News

У Голобській та Люблинецькій громадах обговорили проблеми та потреби життя переселенців

Thu, 01.09.22

У Голобській громаді нині проживає близько 350 переселенців, а у Люблинецькій, що неподалік, – понад 200. Щоб краще зрозуміти тенденції їх проблем та потреб, тут організували обговорення за участі ВПО та жителів тергромад. Ці заходи відбулися 22 серпня за ініціативи Волинського Інституту Права та місцевих владних посадовців.

Щоб зустрічі дали максимальний результат, їх організували у форматі фокус-груп. Модераторка заходу озвучувала заздалегідь підготовлені тематичні питання, а кожен присутній чи присутня могли відповісти на них.

Зокрема, йшлося про життя до війни та нині; про взаємовідносини між вимушено переміщеними українцями та місцевими;  про актуальні потреби і проблеми ВПО. Окремим блоком питань з’ясовувалося чи готові переселенці та жителі Голобської і Люблинецької громад долучатися до заходів (в ролі учасників або організаторів), які сприяють розвитку селищ та сіл.

«Ми  усіляко стараємося допомогти українцям, які лишили рідні домівки через війну. У нас працюють прихистки; є місця, де надають гуманітарну допомогу; організовуються різні заходи для дітей. У цей процес включаться всі: влада, церква, жителі громади. Водночас, можливо не все ми врахували, не все знаємо. Тому завдяки цій зустрічі ми ліпше зрозуміємо ситуацію, краще налагодимо діалог і заплануємо подальші дії», –  зазначає голова Голобської громади Сергій Грабарук.

Усі присутні активно включалися в розмову, ділилися своїми міркуваннями, уважно слухали інших. Найбільше думок висловлювали щодо поточних проблем. Зокрема йшлося про потребу ліпшого облаштування житла, де мешкають ВПО;  відсутність роботи; підготовку до зимового сезону; краще налагодження комунікації між переселенцями та місцевими.

«Вийшла дійсно конструктивна розмова. Ми багато собі чого занотували, щоб використовувати в подальші роботі. Більше того, захід дозволив нам проговорити тривожні думки і краще познайомитися між собою», –  каже голова Люблинецької громади Наталія Сіховська.

Зауважимо, що важливі думки занотували не лише посадовці. В подальшому планується продовження дослідження та підготовка відповідних аналітичних звітів, які міститимуть рекомендації щодо спільних дій, які сприятимуть владно-громадській взаємодії та соціальній інтеграції ВПО у приймаючих громадах.  

«Ці зустрічі відбулися в межах нашого нового проєкту. Як тільки звіти будуть підготовлені, ми знову приїдемо до Голоб та Люблинця, щоб публічно обговорити напрацювання зі всіма зацікавленими. Таким чином, спільними зусиллями, ми створимо, так би мовити, дорожню карту для інтеграції переселенців у життя згаданих громад», –  зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Дослідження проводиться в рамках реалізації Волинським Інститутом Права проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною», що підтримується програмою «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.