News

У Головненській ОТГ обговорили шляхи розвитку освітньої мережі

Wed, 14.08.19

Побутує думка, що хід будь-якої реформи залежить виключно від дій влади. Водночас, якісні зміни не можливі без включення мешканців тої чи іншої громади в цей процес. Тому, 14 серпня у Головненській ОТГ відбулися фокус-групи для обговорення реформи освіти серед представників навчальних закладів, місцевої влади, батьків.

На території Головненської громади, що знаходиться у Любомльському районі Волинської області, знаходиться шість навчальних закладів різного освітнього рівня. Опорної школи наразі не створено. Що потрібно робити для розвитку системи освіти у цій громаді? Які показники визначаються якість школи? Які проблеми освітньої сфери найбільш актуальні в Головненській ОТГ? Про це і не тільки розмовляв експерт з питань освіти Волинського інститут права Сергію Пазюк з різними цільовми групами вищезгаданої громади. Зокрема, фокус-групи відбулися у чотирьох населених пунктах ОТГ: Головне, Масловець, Ясне та Нудиже.

«Присутні багато слухали, ділилися своїми думками, дискутували, адже для них тема освітньої реформи важлива та актуальна. Звісно є багато страхів щодо того, як саме буде мінятися освіта у цій громаді, але все ж  у багатьох мешканців цієї ОТГ є розуміння важливості змін. Зверну увагу, що за результатами проведених фокус-груп, частина присутніх зголосилася долучатися до впровадження освітньої реформи в Головненській ОТГ», - зазначив Сергій Пазюк.

Експерт додає, що надалі планується створення робочої групи щодо розробки Плану розвитку системи освіти у Головненській ОТГ у 2020 – 2023 роках. До неї увійдуть усі ті представники населених пунктів громади, хто зголосився під час фокус-груп.

Довідково:

Фокус-групи відбулися в рамках проекту «Побудова конструктивного діалогу та співпраці влади і громади для впровадження позитивних змін на місця». Ініціатива реалізовується Волинським Інститутом Права (ВІП) за підтримки міжнародного фонду «Відродження». 

News

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.

Fri, 21.03.25
Як бути почутими? У селі Воєгоща на Камінь-Каширщині відбувся тренінг «Я можу впливати»

Учасники та учасниці поповнили свої знання на тему розвитку владно-громадської співпраці.

Fri, 07.03.25
Представники влади та громадськості вирішували, як можна посилити співпрацю у контексті роботи з молоддю

Учасники зустрічі запропонували новий формат співпраці – спільне планування, а також створення експертної ради.

Thu, 27.02.25
Спільні рішення для розвитку: як громади Волині успішно відновлюють бюджет участі

У нашому новому матеріалі розповідаємо про те, які громади відновили бюджет участі після повномасштабного вторгнення та як відкоригували його, аби задовольнити нові запити громадськості.

Tue, 04.02.25
У Турійську відбувся тренінг для активних жителів «Як я можу впливати?»

У заході взяли участь 15 учасників та учасниць, які хочуть більше знати про те, як працює місцеве самоврядування та який вклад жителі можуть вносити у розвиток своєї громади.