News

Любешівських посадовців навчали, як ефективно залучати активних жителів

Wed, 13.12.23

Працівники селищної ради, депутати та старости Любешівської громади вивчали практичні інструменти ефективної взаємодії та діалогу з жителями. У сесійній залі Любешівської селищної ради відбувся тренінг «Місцеве самоврядування, орієнтоване на громадян» організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Кандидатка політичних наук Оксана Дащаківська розповіла учасникам про драбину потреб, яка показує етапи ефективної взаємодії влади та жителів. Ця драбина складається із кількох сходинок: інформування, консультування, діалог і партнерство. Тренерка наголосила, що в цій схемі важливою є черговість. Щоб досягнути вершини, потрібно пройти всі етапи. Неможливо перестрибнути жоден зі щаблів.

Учасники на практиці дізнавалися про важливість ефективної комунікації і що трапляється, якщо вона не працює. Робили вони це в ігровій формі, однак, це аж ніяк не вплинуло на серйозність висновків, які зробили гравці.

Наступним етапом було мапування можливих точок росту в громаді, які можна реалізувати за допомогою взаємодії з жителями. Спираючись на напрацьовані результати, учасники в групах розробляли ідеї для залучення громадян до роботи за тими напрямами, які були обрані як перспективні для розвитку Любешівської громади.


Цей тренінг реалізований ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

News

Mon, 30.06.25
Від теорії – до змін. Яким був перший модуль Школи участі та взаємодії

30 учасників та учасниць з Волині та Рівненщини вчилися основам проєктного менеджменту. Про те, як це було, читайте у матеріалі.

Wed, 25.06.25
Волинський Інститут Права розпочав новий проєкт у Маневицькій та Любомльській громадах

У співпраці з Любомльською міською та Маневицькою селищною радами працюватимемо над розвитком локальної демократії.

Wed, 11.06.25
"Ми навчились говорити одне з одним”: заступниця Турійського селищного голови про результати спільного проєкту з ВІП

Заступниця Турійського селищного голови Жанна Яковініч – про те, чи виправдались очікування від співпраці з Волинським Інститутом Права, важливість діалогу з громадянами та про те, чому громаді потрібен статут.

Fri, 06.06.25
Локальна демократія у дії: Камінь-Каширська громада напрацювала проєкт статуту

Яким чином ми допомагали покращувати владно-громадську співпрацю у Камінь-Каширській громаді? Розповідаємо про це у матеріалі.

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.