Новини

Як Школа адвокації та взаємодії допомагає налагодити співпрацю активістів Волині та Рівненщини

Вт, 05.12.23

Навчання та налагодження зв'язків – такі дві головні цілі Школи адвокації та взаємодії, яку проводить Волинський Інститут Права. Цей проєкт складається з двох навчальних модулів. Першим було дводенне навчання в Луцьку. Двадцять чотири активісти та активістки, які представляють 15 громадських організацій з двох областей (Волинська та Рівненська), розбиралися в правилах і тонкощах проведення адвокаційних кампаній.

Голова громадянської мережі «ОПОРА» у Рівненській області Андрій Токарський розповів про те, як побудувати та вести адвокаційну кампанію, які інструменти для впровадження адвокації можна використовувати в своїх громадах, які нестандартні рішення можуть допомогти в цьому процесі.

«Адвокація – це про командну роботу з чітким розподілом обов'язків. Самотужки вести адвокаційну кампанію вас просто не вистачить, бо це немалий шмат роботи. Окрім того кількість людей в команді – це також  і про безпеку», – ділиться тренер.

Очільник рівненської «ОПОРИ» розповів про власні успішні практики адвокації в Рівному та області. Саме на прикладах він розповів про нестандартні підходи до справи, які можуть стати в нагоді. 

Однак, спочатку важливо визначити тему адвокації: «Щоб не розпорошуватися, фокус проблеми має бути вузький, бо всю сферу ми не зможемо охопити. Окрім теми важливий правильний аналіз проблеми. Саме це є основою успішного вирішення. Ми повинні професійно підходити до будь-якої теми, за яку беремось. Якщо ми не вивчили проблему, не володіємо даними, то не варто за неї братися».

Саме тому учасники й учасниці вчилися робити мапування проблематик, проводити аналіз зацікавлених сторін і креативити. Як зазначив Андрій Токарський, креативний підхід дуже важливий, особливо на етапі проведення публічних заходів в рамках кампанії.

Перевірити свою креативність і спробувати втілити отримані знання на практиці активісти змогли під час роботи в групах. Спочатку вони проводили аналіз зацікавлених сторін, визначали рівні впливовості та рівень інтересу цих сторін, а потім розробляли план адвокаційної кампанії за визначеними тематиками.

Окрім планування майбутніх кроків також важливий і моніторинг результатів, каже тренер. Для цього необхідно визначити індикатори успішності. Важливо пам’ятати, що ухвалення проєкту рішення ще не дорівнює його імплементації. Саме тому не можна складати руки навіть коли органи влади прийняли документ. Індикатори ж допоможуть нам зрозуміти чи він працює.

«Класно, що на таких заходах можна не тільки отримати нові знання, щось від тренера взяти, а й познайомитися ближче з учасниками і обмінюватися досвідом із ними. Це дуже цінно», – поділилася наприкінці заходу учасниця Катерина.

Саме такий обмін, каже виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик, і є однією з ідей нашої Школи адвокації та взаємодії: «Одна з наших стратегічних цілей – це здружити активістів двох сусідніх областей і схоже, що це нам вдалося».


Навчання організував Волинський Інститут Права в рамках проєкту «Посилення стійкості та підвищення професійної спроможності локальних інститутів громадянського суспільства в територіальних громадах Волинської та Рівненської області», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

 

Новини

«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку
Вт, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Волинські громади переймали практики налагодження взаємодії з жителями
Пт, 09.02.24
Волинські громади переймали практики налагодження взаємодії з жителями

Як налагодити ефективну співпрацю влади з жителями. Своїми рецептами ділилися експертки з трьох різних громад.

У Локачах публічну бібліотеку планують перетворити в Центр комунікації і взаємодії
Ср, 07.02.24
У Локачах публічну бібліотеку планують перетворити в Центр комунікації і взаємодії

Волинський Інститут Права організував зустріч з обміну досвідом між Локачинською та Зимнівською громадами. Представниця Зимного розповіла про досвід запуску Центру комунікації і взаємодії

Волинські посадовці переймали успішні досвіди співпраці з жителями від колег із Рівненщини та Вінничини
Пт, 02.02.24
Волинські посадовці переймали успішні досвіди співпраці з жителями від колег із Рівненщини та Вінничини

Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА зібрав активістів і представників Боратинської, Вишнівської, Володимир-Волинської, Горохівської, Зимнівської, Ківерцівської, Локачинської, Любешівської, Рожищенської та Шацької місцевих рад, аби розповісти про кращі практики реалізації інструментів владно-громадської взаємодії в умовах воєнного часу

Як впливати на життя в громаді: навчання в Горохові та Нововолинську
Ср, 17.01.24
Як впливати на життя в громаді: навчання в Горохові та Нововолинську

Волинський Інститут Права організував навчальні зустрічі для нових мешканців й активних жителів Нововолинська та Горохова. Учасники та учасниці дізнавалися про інструменти, які допоможуть їм більше та якісніше впливати на зміни в своїх громадах.

Навчання для самоврядування, як спосіб зробити жителів активнішими
Нд, 14.01.24
Навчання для самоврядування, як спосіб зробити жителів активнішими

160 старост, депутатів, працівників органів влади та комунальних установ десяти Волинських громад пройшли навчання із залучення жителів до прийняття важливих рішень

П’ять кроків до працевлаштування
Нд, 24.12.23
П’ять кроків до працевлаштування

В Горохівській громаді взялися покращувати становище на ринку праці. Для цього організували зустріч «П’ять кроків до працевлаштування», яка відбулася в освітньому просторі «Горохів Хаб».

Гра в довгу. У Рівному активісти вчилися ефективної комунікації в адвокаційних кампаніях
Чт, 21.12.23
Гра в довгу. У Рівному активісти вчилися ефективної комунікації в адвокаційних кампаніях

У Рівному громадських активістів з Волинської та Рівненської областей провели навчання з комунікації в адвокаційних кампаніях. Тренінг відбувся в рамках Школи адвокації Волинського Інституту Права