News

У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО

Thu, 14.09.23

У Нововолинській та Горохівській громадах допомагають інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В рамках проєкту «Запровадження системних практик соціальної взаємодії на рівні локальних громад Волині» провели соціологічне дослідження, яке має допомогти в пошуку нових форм залучення переселенців у процеси напрацювання та реалізації місцевих політик.

Експерти поспілкувалися з представниками бізнесу, влади, активними жителями та, власне, самими ВПО. У кожній проєктній громаді відбулося по дві фокус-групи. Таким чином вдалося зібрати якісну інформацію щодо поточної ситуації.

«За допомогою цих досліджень ми хочемо зрозуміти, які проблеми та потреби виникають в соціальній адаптації та інтеграції ВПО в громадах та яким чином це вирішується. Зібрані дані мають допомогти в створенні умов, які сприятимуть розкриттю потенціалу та посиленню можливостей внутрішньо переміщених людей. Це сприятиме подальшому пошуку моделей інтеграції з урахуванням потреб переселенців», – розповідає виконавча директорка Волинського Інституту Права, Ірина Гайдучик.

Також вона відзначила, що одним з головних чинників вибору громад була відкритість влади. За її словами, без співпраці та політичної волі неможливо було б досягти ефективних результатів, а Нововолинськ та Горохів показали свою готовність до такої роботи.

На основі отриманих результатів соціологи сформують звіти, які стануть опорною точкою для подальшої роботи. Ці звіти обговорять із ВПО, місцевою владою та активістами під час діалогових зустрічей. Такий формат допоможе напрацювати конкретні ідеї та кроки для посилення участі переселенців у прийнятті владно-громадських рішень.


Матеріал підготовлено Волинським Інститутом Права за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

 

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.