News

Старовижівська громада долучилися до проєкту, що спрямований на позитивні зміни

Sat, 17.09.22

Щоб дати можливість жителям результативніше впливати на вирішення суспільно важливих проблем, у Старовижівській громаді було реалізовано проєкт «Дії творять зміни». Завдяки йому протягом 2021-2022 років було напрацьовано базові нормативно-правові акти щодо громадської участі та організовано серію тренінгів для місцевих активістів і посадовців.

Зокрема, за консультації Волинського Інституту Права посадовці Старовижівської селищної ради розробили Статут територіальної громади, Положення про громадські слухання, Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, Положення про загальні збори громадян за місцем їх проживання, Положення про місцеві ініціативи та Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин». Важливо, що під час однієї з сесій, усі згадані положення були підтримані та затвердженні депутатами селищної ради.

«Наявність цих нормативно-правових актів дозволяє людям звертатися у правовий спосіб зі своїми пропозиціями щодо розвитку громади. Щодо влади, то завдяки інструментам локальної демократії, які регламентовані в цих документах, посадовці можуть краще зрозуміти ставлення місцевих жителів до тих чи інших актуальних місцевих проблем та спільно з людьми вирішувати їх», – зазначає керівниця Волинського Інститут Права Ірина Гайдучик.

Також в межах проєкту «Дії творять зміни»  відбулися навчання для активістів та представників влади щодо використання у розвитку громади інструментів локальної демократій. Щоб ця інформація охопила, як змога більше людей, були підготовлені та поширені відповідні листівки. У них зокрема розповідається про:

громадські слухання

місцеву ініціативу

електронні петиції

про загальні збори за місцем проживання

отримання потрібної інформації

хто є хто у вашій територіальній громаді

Довідково:

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety та проєкту Волинського Інституту Права «Дії творять зміни». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

News

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Wed, 28.08.24
«Відчувати, що ти не один». Як у Торчинській громаді підтримують військовослужбовців та їхні родини

Завдяки ефективній адвокаційній кампанії, проведеній ГО «Чарівне янголятко», у громаді організували низку заходів для родин військовослужбовців, а також ініціювали прийняття програми підтримки військових та їхніх родин на 2025 та 2026 роки.

Mon, 19.08.24
У Турійську та Камені-Каширському провели фокус-групові дослідження

Волинський Інститут Права досліджує думку жителів щодо стану владно-громадської співпраці у громадах.