News

«Питання відбудови України треба розглядати людиноцентрично», – Ірина Гайдучик

Tue, 30.05.23

Об’єднати зусилля, скоординувати дії і накреслити обриси нашого майбутнього. Така мета Форуму громадянського суспільства «Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України», який нині триває у Києві.

Організатори на одному майданчику зібрали сотні представників найвпливовіших інститутів громадянського суспільства. Запросили і нашу виконавчу директорку Ірину Гайдучик. Вона поділилася своїм баченням ролі тилових громад у процесі відбудови та відновлення країни.

 

 

«Враховуючи, що на території Волинської області не було бойових дій, за винятком ракетних обстрілів інфраструктурних та військових об'єктів, то тут варто говорити не про відбудову, а скоріше про відновлення соціальної інфраструктури. В першу чергу це питання варто розглядати людиноцентрично. Відновлення людини, її статусу, можливостей, психологічного здоров'я, прав, фінансової спроможності, комфорту тощо», – зазначила керівниця Волинського Інституту Права

Вона зауважила, що нині на Волині робиться чимало кроків для підвищення соціальної згуртованості та включення ВПО і місцевих жителів у процеси розвитку, та не всі вони приводять до видимих результатів. Велика проблема – це те, що багато ініціатив є лише на папері.

 

 

Важливо й те, що в області є чимало успішних прикладів якісної роботи на цьому полі. Розповідаючи про них, Ірина Гайдучик зазначила, що такі кейси не обов’язково працюватимуть в інших громадах. Однак, якщо громада хоче стати територією сталого розвитку, то пошук і запровадження нових інклюзивних інструментів громадської участі необхідний.

«Ми втратили зв’язок з чималою кількістю українців, і не можемо собі дозволити не мати цього зв’язку із тими, хто залишився, або ж переїхав у наші громади та можуть і хочуть ставати до спільної роботи із відновлення громад у різних сферах», – резюмувала виконавча директорка Волинського Інституту Права.

 

Форум громадянського суспільства проводиться Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання” завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, який реалізовується ІСАР Єднання у консорціумі з УНЦПД та ЦЕДЕМ;

 

News

Tue, 19.09.23
Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО

Громадська організація «ІПІД» втілює проєкт із емоційної стійкості для ВПО та постійних жителів Луцької громади. Замість того, щоб проводити мільйон-п'ятсот заходів, команда вирішила зосередитися на активних представниках і вчити їх.

Thu, 14.09.23
У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО

У Нововолинській та Горохівській громадах допомагають інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В рамках проєкту «Запровадження системних практик соціальної взаємодії на рівні локальних громад Волині» провели соціологічне дослідження, яке має допомогти в пошуку нових форм залучення переселенців у процеси напрацювання та реалізації місцевих політик.

Tue, 12.09.23
Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами

У Луцьку громадські активісти вчилися працювати з конфліктами. В межах дводенного навчання «Діалог як спосіб пошуку спільних рішень», учасниці та учасники здобували навички налагодження діалогу та уникнення конфліктів.

Fri, 08.09.23
Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості

У десяти громадах Волині соціологи вимірювали рівень співпраці влади із активними жителями. В рамках дослідження впродовж п’яти днів провели 20 фокус-груп. Для того, щоб відповіді були максимально відвертими, представників влади опитували окремо від активістів. Опрацьовані результати ляжуть в основу звіту, де фахівчині проєкту не лише опишуть поточний стан речей, “підсвітять” сильні та слабкі сторони взаємодії, а й нададуть фахові рекомендації для покращення ситуації.

Wed, 30.08.23
Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію

Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ініціював на Волині запуск проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині»

Mon, 21.08.23
Як хліб об’єднує жителів Голобської громади

У Голобах, завдяки конкурсу малих ґрантів за підтримки Київського Діалогу, створили соціальну пекарню

Mon, 14.08.23
Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням

Зустріч із психоемоційної підтримки для представників інститутів громадянського суспільства Волині в рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи

Sun, 30.07.23
Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом

Волинські активістки та активісти вчилися планувати свої проєкти з урахуванням гендерного підходу. Допомагала їм в цьому докторка політичних наук Оксана Ярош