News

«Питання відбудови України треба розглядати людиноцентрично», – Ірина Гайдучик

Tue, 30.05.23

Об’єднати зусилля, скоординувати дії і накреслити обриси нашого майбутнього. Така мета Форуму громадянського суспільства «Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України», який нині триває у Києві.

Організатори на одному майданчику зібрали сотні представників найвпливовіших інститутів громадянського суспільства. Запросили і нашу виконавчу директорку Ірину Гайдучик. Вона поділилася своїм баченням ролі тилових громад у процесі відбудови та відновлення країни.

 

 

«Враховуючи, що на території Волинської області не було бойових дій, за винятком ракетних обстрілів інфраструктурних та військових об'єктів, то тут варто говорити не про відбудову, а скоріше про відновлення соціальної інфраструктури. В першу чергу це питання варто розглядати людиноцентрично. Відновлення людини, її статусу, можливостей, психологічного здоров'я, прав, фінансової спроможності, комфорту тощо», – зазначила керівниця Волинського Інституту Права

Вона зауважила, що нині на Волині робиться чимало кроків для підвищення соціальної згуртованості та включення ВПО і місцевих жителів у процеси розвитку, та не всі вони приводять до видимих результатів. Велика проблема – це те, що багато ініціатив є лише на папері.

 

 

Важливо й те, що в області є чимало успішних прикладів якісної роботи на цьому полі. Розповідаючи про них, Ірина Гайдучик зазначила, що такі кейси не обов’язково працюватимуть в інших громадах. Однак, якщо громада хоче стати територією сталого розвитку, то пошук і запровадження нових інклюзивних інструментів громадської участі необхідний.

«Ми втратили зв’язок з чималою кількістю українців, і не можемо собі дозволити не мати цього зв’язку із тими, хто залишився, або ж переїхав у наші громади та можуть і хочуть ставати до спільної роботи із відновлення громад у різних сферах», – резюмувала виконавча директорка Волинського Інституту Права.

 

Форум громадянського суспільства проводиться Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання” завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, який реалізовується ІСАР Єднання у консорціумі з УНЦПД та ЦЕДЕМ;

 

News

Thu, 06.06.24
Як досягти успіху в адвокаційних кампаніях: ділимося досвідом наших минулорічних грантерів

Минулорічні грантери Волинського Інституту Права розповіли про нюанси ведення адвокаційних кампаній та дали поради тим організаціям, які планують займатись адвокацією.

Fri, 24.05.24
«Громада на слуху» у Рожищі: проєкт для налагодження довіри між владою і громадою

Мешканці мають змогу поставити питання щодо стану справ у Рожищенській громаді, а представники влади готують відповіді у відеоформаті.

Wed, 22.05.24
Простір для діалогу між владою і громадою: як працює центр громадських консультацій у Локачах

У центрі жителям громади допомагають у питаннях цифрової освіти, проводять зустрічі з представниками влади, різноманітні тренінги.

Mon, 20.05.24
У Любешові влада та місцеві жителі провели спільні аудити безпеки та благоустрою

Проєкт допомагає не лише вирішити інфраструктурні проблеми селища, а й налагодити діалог між владою та громадськістю.

Mon, 20.05.24
У Вишнівській та Зимнівській громадах впроваджують шкільний бюджет

Школярі пишуть проєкти, дізнаються про основи проєктного менеджменту та змінюють простори навколо себе.

Mon, 29.04.24
Як працюють на Волині громадські організації, створені переселенцями

Розповідаємо, як на Волині працюють громадські організації, створені ВПО, перед якими труднощами постають та зібрали поради від експертів, як варто розвивати свою громадську організацію.

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.