News

Посадовці Вишнівської громади вчилися ефективніше працювати з активними жителями

Fri, 01.12.23

Вишнівські посадовці та депутати підвищували свої управлінські навички та шукали точки росту для громади. У рамках навчання «Місцеве самоврядування, орієнтоване на громадян», яке організував Волинський Інститут Права, представники органів місцевого самоврядування визначали активних жителів, а також групи громадян і окремих людей, яких вважають такими, що можуть рухати громаду та є потенційними точками росту Вишнівської громади.

«Головним завданням цього навчання є покращення владно-громадської взаємодії, щоб представники влади навчилися не просто чути людей, а залучати їх до прийняття рішень і розділяти відповідальність за ці рішення», – пояснює виконавча директорка Волинського Інституту права Ірина Гайдучик.

Провела захід тренерка, кандидатка політичних наук Оксана Дащаківська. Вона розповіла про рівні участі, за якими відбувається ефективна владно-громадська співпраця. Саме за цими рівнями (інформування, консультування, діалог, партнерство) учасники надалі шукали, як покращити взаємодію з жителями та підвищити їхню участь у житті Вишнівської ТГ.

У такий спосіб вдалося напрацювати ідеї для залучення громадян до роботи за тими напрямами, які учасники обрали як перспективні для розвитку. У групах вони опрацювали ці ідеї та представили на загал. Такий формат допоміг покращити навички командної роботи.

«Отримала розуміння важливості працювати в команді й чути інші думки, бо для того, щоб визначити якісь пріоритети, треба розмовляти з людьми. А ще сьогоднішнє навчання дало розуміння того, що людям завжди треба доносити багато інформації», – ділиться учасниця тренінгу Наталія.


Цей тренінг реалізований ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Локальний партнер заходу – ГО «Наша файна громада».

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.