News

У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО

Thu, 14.09.23

У Нововолинській та Горохівській громадах допомагають інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В рамках проєкту «Запровадження системних практик соціальної взаємодії на рівні локальних громад Волині» провели соціологічне дослідження, яке має допомогти в пошуку нових форм залучення переселенців у процеси напрацювання та реалізації місцевих політик.

Експерти поспілкувалися з представниками бізнесу, влади, активними жителями та, власне, самими ВПО. У кожній проєктній громаді відбулося по дві фокус-групи. Таким чином вдалося зібрати якісну інформацію щодо поточної ситуації.

«За допомогою цих досліджень ми хочемо зрозуміти, які проблеми та потреби виникають в соціальній адаптації та інтеграції ВПО в громадах та яким чином це вирішується. Зібрані дані мають допомогти в створенні умов, які сприятимуть розкриттю потенціалу та посиленню можливостей внутрішньо переміщених людей. Це сприятиме подальшому пошуку моделей інтеграції з урахуванням потреб переселенців», – розповідає виконавча директорка Волинського Інституту Права, Ірина Гайдучик.

Також вона відзначила, що одним з головних чинників вибору громад була відкритість влади. За її словами, без співпраці та політичної волі неможливо було б досягти ефективних результатів, а Нововолинськ та Горохів показали свою готовність до такої роботи.

На основі отриманих результатів соціологи сформують звіти, які стануть опорною точкою для подальшої роботи. Ці звіти обговорять із ВПО, місцевою владою та активістами під час діалогових зустрічей. Такий формат допоможе напрацювати конкретні ідеї та кроки для посилення участі переселенців у прийнятті владно-громадських рішень.


Матеріал підготовлено Волинським Інститутом Права за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

 

News

Tue, 23.07.24
Волинський Інститут Права розпочинає новий проєкт спільно з Турійською та Камінь-Каширською громадами

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» працюватимемо над розробкою Статутів громад та посиленням владно-громадської співпраці.

Thu, 18.07.24
Жінка та місцеве самоврядування: яка її роль у стійкості та відбудові локальних громад

Переказуємо, про що говорили спікерки на панельній дискусії в рамках форуму «Рушій невтраченої демократії».

Mon, 15.07.24
«Від нас залежить, якими будуть наші громади». У Луцьку відбувся форум «Рушій невтраченої демократії»

На дводенному міжрегіональному форумі зібрались понад сто учасників, які обговорили, як розвивати локальну демократію в умовах повномасштабного вторгнення.

Fri, 05.07.24
Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

У громаді хочуть вивести на новий рівень туристичну галузь, аби без проблем приймати велику кількість туристів та створити впізнаваний бренд Шацької громади. Яким чином це хочуть втілити – читайте у статті.

Fri, 05.07.24
Як Ківерцівська громада впровадила інструмент публічних онлайн-консультацій з жителями

Інструмент повинен забезпечити широке долучення жителів до процесу прийняття рішень та налагодити владно-громадський діалог. Про те, як громада розпочала роботу в цьому напрямі, читайте у статті.

Wed, 03.07.24
Володимир-Волинська громада працює над творенням нової ветеранської політики

Мета проєкту – зробити так, щоб після повернення у цивільне життя учасникам бойових дій було максимально комфортно проживати у Володимир-Волинській громаді,

Fri, 28.06.24
Перші успіхи Офісу розвитку Боратинської громади

Офіс створили наприкінці січня із масштабною метою – створити у громаді потужну мережу проєктних менеджерів. Про те, як Офіс впевнено йде до цього шляху, читайте у матеріалі.

Tue, 25.06.24
Як працює рада взаємодії з питань освіти: досвід Горохівської громади

Рада взаємодії з питань освіти у Горохівській громаді стала платформою, де вчителі, представники батьків та місцевого самоврядування спільно напрацьовують рішення, щоб реформувати сферу освіти.