News

Про локачинський досвід інтеграції переселенців у життя громади

Tue, 06.12.22

Одним із проявів війни в Локачинській громаді є поява внутрішньо переміщених осіб. Станом на початок листопада їх тут проживає понад 90. Щоб допомогти цим людям інтегруватися в життя громади, з червня по жовтень було організовано різні заходи в межах проєкту Волинського Інституту Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Для кращого розуміння потреб та актуальних проблем, було організовано різноманітні обговорення та опитування. До таких активностей залучали як переселенців, так і місцевих посадовців та активних жителів Локачинської громади. Завдяки цьому вдалося напрацювати ідеї заходів, які б сприяли інтеграції ВПО в нове для них середовище. Більшу частину з них було присвячено культурно-освітній тематиці.

Зокрема, із серпня по жовтень було організовано захід змістовного дозвілля для дітей «Бібліотечна парасолька», зустріч-презентацію можливостей для позашкільного розвитку, екскурсії Локачами та Новим Загоровим, перегляд історичних фільмів, гутірку з представниками місцевої влади, тренінг зі створення громадської організації, STEM-день для презентації освітніх можливостей Локачинського ліцею, літературне кафе.

«Цікаво й затишно бути між поціновувачами друкованого слова, ділитися враженнями, дізнаватися нове. А ще цей захід подарував можливість поспілкуватися із людьми, які лишили свої рідні домівки через війну.  Їхні розповіді про пережите не залишають місце байдужості», – ділиться враження учасниця літературного кафе Людмила Мельничук

Усі згадані заходи дозволили переселенцям та жителям громади краще познайомитися одне з одним, сприяли руйнуванню стереотипів і згуртуванню.

Завдяки освітній складовій проєкту, усі залучені здобули нові важливі знання. Так, ВПО та місцеві жителі змогли більше дізнатися про поводження в надзвичайних ситуаціях, взявши участь у профільних тренінгах. Їх було організовано в різних населених пунктах громади. Крім того, місцеві шкільні психологи та менеджери культури здобули цінні навички роботи в умовах війни під час навчань, які відбулися в серпні у Луцьку.

«Локачинська громада, як і багато інших, вперше почала приймати внутрішньо переміщених осіб. Тому проєктні заходи стали новим досвідом і фактично першими кроками в напрямку їх соціальної адаптації та інтеграції. Використані нами підходи дали позитивний результат і їх варто далі практикувати», – підсумовує керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Активності організовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США

News

Fri, 24.03.23
Ідеї та рішення – результат проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною»

Результат комплексних проєктів, які допомагають громадянам і громадам долати ті виклики, з якими ми усі зіткнулися внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

Tue, 21.03.23
На Волині працюють над програмою соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб

У Литовезькій громаді провели фокус-групи для внутрішньо переміщених осіб і представників місцевої влади, щоб створити програму соціальної адаптації ВПО

Fri, 17.03.23
ВІП передав благодійну допомогу для переселенців у Володимирі

В межах програми допомоги внутрішньо переміщеним особам Волинський Інститут Права передав гуманітарну допомогу шелтеру в Володимирі

Thu, 16.03.23
Як наші юристи допомогли переселенцю отримати пенсію

Безоплатна юридична допомога внутрішньо переміщеному чоловіку з інвалідністю

Thu, 16.03.23
Благодійники передали гуманітарну допомогу для переселенців, які мешкають у Рожищенській громаді

Побутова техніка, ковдри, пледи, подушки, постіль, побутова хімія та гігієнічні набори — все це передав Волинський Інститут Права для ВПО, які мешкають у Рожищенській громаді.

Wed, 15.03.23
Менторинг, як спосіб розвивати громадський сектор

Волинський Інститут Права обрав три організації для того аби допомогти їхньому розвитку. За кожною із них закріпили професійного ментора, який допомагає втілити задумані ідеї в життя.

Tue, 14.03.23
ВПО Горохівської громади отримали гуманітарну допомогу від Волинського Інституту Права

Гуманітарної допомоги на понад 160 тисяч гривень передав Волинський Інститут Права для внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Горохівській громаді

Mon, 13.03.23
“Кращого місця ніж тут у нас навряд вже буде”. Історія переселенки, яка оселилася на Волині

Історія 67-річної переселенки з Авдіївки, якій через війну довелося залишити все, що мала і переїхати з родиною на Волинь.