News

У Головненській ОТГ обговорили шляхи розвитку освітньої мережі

Wed, 14.08.19

Побутує думка, що хід будь-якої реформи залежить виключно від дій влади. Водночас, якісні зміни не можливі без включення мешканців тої чи іншої громади в цей процес. Тому, 14 серпня у Головненській ОТГ відбулися фокус-групи для обговорення реформи освіти серед представників навчальних закладів, місцевої влади, батьків.

На території Головненської громади, що знаходиться у Любомльському районі Волинської області, знаходиться шість навчальних закладів різного освітнього рівня. Опорної школи наразі не створено. Що потрібно робити для розвитку системи освіти у цій громаді? Які показники визначаються якість школи? Які проблеми освітньої сфери найбільш актуальні в Головненській ОТГ? Про це і не тільки розмовляв експерт з питань освіти Волинського інститут права Сергію Пазюк з різними цільовми групами вищезгаданої громади. Зокрема, фокус-групи відбулися у чотирьох населених пунктах ОТГ: Головне, Масловець, Ясне та Нудиже.

«Присутні багато слухали, ділилися своїми думками, дискутували, адже для них тема освітньої реформи важлива та актуальна. Звісно є багато страхів щодо того, як саме буде мінятися освіта у цій громаді, але все ж  у багатьох мешканців цієї ОТГ є розуміння важливості змін. Зверну увагу, що за результатами проведених фокус-груп, частина присутніх зголосилася долучатися до впровадження освітньої реформи в Головненській ОТГ», - зазначив Сергій Пазюк.

Експерт додає, що надалі планується створення робочої групи щодо розробки Плану розвитку системи освіти у Головненській ОТГ у 2020 – 2023 роках. До неї увійдуть усі ті представники населених пунктів громади, хто зголосився під час фокус-груп.

Довідково:

Фокус-групи відбулися в рамках проекту «Побудова конструктивного діалогу та співпраці влади і громади для впровадження позитивних змін на місця». Ініціатива реалізовується Волинським Інститутом Права (ВІП) за підтримки міжнародного фонду «Відродження». 

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.