News

Чому успішна реформа не можлива без ефективного діалогу?

Mon, 27.07.20

Успішна реформа – це не лише дієві заходи, професійні виконавці, а й ефективний діалог влади і громади. Налагодити його діло не просте. Різність позицій; складність сприйняття змін;  труднощі в поясненні чого саме так має бути, а не по-іншому часто заважають почути та зрозуміти одне одного.

Важливо й те, що в процесі реформування тієї чи іншої сфери налагодити діалог завдяки тільки комунікабельності та життєвому досвіду важко. Для цього потрібні додаткові знання та навички.

Якою має бути модель ефективного спілкування? Що таке техніка активного слухання? Які підходи та практики вирішення конфліктів? Як формуються упередження? Відповіді на ці та ряд інших суміжних питань отримали посадовці та представники шкіл Торчинської і Павлівської ОТГ під час тренінгу «Інструменти діалогу в побудові ефективної комунікації у громаді».  Захід відбувся в Луцьку 16 та 17 липня.

Протягом двох днів учасники навчання мали змогу ліпше зрозуміти суть діалогу, не як певного інструменту для досягнення результату, а як стану в якому людина добровільно вирішує відкрити себе іншим, щоб досягти порозуміння. Крім того, під час лекційної та практичної частин тренінгу усі присутні могли здобути знання, напрацювати навички введення діалогу в умовах реалізації реформ.

«Щоб досягти успіху, посадовцям треба пояснювати усі зміни, які відбуваються в громаді. Тоді  дії, які вчиняє влада, не виглядатимуть свавіллям, а способом почути інших та прийняти рішення з урахуванням думок різних людей. Врешті-решт, якщо максимально пояснювати та інформувати, то не буде боротьби чи сперечання. Діалог – це не суперечка», – зазначає тренерка заходів Катерина Наровська.

Навчання було організоване Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Діалог, як інструмент порозуміння та ухвалення рішень у громаді». Його мета – сприяння у впровадженні реформи освіти в Торчинській та Павлівській громадах.

«Наша команда має досвід реалізації подібних ініціатив у Голобській, Головненській, Поромівській та Вишнівській ОТГ. Тому, на практиці бачимо, що для імплементації реформ, громади часто потребують експертної підтримки та різноманітних  профільних тренінгів. Заходи, передбачені нашим проєктом, дають їх учасникам фахові поради, потрібні для них знання та навики. Чи будуть вони використані на практиці, звісно залежить від самих громад», ‒ зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Тренінг «Інструменти діалогу в побудові ефективної комунікації у громаді» ‒ це лише один із перших заходів ініціативи. Надалі планується організація консультацій, зустрічей, навчань та розробка планів розвитку освіти Торчинської і Павлівської ОТГ.

Довідково:

Захід відбувся в рамках проєкту «Діалог, як інструмент порозуміння та ухвалення рішень у громаді». Ініціатива реалізовується Волинським Інститутом Права (ВІП) за підтримки програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження». 

News

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.

Fri, 21.03.25
Як бути почутими? У селі Воєгоща на Камінь-Каширщині відбувся тренінг «Я можу впливати»

Учасники та учасниці поповнили свої знання на тему розвитку владно-громадської співпраці.

Fri, 07.03.25
Представники влади та громадськості вирішували, як можна посилити співпрацю у контексті роботи з молоддю

Учасники зустрічі запропонували новий формат співпраці – спільне планування, а також створення експертної ради.

Thu, 27.02.25
Спільні рішення для розвитку: як громади Волині успішно відновлюють бюджет участі

У нашому новому матеріалі розповідаємо про те, які громади відновили бюджет участі після повномасштабного вторгнення та як відкоригували його, аби задовольнити нові запити громадськості.

Tue, 04.02.25
У Турійську відбувся тренінг для активних жителів «Як я можу впливати?»

У заході взяли участь 15 учасників та учасниць, які хочуть більше знати про те, як працює місцеве самоврядування та який вклад жителі можуть вносити у розвиток своєї громади.