News

«Готуй сани влітку»: чому іншим громадам варто брати приклад з Голобської ОТГ?

Wed, 23.10.19

Життя громади подібне на життя кожної людини або сім’ї. Якщо його не планувати, то можна розчинитися у неочікуваних проблемах. Більше того, без якісного планування варто забутися про стабільність та розвиток. Щоб не допустити такої плачевної ситуації, ОТГ повинні багато уваги приділяти розробці профільних стратегій.

Гарним прикладом правильних підходів до планування є Голобська ОТГ. Зокрема, у вересні депутати цієї громади прийняли рішення про затвердження Стратегічної програми первинної медико-санітарної допомоги Голобської ОТГ на 2019-2023 роки  та Стратегії розвитку освіти Голобської ОТГ на 2019-2023 роки.

Якісна розробка цих документів стала можлива завдяки проекту Волинського Інституту Права «Забезпечення експертної підтримки впровадження Стратегії розвитку Голобської ОТГ».

До розробки стратегій були залучені авторитетні експерти Сергій Пазюк, Петро Лавринюк, Наталія Гусак, Василь Височанський, організовано фокус-групи, публічні обговорення, тренінги, опитування. Все це дозволило не тільки зрозуміти реальну ситуацію у сфері освіти та охорони здоров’я Голоб, а й почути і врахувати в документах позиції різних представників цієї ОТГ.

«Реалізація цього проекту стала можлива завдяки підтримці міжнародного фонду «Відродження». Дякуємо їм за те, що розуміють важливість якісного секторального планування в громадах та готові підтримувати його. Як на мене, то ця ініціатива є хорошим прикладом співпраці громадських організацій, місцевої влади, мешканців громади, донорських структур задля розвитку ОТГ», - зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Зазначимо, що співпраці Голобської громади та Волинського Інституту Права в рамках цього проекту  почалася ще у 2016 році з розробки Стратегії розвитку ОТГ. Таким чином Голоби стали першою громадою на Волині, яка розробила та затвердила такий документ. А прийняття вищезгаданих профільних стратегій дає підстави назвати  цю ОТГ одним з найкращих прикладів секторального планування.

Тому, волинським громадам варто переймати досвід Голоб і «готувати сани влітку», щоб потім не нарікати на несистемність розвитку.

News

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.

Fri, 21.03.25
Як бути почутими? У селі Воєгоща на Камінь-Каширщині відбувся тренінг «Я можу впливати»

Учасники та учасниці поповнили свої знання на тему розвитку владно-громадської співпраці.

Fri, 07.03.25
Представники влади та громадськості вирішували, як можна посилити співпрацю у контексті роботи з молоддю

Учасники зустрічі запропонували новий формат співпраці – спільне планування, а також створення експертної ради.

Thu, 27.02.25
Спільні рішення для розвитку: як громади Волині успішно відновлюють бюджет участі

У нашому новому матеріалі розповідаємо про те, які громади відновили бюджет участі після повномасштабного вторгнення та як відкоригували його, аби задовольнити нові запити громадськості.

Tue, 04.02.25
У Турійську відбувся тренінг для активних жителів «Як я можу впливати?»

У заході взяли участь 15 учасників та учасниць, які хочуть більше знати про те, як працює місцеве самоврядування та який вклад жителі можуть вносити у розвиток своєї громади.