Новини

Як волинські депутати та посадовці стали кращою версією себе

Пн, 15.11.21

Депутат чи депутатка високого професійного рівня – це не лише людина із значним практичним досвідом, а й хорошими теоретичними знаннями. І якщо практика однаково доступна для всіх народних обранців (аби було бажання), то з теорією складніше. Адже різноманітні профільні навчання в обласних центрах відбуваються частіше, ніж в містечках, селищах чи селах.

Тому тренінги, що у жовтні-листопаді відбулися в Любешові та Рожищах, стали певною мірою рідкісною можливістю для депутатів та посадовців місцевого самоврядування покращити свої теоретичні знання.

«Їх тема – «Взаємодія з населенням, як основа сталого розвитку громади та якісної реалізації реформ. Форми та інструменти залучення мешканців у процеси прийняття рішень». Адже ефективний депутат не лише той, який відвідує сесії, а той, хто фахово представляє інтереси своїх жителів. Для того, щоб це робити, не обійтися без теоретичних знань. Саме тому, наша організація проводить ці навчання, щоб всі, хто взяв у них участь, став кращою версією себе», – зазначає керівниця громадської організації «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик.

Тренінги були побудовані з декількох частин. На початку йшлося про принципи публічності органів місцевого самоврядування і як це проявляється на практиці. Далі йшла мова про те, як мають депутати працювати в окрузі і про їх повноваження в раді. Також чимало спілкувалися й про теорію та практику депутатського звітування. В третій частині навчання присутні мали змогу ознайомитися із законодавчими особливостями місцевих ініціатив, громадських слухань та інших інструментів локальної демократії.

Важливо, що присутні не лише слухали, а й задавали питання та дискутували. Зокрема, багатьох цікавили особливості запитів та звернень і як норми законодавства, що їх регламентують, співставляються з практикою.

«Вчитися ніколи не пізно. Тому, будь-яке навчання є корисним. Багато з того, що чув, я вже знав, але є й ті моменти, які почув вперше. Отримані знання буду надалі використовувати в своїй роботі. Шкода, що всі депутати не змогли прийняти участь в цьому тренінгу. Але сподіваюся, що ті, хто брав участь в навчанні, передадуть  почуту інформацію своїм колегам, які пропустили цей захід», – зауважив учасник тренінгу, секретар Любешівської селищної ради Юрій Боснюк.

Довідково:

Тренінги були реалізовані в рамках проєкту Волинського Інституту Права «Запровадження якісної комунікації та взаємодії влади та громади для успішної реалізації реформ»  за підтримки програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Новини

Як волинські громади планують розвиток освіти?
Чт, 26.05.22
Як волинські громади планують розвиток освіти?

Планувати будь-що в умовах війни часто видається не просто складно, а й неможливо. Водночас, жити одним днем – не варіант.

Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями
Ср, 25.05.22
Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями

В п’ятницю, 21 травня, для обміну досвідом до Нововолинська завітали представники Смідинської громади

То що ж це за збори були у Мельниках?
Нд, 22.05.22
То що ж це за збори були у Мельниках?

Минув уже тиждень, а в Мельниках (Шацька громада) ще й досі говорять про збори, що відбулися 15 травня

Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій
Вт, 17.05.22
Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій

У Луцьку відбувся тренінг з цифрових технологій та онлайн-інструментів

Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів
Чт, 05.05.22
Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію своїх ідей.

Переселенцям  у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя
Пт, 29.04.22
Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?
Чт, 28.04.22
Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?

Щоб вирішувати актуальні проблеми своєї громади і тим самим розвивати її, не обов’язково бути чиновником чи депутатом. Як цього досягнути?

Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю
Ср, 13.04.22
Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю

Як зробити скошену траву, кавову гущу, листя, тирсу, недоїдки та інші відходи корисними для навколишнього середовища?