News

«Людський ресурс не безмежний і його потрібно системно поповнювати», – ковельська волонтерка

Sat, 23.07.22

Команда ГО «Велика ідея», що працює у Ковелі, допомагає українським захисникам та внутрішнім переселенцям ще з 2014-го. Водночас, після повномасштабного вторгнення росії, обсяг роботи зріс і, відповідно, потрібно було більше волонтерів. В березні цього року команда об’єднала сили разом з іншими волинськими громадськими організаціями та створила проект Міжнародний волонтерський логістичний центр «Марлог».

«В лютому – березні до нас приєдналося дуже багато людей. Більше сотні залишилися й досі. Частина з них долучається у вільний від роботи час, але понад п’ятдесят працюють щоденно. Оскільки людський ресурс не безмежний, то його потрібно системно поповнювати. На жаль більшість волонтерів цього не роблять і далі працюють попри потребу відпочинку», – каже волонтерка,голова громадської організації «Велика ідея» Людмила Зубарєва.

Щоб протидіяти їх емоційному вигорянню та допомогти перезавантажитися, команда «Великої ідеї» вирішила організувати для найактивніших волонтерів центру «Марлог» серію тематичних воркшопів.  Ця задумка була підтримана в межах конкурсу адвокаційних ініціатив Волинського Інституту Права та  Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Таким чином в межах їх проєкту у травні-червні відбулося два воркшопи. Тренером першого заходу був нововолинський активіст Павло Медина, який вчив присутніх роботи в команді. Під час другого – психологиня з Львова Наталія Бордун приділила увагу техніці попередження емоційного вигорання.

«Перший воркшоп згуртував, розслабив, перезарядив, а другий допоміг уникнути конфліктних ситуацій. В умовах постійного напруження і втоми, людям важко контролювати свої емоції. Після цього тренінгу деякі моменти стали на свої місця», – розповідає Людмила Зубарєва.

Про те, що проєкт «Великої ідеї» був важливий та актуальний свідчать і відгуки його учасників.

«Ці заходи стали потужним ковтком свіжого повітря. Це була необхідна для нас перезарядка, можливість  поповнити внутрішні сили і здобути важливі для подальшої роботи знання. Воркшопи об’єднали нас ще більше та допомогли краще зрозуміти одне одного», – зауважує волонтерка «Марлогу» Ольга Дзямко.

Оскільки організовані воркшопи отримали позитивні відгуки від учасників і дали хороші результати, то ГО «Велика ідея» планує подібні заходи для волонтерів і надалі.

Довідково: Згадані заходи відбулася в межах ініціативи «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

News

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.

Fri, 21.03.25
Як бути почутими? У селі Воєгоща на Камінь-Каширщині відбувся тренінг «Я можу впливати»

Учасники та учасниці поповнили свої знання на тему розвитку владно-громадської співпраці.

Fri, 07.03.25
Представники влади та громадськості вирішували, як можна посилити співпрацю у контексті роботи з молоддю

Учасники зустрічі запропонували новий формат співпраці – спільне планування, а також створення експертної ради.

Thu, 27.02.25
Спільні рішення для розвитку: як громади Волині успішно відновлюють бюджет участі

У нашому новому матеріалі розповідаємо про те, які громади відновили бюджет участі після повномасштабного вторгнення та як відкоригували його, аби задовольнити нові запити громадськості.

Tue, 04.02.25
У Турійську відбувся тренінг для активних жителів «Як я можу впливати?»

У заході взяли участь 15 учасників та учасниць, які хочуть більше знати про те, як працює місцеве самоврядування та який вклад жителі можуть вносити у розвиток своєї громади.