News

«Готуй сани влітку»: чому іншим громадам варто брати приклад з Голобської ОТГ?

Wed, 23.10.19

Життя громади подібне на життя кожної людини або сім’ї. Якщо його не планувати, то можна розчинитися у неочікуваних проблемах. Більше того, без якісного планування варто забутися про стабільність та розвиток. Щоб не допустити такої плачевної ситуації, ОТГ повинні багато уваги приділяти розробці профільних стратегій.

Гарним прикладом правильних підходів до планування є Голобська ОТГ. Зокрема, у вересні депутати цієї громади прийняли рішення про затвердження Стратегічної програми первинної медико-санітарної допомоги Голобської ОТГ на 2019-2023 роки  та Стратегії розвитку освіти Голобської ОТГ на 2019-2023 роки.

Якісна розробка цих документів стала можлива завдяки проекту Волинського Інституту Права «Забезпечення експертної підтримки впровадження Стратегії розвитку Голобської ОТГ».

До розробки стратегій були залучені авторитетні експерти Сергій Пазюк, Петро Лавринюк, Наталія Гусак, Василь Височанський, організовано фокус-групи, публічні обговорення, тренінги, опитування. Все це дозволило не тільки зрозуміти реальну ситуацію у сфері освіти та охорони здоров’я Голоб, а й почути і врахувати в документах позиції різних представників цієї ОТГ.

«Реалізація цього проекту стала можлива завдяки підтримці міжнародного фонду «Відродження». Дякуємо їм за те, що розуміють важливість якісного секторального планування в громадах та готові підтримувати його. Як на мене, то ця ініціатива є хорошим прикладом співпраці громадських організацій, місцевої влади, мешканців громади, донорських структур задля розвитку ОТГ», - зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Зазначимо, що співпраці Голобської громади та Волинського Інституту Права в рамках цього проекту  почалася ще у 2016 році з розробки Стратегії розвитку ОТГ. Таким чином Голоби стали першою громадою на Волині, яка розробила та затвердила такий документ. А прийняття вищезгаданих профільних стратегій дає підстави назвати  цю ОТГ одним з найкращих прикладів секторального планування.

Тому, волинським громадам варто переймати досвід Голоб і «готувати сани влітку», щоб потім не нарікати на несистемність розвитку.

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»