News

Активісти волинських громад вчилися основ проєктного менеджменту

Wed, 02.11.22

Ефективна громадська діяльність вимагає знань та навиків з різних профільних тематик. Одна із них – проєктний менеджмент. Саме його основ вчилися активісти громад області, які зголосилися до участі в дводенному навчанні організованому Волинським Інститутом Права у жовтні в Луцьку.

Як написати проєкт, що буде цікавий донору? Де шукати ресурси для реалізації задуманого? Які найчастіші помилки допускають громадські організації при написанні аплікаційної форми? Як зробити ідею інноваційною? В чому особливість кожного розділу проєктної заявки?

Про все це учасники навчання дізналися завдяки авторитетному і фаховому тренеру, засновнику Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслану Крапличу. Крім теоретичного матеріалу, він дав можливість присутнім закріпити подану інформацію завдяки практичним завданням.

Звісно два дні мало, щоб досконало оволодіти навиками проєктного менеджменту. Водночас, завдяки високому професійному рівню тренера та активному включенню учасників, вдалося приділити увагу багато важливим моментам.

«Мені доводилося бачити та оцінювати різні проєкти, але часто їх автори допускають однотипні помилки. Як зробити так, щоб їх не було і що обов’язково потрібно враховувати при написанні та реалізації проєкту? Саме про це ми й говорили протягом двох днів навчання», – розповідає Руслан Краплич.

Оскільки проєкт Волинського Інституту Права, в рамках якого відбувся тренінг, реалізовується у Люблинецькій та Голобській громадах, то першочергово були запрошені активісти саме з цих ТГ. Але для більшого ефекту, організатори навчання дали можливість долучитися до нього зацікавленим з інших громад.

«Був дуже цікавий і корисний захід. Серед присутніх були ті, хто вже має досвід проектного менеджменту, і такі, для яких це була нова інформація. Водночас всі в захваті від навчання. Професійний тренер, важлива тема, хороша організація», - ділиться своїми враженнями Світлана Заїка з Люблинця.

Захід відбувся в рамках реалізації Волинським Інститутом Права проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною», що підтримується програмою «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.