News

Любешівських посадовців навчали, як ефективно залучати активних жителів

Wed, 13.12.23

Працівники селищної ради, депутати та старости Любешівської громади вивчали практичні інструменти ефективної взаємодії та діалогу з жителями. У сесійній залі Любешівської селищної ради відбувся тренінг «Місцеве самоврядування, орієнтоване на громадян» організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Кандидатка політичних наук Оксана Дащаківська розповіла учасникам про драбину потреб, яка показує етапи ефективної взаємодії влади та жителів. Ця драбина складається із кількох сходинок: інформування, консультування, діалог і партнерство. Тренерка наголосила, що в цій схемі важливою є черговість. Щоб досягнути вершини, потрібно пройти всі етапи. Неможливо перестрибнути жоден зі щаблів.

Учасники на практиці дізнавалися про важливість ефективної комунікації і що трапляється, якщо вона не працює. Робили вони це в ігровій формі, однак, це аж ніяк не вплинуло на серйозність висновків, які зробили гравці.

Наступним етапом було мапування можливих точок росту в громаді, які можна реалізувати за допомогою взаємодії з жителями. Спираючись на напрацьовані результати, учасники в групах розробляли ідеї для залучення громадян до роботи за тими напрямами, які були обрані як перспективні для розвитку Любешівської громади.


Цей тренінг реалізований ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.