а також дискутуючи, як можна вирішити ці проблеми.

Андрій Токарський також розповів про основні інструменти громадської участі та пояснив, як застосовувати їх ефективно.

«Налагодження владно-громадської співпраці – це тривалий процес. Не може бути такого, що один день ми працюємо з жителями, а завтра вже не цікавимось їхньою думкою. Ми повинні вкладати свій час, свій ресурс, але це те, що потім буде давати результат», – підсумував він.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

 

News

Fri, 31.01.25
Як ми можемо впливати на зміни у громаді? У Камені-Каширському відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів учасникам, як функціонує місцеве самоврядування, як використовувати інструменти громадської участі та як за допомогою них впливати на зміни у громаді

Wed, 15.01.25
Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» розпочинає новий проєкт у 10 громадах Рівненщини

Мета проєкту – зміцнити механізми співпраці між владою та громадськістю, покращити владно-громадську взаємодію та впровадити ефективні інструменти громадської участі.

Fri, 03.01.25
Топ-5 ініціатив Волинського Інституту Права у 2024 році

У підсумковому матеріалі ми підбиваємо підсумки зробленого у 2024 році та розповідаємо про успішні ініціативи, впроваджені Волинським Інститутом Права.

Mon, 23.12.24
Яким чином жителі громад можуть долучатись до боротьби з корупцією

Спільно з нашими партнерами, мережею UPLAN, зібрали перелік простих рекомендацій, як зменшити корупцію в наших громадах і проаналізували, що робить місцева влада на Волині у цьому напрямку.

Thu, 12.12.24
У Камені-Каширському працівники місцевого самоврядування вчились покращувати владно-громадську взаємодію

Тренер Андрій Токарський розповів учасникам про основні принципи залучення та активізації громадян, а також як ефективно використовувати інструменти громадської участі.

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.