News

Про локачинський досвід інтеграції переселенців у життя громади

Tue, 06.12.22

Одним із проявів війни в Локачинській громаді є поява внутрішньо переміщених осіб. Станом на початок листопада їх тут проживає понад 90. Щоб допомогти цим людям інтегруватися в життя громади, з червня по жовтень було організовано різні заходи в межах проєкту Волинського Інституту Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Для кращого розуміння потреб та актуальних проблем, було організовано різноманітні обговорення та опитування. До таких активностей залучали як переселенців, так і місцевих посадовців та активних жителів Локачинської громади. Завдяки цьому вдалося напрацювати ідеї заходів, які б сприяли інтеграції ВПО в нове для них середовище. Більшу частину з них було присвячено культурно-освітній тематиці.

Зокрема, із серпня по жовтень було організовано захід змістовного дозвілля для дітей «Бібліотечна парасолька», зустріч-презентацію можливостей для позашкільного розвитку, екскурсії Локачами та Новим Загоровим, перегляд історичних фільмів, гутірку з представниками місцевої влади, тренінг зі створення громадської організації, STEM-день для презентації освітніх можливостей Локачинського ліцею, літературне кафе.

«Цікаво й затишно бути між поціновувачами друкованого слова, ділитися враженнями, дізнаватися нове. А ще цей захід подарував можливість поспілкуватися із людьми, які лишили свої рідні домівки через війну.  Їхні розповіді про пережите не залишають місце байдужості», – ділиться враження учасниця літературного кафе Людмила Мельничук

Усі згадані заходи дозволили переселенцям та жителям громади краще познайомитися одне з одним, сприяли руйнуванню стереотипів і згуртуванню.

Завдяки освітній складовій проєкту, усі залучені здобули нові важливі знання. Так, ВПО та місцеві жителі змогли більше дізнатися про поводження в надзвичайних ситуаціях, взявши участь у профільних тренінгах. Їх було організовано в різних населених пунктах громади. Крім того, місцеві шкільні психологи та менеджери культури здобули цінні навички роботи в умовах війни під час навчань, які відбулися в серпні у Луцьку.

«Локачинська громада, як і багато інших, вперше почала приймати внутрішньо переміщених осіб. Тому проєктні заходи стали новим досвідом і фактично першими кроками в напрямку їх соціальної адаптації та інтеграції. Використані нами підходи дали позитивний результат і їх варто далі практикувати», – підсумовує керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Активності організовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США

News

Mon, 30.06.25
Від теорії – до змін. Яким був перший модуль Школи участі та взаємодії

30 учасників та учасниць з Волині та Рівненщини вчилися основам проєктного менеджменту. Про те, як це було, читайте у матеріалі.

Wed, 25.06.25
Волинський Інститут Права розпочав новий проєкт у Маневицькій та Любомльській громадах

У співпраці з Любомльською міською та Маневицькою селищною радами працюватимемо над розвитком локальної демократії.

Wed, 11.06.25
"Ми навчились говорити одне з одним”: заступниця Турійського селищного голови про результати спільного проєкту з ВІП

Заступниця Турійського селищного голови Жанна Яковініч – про те, чи виправдались очікування від співпраці з Волинським Інститутом Права, важливість діалогу з громадянами та про те, чому громаді потрібен статут.

Fri, 06.06.25
Локальна демократія у дії: Камінь-Каширська громада напрацювала проєкт статуту

Яким чином ми допомагали покращувати владно-громадську співпрацю у Камінь-Каширській громаді? Розповідаємо про це у матеріалі.

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.