News

На Волині досліджують стан розвитку громадянського суспільства

Fri, 20.08.21

У швидкому плині часу та роботі в умовах неймовірної кількості викликів, іноді дуже важливо зупинитися і проаналізувати. Адже тільки аналізуючи можна краще зрозуміти реальний стан справ та напрацювати подальші шляхи розвитку.

Цим власне і займалися представники влади, громадського сектору та бізнесу,  тобто ті, хто взяв участь в чотирьох фокус-групових дослідженнях, які відбулися у п’ятницю, 13 серпня у м. Луцьку. Присутні ділилися своїми міркуваннями щодо поточної ситуації, перепон, можливих стимулів розвитку організацій громадянського суспільства у Волинській області.

«Наше основне завдання – з різних сторін дослідити, які виклики стоять перед громадянським суспільством та які можливості потрібно використати, щоб системно розвивати потужний громадський сектор», – зазначає організаторка заходів, керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Чи є успішні громадські ініціативи? Що заважає, а що допомагає розвиватися? Які проблеми в громадського сектора Волині? Саме ці та ряд інших суміжних питань обговорювали присутні представники НГО, влади та бізнесу.

«Для нас було важливо залучити до участі у цих фокус-групах людей з трьох різних професійних сфер. Це сприяє не лише якісному обговоренню, а й допомагає налагоджувати комунікацію для реалізації спільних сталих суспільних змін», – каже Ірина Гайдучик.

Вона додає, що, крім цих заходів, тривають онлайн-опитування та глибинні інтерв’ю на цю ж тематику. Більше того, ці активності відбуваються не лише на Волині, а й в інших областях держави. Вся зібрана інформація стане основою для підготовки аналітичного звіту по Волинській області, який буде використано для напрацювання порядку денного розвитку громадянського суспільства в України.

Всі ці заходи на Волині реалізовуються Мережею хабів України у партнерстві з ГО «Волинський Інститут Права» за підтримки Isar Ednannia в рамках проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства.

News

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.

Fri, 21.03.25
Як бути почутими? У селі Воєгоща на Камінь-Каширщині відбувся тренінг «Я можу впливати»

Учасники та учасниці поповнили свої знання на тему розвитку владно-громадської співпраці.

Fri, 07.03.25
Представники влади та громадськості вирішували, як можна посилити співпрацю у контексті роботи з молоддю

Учасники зустрічі запропонували новий формат співпраці – спільне планування, а також створення експертної ради.

Thu, 27.02.25
Спільні рішення для розвитку: як громади Волині успішно відновлюють бюджет участі

У нашому новому матеріалі розповідаємо про те, які громади відновили бюджет участі після повномасштабного вторгнення та як відкоригували його, аби задовольнити нові запити громадськості.

Tue, 04.02.25
У Турійську відбувся тренінг для активних жителів «Як я можу впливати?»

У заході взяли участь 15 учасників та учасниць, які хочуть більше знати про те, як працює місцеве самоврядування та який вклад жителі можуть вносити у розвиток своєї громади.