News

Посадовці Вишнівської громади вчилися ефективніше працювати з активними жителями

Fri, 01.12.23

Вишнівські посадовці та депутати підвищували свої управлінські навички та шукали точки росту для громади. У рамках навчання «Місцеве самоврядування, орієнтоване на громадян», яке організував Волинський Інститут Права, представники органів місцевого самоврядування визначали активних жителів, а також групи громадян і окремих людей, яких вважають такими, що можуть рухати громаду та є потенційними точками росту Вишнівської громади.

«Головним завданням цього навчання є покращення владно-громадської взаємодії, щоб представники влади навчилися не просто чути людей, а залучати їх до прийняття рішень і розділяти відповідальність за ці рішення», – пояснює виконавча директорка Волинського Інституту права Ірина Гайдучик.

Провела захід тренерка, кандидатка політичних наук Оксана Дащаківська. Вона розповіла про рівні участі, за якими відбувається ефективна владно-громадська співпраця. Саме за цими рівнями (інформування, консультування, діалог, партнерство) учасники надалі шукали, як покращити взаємодію з жителями та підвищити їхню участь у житті Вишнівської ТГ.

У такий спосіб вдалося напрацювати ідеї для залучення громадян до роботи за тими напрямами, які учасники обрали як перспективні для розвитку. У групах вони опрацювали ці ідеї та представили на загал. Такий формат допоміг покращити навички командної роботи.

«Отримала розуміння важливості працювати в команді й чути інші думки, бо для того, щоб визначити якісь пріоритети, треба розмовляти з людьми. А ще сьогоднішнє навчання дало розуміння того, що людям завжди треба доносити багато інформації», – ділиться учасниця тренінгу Наталія.


Цей тренінг реалізований ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Локальний партнер заходу – ГО «Наша файна громада».

News

Mon, 30.06.25
Від теорії – до змін. Яким був перший модуль Школи участі та взаємодії

30 учасників та учасниць з Волині та Рівненщини вчилися основам проєктного менеджменту. Про те, як це було, читайте у матеріалі.

Wed, 25.06.25
Волинський Інститут Права розпочав новий проєкт у Маневицькій та Любомльській громадах

У співпраці з Любомльською міською та Маневицькою селищною радами працюватимемо над розвитком локальної демократії.

Wed, 11.06.25
"Ми навчились говорити одне з одним”: заступниця Турійського селищного голови про результати спільного проєкту з ВІП

Заступниця Турійського селищного голови Жанна Яковініч – про те, чи виправдались очікування від співпраці з Волинським Інститутом Права, важливість діалогу з громадянами та про те, чому громаді потрібен статут.

Fri, 06.06.25
Локальна демократія у дії: Камінь-Каширська громада напрацювала проєкт статуту

Яким чином ми допомагали покращувати владно-громадську співпрацю у Камінь-Каширській громаді? Розповідаємо про це у матеріалі.

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.