News

На Волині досліджують стан розвитку громадянського суспільства

Fri, 20.08.21

У швидкому плині часу та роботі в умовах неймовірної кількості викликів, іноді дуже важливо зупинитися і проаналізувати. Адже тільки аналізуючи можна краще зрозуміти реальний стан справ та напрацювати подальші шляхи розвитку.

Цим власне і займалися представники влади, громадського сектору та бізнесу,  тобто ті, хто взяв участь в чотирьох фокус-групових дослідженнях, які відбулися у п’ятницю, 13 серпня у м. Луцьку. Присутні ділилися своїми міркуваннями щодо поточної ситуації, перепон, можливих стимулів розвитку організацій громадянського суспільства у Волинській області.

«Наше основне завдання – з різних сторін дослідити, які виклики стоять перед громадянським суспільством та які можливості потрібно використати, щоб системно розвивати потужний громадський сектор», – зазначає організаторка заходів, керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Чи є успішні громадські ініціативи? Що заважає, а що допомагає розвиватися? Які проблеми в громадського сектора Волині? Саме ці та ряд інших суміжних питань обговорювали присутні представники НГО, влади та бізнесу.

«Для нас було важливо залучити до участі у цих фокус-групах людей з трьох різних професійних сфер. Це сприяє не лише якісному обговоренню, а й допомагає налагоджувати комунікацію для реалізації спільних сталих суспільних змін», – каже Ірина Гайдучик.

Вона додає, що, крім цих заходів, тривають онлайн-опитування та глибинні інтерв’ю на цю ж тематику. Більше того, ці активності відбуваються не лише на Волині, а й в інших областях держави. Вся зібрана інформація стане основою для підготовки аналітичного звіту по Волинській області, який буде використано для напрацювання порядку денного розвитку громадянського суспільства в України.

Всі ці заходи на Волині реалізовуються Мережею хабів України у партнерстві з ГО «Волинський Інститут Права» за підтримки Isar Ednannia в рамках проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства.

News

Thu, 26.05.22
Як волинські громади планують розвиток освіти?

Планувати будь-що в умовах війни часто видається не просто складно, а й неможливо. Водночас, жити одним днем – не варіант.

Wed, 25.05.22
Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями

В п’ятницю, 21 травня, для обміну досвідом до Нововолинська завітали представники Смідинської громади

Sun, 22.05.22
То що ж це за збори були у Мельниках?

Минув уже тиждень, а в Мельниках (Шацька громада) ще й досі говорять про збори, що відбулися 15 травня

Tue, 17.05.22
Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій

У Луцьку відбувся тренінг з цифрових технологій та онлайн-інструментів

Thu, 05.05.22
Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію своїх ідей.

Fri, 29.04.22
Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Thu, 28.04.22
Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?

Щоб вирішувати актуальні проблеми своєї громади і тим самим розвивати її, не обов’язково бути чиновником чи депутатом. Як цього досягнути?

Wed, 13.04.22
Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю

Як зробити скошену траву, кавову гущу, листя, тирсу, недоїдки та інші відходи корисними для навколишнього середовища?