News

Релокація бізнесу можлива, – у Любешові працює Центр спортивної медицини з Бахмута

Tue, 31.10.23

Для оцінки якості роботи громад є багато показників, але одним з найважливіших можна виділити співпрацю з місцевим бізнесом. Адже підприємства – це потужна сила, і за правильної взаємодії її можна направити на корисні проєкти та ініціативи: від фінансування заходів дозвілля, до стратегічних обговорень майбутнього громади. Тим паче, що у більшості випадків бізнес також зацікавлений у тісній співпраці та можливості доносити своє бачення до органів місцевого самоврядування.

Завдання із зірочкою – зробити так, аби новостворений чи релокований бізнес почувався комфортно та одразу відчував, що він є частиною громади. У цьому випадку досвідом може поділитись Любешівська селищна рада, адже їй вдалося побудувати успішні робочі стосунки з підприємством із Донеччини – Донецьким Центром спортивної медицини, який переїхав до Любешова у квітні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення. Розуміючи, що донеччани здолали неблизький та непростий шлях у понад тисячу кілометрів, представники місцевої влади в Любешові вирішили прийняти їх, як то кажуть, з розкритими обіймами.  

«Ми переглянули можливості, де можна розмістити таку кількість людей. Визначили, що під ці потреби підійде вільний гуртожиток школи. Прийняли рішення, що ми маємо можливість і бажання допомогти працівникам центру. Для того, щоб вони могли розгорнути свою професійну діяльність, ми провели переговори з місцевим бізнесом, і розмістили їхнє обладнання у приватному закладі, де по теперішній час вони благополучно працюють і надають послуги», – розповідає секретар Любешівської селищної ради Юрій Боснюк

Завдяки такій підтримці буквально за декілька тижнів центр уже мав змогу працювати. Повноцінно він почав надавати послуги у травні 2022 року. Так у селищі неочікувано почали з’являтись гості з інших регіонів України – професійні спортсмени, які вже давно були клієнтами Центру. Юрій Боснюк переконаний – збільшення кількості гостей громади позитивно вплинуло на селище та допомогло «прокачати» рівень послуг і в інших закладах громади. Хоча, звичайно, рости ще є куди. 

«Вони заселяються в наші готелі, хоча їх не дуже багато, але вони є. Люди мають можливість проживати в нормальних людських умовах. Також вони відвідують заклади громадського харчування. Тим самим вони піднімають економіку нашої громади», – зазначає секретар селищної ради.

Центр став частиною громади і орієнтується на ситуацію в громаді та загалом в Україні. Розуміючи, що в країні є чимало військовослужбовців, які потребують реабілітації після поранень, працівники Центру надають їм послуги безкоштовно. Окрім цього, за послугами центру тепер звертаються  любешівчани.

«Місцевим жителям ми надаємо послуги по відновленню, реабілітації, лікуванню. Тому що дуже багато людей, котрі мали проблеми, мусили їздити до Луцька. Зараз з'явились такі фізіотерапевтичні процедури, яких немає у місцевій лікарні, тому люди йдуть до нас», – розповідає завідувачка відділення центру спортивної медицини Людмила Крячко

Аби працівники установи почувались максимально інтегрованими в життя громади, їх залучають до різних заходів. Наприклад, у червні цього року в Любешові організовували Олімпійський день, під час якого спортсмени змагались у різних дисциплінах. Працівники Центру також виконували свою роботу – надавали медичний супровід. Але співпраця не обмежується лише спортивними заходами. Як розповідає Людмила Крячко, вони долучаються і до обговорень, де напрацьовуються ідеї щодо розвитку Любешова. 

«Нас запрошують на різні засідання. Нещодавно відбувалось обговорення в рамках Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» щодо майбутнього життя громади, де працівники нашого підприємства брали активну участь. Нас регулярно долучають, щоб ми були не просто гостями, а членами громади, і щоб ми могли допомагали одне одному», – зазначає  Людмила Крячко. 

Налагодити ефективну співпрацю з бізнесом - важливе завдання для органів місцевого самоврядування. Адже підприємці можуть суттєво допомагати у реалізації важливих проектів, зокрема, соціальних, а також надають свою точку зору на актуальні для громади питання та проблеми. Наразі Любешівська громада з цим завданням впоралась: Центр спортивної медицини не просто надає послуги на території громади і платить податки, а й допомагає формувати візію її майбутнього. Завдяки такій тісній співпраці та взаєморозумінню громада змінюється на краще. 


Цю публікацію створено ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та стало можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.