News

На Волині розпочалася реалізація проєктів, що сприяють сталим змінам у громадах

Sat, 24.12.22

Розвиток волинських громад в у мовах війни – це, м’яко кажучи, складно, але можливо. Як і раніше, цей процес залежить не лише від посадовців, а й активних жителів. Нині ця активність здебільшого проявляється у допомозі ЗСУ та переселенцям, але не тільки.

До прикладу, на початку грудня  у чотирьох громадах Волині стартували п’ять адвокаційних проєктів. Їх мета – вплинути на прийняття важливих владних рішень, які стосуються місцевого розвитку. Реалізовують їх громадські організації, ідеї яких було підтримано в межах Конкурсу адвокаційних проєктів від Волинського Інституту Права (ВІП) та Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Що конкретно планується зробити?

Розробити Стратегію розвитку молоді Ковельської громади на 2023-2025 роки для її затвердити на сесії міської ради – така мета проєкту громадської організації «Велика ідея». Для цього планується організувати фокус-групи, соціологічне опитування, моніторинг потреб місцевої молоді та провести декілька тематичних зустрічей.

Напрацювати та затвердити Програму молодіжної політики Торчинскої громади – цим в найближчі місяці займатиметься команда громадської організації «МолоДіжка» із залученням всіх зацікавлених. Крім заходів, які допоможуть розробці цього документу, їх ініціатива передбачає проведення дводенного тренінгу для молоді з написання проєктів.

Програма розвитку культури Нововолинської громади – над появою такого документу працюють в межах проєкту Агенції регіонального розвитку Прибужжя. Для цього вже створили робочу групу, яка складається з місцевих діячів культури, владних посадовців та всіх зацікавлених. Водночас, це не єдиний проєкт, що реалізовуватиметься у Нововолинську за підтримки ВІП та NED.

Завдяки ініціативі Молодіжного ресурсного центру «Нові крила» у цій громаді буде напрацьовано Програму розвитку молоді. До її розробки насамперед залучать представників місцевої Молодіжної ради. Щоб покращити їх професійні знання та навики, в межах проєкту «Нових крил»  також планується організувати декілька тематичних навчань.

П’ята ініціатива реалізовується у Колківській громаді. В рамках проєкту громадської організації «Вікторія» відбудеться декілька активностей для створення місцевої Молодіжної ради та виборів її складу. Все це для того, щоб згуртувати молодь громади і збільшити рівень представництва її інтересів у розвитку громади.

«Реалізація цих проєктів важлива для розвитку громад, адже сприяє системним позитивним змінам. Адвокаційна діяльність – не проста справа, але громадський сектор нашої області має потенціал і знання, щоб цим займатися», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Довідково:

Згадані ініціативи реалізовуються в межах  проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права  за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

News

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.

Fri, 21.03.25
Як бути почутими? У селі Воєгоща на Камінь-Каширщині відбувся тренінг «Я можу впливати»

Учасники та учасниці поповнили свої знання на тему розвитку владно-громадської співпраці.

Fri, 07.03.25
Представники влади та громадськості вирішували, як можна посилити співпрацю у контексті роботи з молоддю

Учасники зустрічі запропонували новий формат співпраці – спільне планування, а також створення експертної ради.

Thu, 27.02.25
Спільні рішення для розвитку: як громади Волині успішно відновлюють бюджет участі

У нашому новому матеріалі розповідаємо про те, які громади відновили бюджет участі після повномасштабного вторгнення та як відкоригували його, аби задовольнити нові запити громадськості.

Tue, 04.02.25
У Турійську відбувся тренінг для активних жителів «Як я можу впливати?»

У заході взяли участь 15 учасників та учасниць, які хочуть більше знати про те, як працює місцеве самоврядування та який вклад жителі можуть вносити у розвиток своєї громади.