News
«Питання відбудови України треба розглядати людиноцентрично», – Ірина Гайдучик
Tue, 30.05.23Об’єднати зусилля, скоординувати дії і накреслити обриси нашого майбутнього. Така мета Форуму громадянського суспільства «Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України», який нині триває у Києві.
Організатори на одному майданчику зібрали сотні представників найвпливовіших інститутів громадянського суспільства. Запросили і нашу виконавчу директорку Ірину Гайдучик. Вона поділилася своїм баченням ролі тилових громад у процесі відбудови та відновлення країни.
«Враховуючи, що на території Волинської області не було бойових дій, за винятком ракетних обстрілів інфраструктурних та військових об'єктів, то тут варто говорити не про відбудову, а скоріше про відновлення соціальної інфраструктури. В першу чергу це питання варто розглядати людиноцентрично. Відновлення людини, її статусу, можливостей, психологічного здоров'я, прав, фінансової спроможності, комфорту тощо», – зазначила керівниця Волинського Інституту Права.
Вона зауважила, що нині на Волині робиться чимало кроків для підвищення соціальної згуртованості та включення ВПО і місцевих жителів у процеси розвитку, та не всі вони приводять до видимих результатів. Велика проблема – це те, що багато ініціатив є лише на папері.
Важливо й те, що в області є чимало успішних прикладів якісної роботи на цьому полі. Розповідаючи про них, Ірина Гайдучик зазначила, що такі кейси не обов’язково працюватимуть в інших громадах. Однак, якщо громада хоче стати територією сталого розвитку, то пошук і запровадження нових інклюзивних інструментів громадської участі необхідний.
«Ми втратили зв’язок з чималою кількістю українців, і не можемо собі дозволити не мати цього зв’язку із тими, хто залишився, або ж переїхав у наші громади та можуть і хочуть ставати до спільної роботи із відновлення громад у різних сферах», – резюмувала виконавча директорка Волинського Інституту Права.
Форум громадянського суспільства проводиться Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання” завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, який реалізовується ІСАР Єднання у консорціумі з УНЦПД та ЦЕДЕМ;