News

То що ж це за збори були у Мельниках?

Sun, 22.05.22

Минув уже тиждень, а в Мельниках (Шацька громада) ще й досі говорять про збори, що відбулися 15 травня. Оскільки не всі жителі села були присутні, а принцип "зіпсованого телефону" ніхто не відміняв, то про цю подію ширяться легенди. Наприклад, одна із чуток – були якісь вибори, але кого обрали не ясно. То ж що насправді відбулося?

Справа в тому, що в Мельниках немає депутата чи старости, які б мешкали у їх селі. Водночас, місцеві жителі хочуть, щоб була така людина, яка б добре знала про всі актуальні проблеми і могла представити їх позицію та інтереси в органах влади.

«Приклади, коли села не мають своїх місцевих старост чи депутатів, є по всій Україні. Водночас не скрізь жителі готові діяти, щоб досягти змін. Ми порекомендували мельниківчанам створити орган самоорганізації населення (ОСН). Повноваження цієї інституції, що регламентовані відповідним законом, допоможуть їм досягнути бажаного», – каже керівниця ГО «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик.

Представляти інтереси людей на сесії селищної ради; вносити пропозиції до проєктів місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку; об’єднувати мешканців населеного пункту для вирішення поточних проблем – це далеко не повний перелік можливостей, що дає діяльність ОСН.

То створювати орган самоорганізації у Мельниках чи ні? Саме це питання й обговорювали під час вже згаданих зборів.

«Діалог влади та мешканців є важливим для вирішення поточних питань розвитку громади. Думаю, що створення органу самоорганізації населення буде цьому сприяти. Бо одне, коли ми чуємо думки декількох жителів і зовсім інше, коли це узгоджена позиція більшості, як у випадку ОСН», – вважає голова Шацької громади Сергій Карпук, який теж взяв участь у зборах.

Щодо самих мешканців, які були присутні на цьому заході, то однозначно проти такої ініціативи ніхто не висловлювалося. Водночас, найбільш активно люди дискутували щодо того, хто увійде в керівництво ОСН:

«Вона така занята, що  я не буду за неї голосувати і вам не раджу»; «Куме, ти не хочеш? Ти ж такий чоловік, що зробив би багато!», «Якби вона знала, що за неї голосують то ще б з вечора тут сиділа»; «Я старий, то дайте мені спокій»; «Вона хороший організатор! Як война почалася, то ми до неї на волонтерку ходимо, як на вечорниці»…

Як то кажуть, багато людей, а думок ще більше. Водночас, подумати про це ще є час, адже обрати керівництво ОСН не було метою цих зборів.

«Сьогодні ми зібралися проголосувати за те, чи треба нам взагалі ОСН. Моя позиція – так. Ми ж хочемо жити добре, то може вистачить щось від когось чекати? Давайте самі для цього щось зробимо. Вийде чи ні – побачимо. Як мінімум, будемо знати, що ми спробували», – зазначила мешканка Мельників Руслана Сидорук.

Як результат, всі присутні одноголосно проголосували за створення органу самоорганізації населення. Далі легалізувати це рішення зборів мають депутати. Тому, нині введеться підготовка всіх потрібних документів, щоб зробити це можна було під час найближчої сесії селищної ради.

Довідково:

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety та проєкту Волинського Інституту Права «Дії творять зміни». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

News

Tue, 28.06.22
Волинські активісти та посадовці вчилися цифрової компетенції у комунікації із переселенцями

Війна загострила запит у потребі якісної та надійної комунікації усередині країни. Зокрема із тими, з ким контакт необхідно налагодити швидко, якісно і надійно – з переселенцями.

Tue, 28.06.22
У Смідинській громаді відбулася акція «Еко-літо 2022»

Толока, квест, навчальні майстер класи – все це відбулося у Смідині, 22 червня, в межах акції «Еко-літо 2022».

Thu, 23.06.22
У волинських громадах відбулися фокус-групи щодо викликів, з якими стикаються мешканці громад під час війни

Що робити, якщо є потреба дізнатися позицію односельчан про актуальні теми розвитку громади? В такому випадку можна організувати фокус-групове дослідження. Саме так і зробили у десяти волинських громадах.

Fri, 17.06.22
У селах Старовижівської громади розповіли, чому самоорганізація зараз актуальна, як ніколи

Mon, 13.06.22
Волинським прихисткам допомогли покращити умови для життя переселенців

Протягом квітня – червня громадська організація «Волинський Інститут Права» надала допомогу трьом прихисткам, щоб зробити життя вимушено переселених українців комфортнішим.

Fri, 10.06.22
У Нововолинську місцеві жителі та переселенці об’єдналися заради спільної мети

Це - історія про тих, кого об'єднала війна.

Thu, 09.06.22
У Смідині обговорили перспективи виробництва органічних продуктів

Багато українців чули про органічну продукцію, але значно менше реально розуміють, що це таке.

Wed, 08.06.22
На Волині працюватимуть над посиленням інтеграції переселенців у життя місцевих громад

З моменту повномасштабного вторгнення росії, у Волинській області розселилося понад 68 тисяч вимушено переміщених українців.