Новини

В Шацькій та Стровижівській громадах дослідили можливість участі громадян у процесах прийняття владних рішень

Пт, 24.12.21

Що є спільного у Шацької та Старовижівської територіальних громад (ТГ)? Історія, мальовнича природа, актуальні проблеми і бажання розвитку, а ще проєкт Волинського Інституту Права «Дії творять зміни».

В рамках цієї ініціативи на початку грудня було презентовано результати дослідження стану регламентації та розвитку форм місцевої демократії у вже згаданих ТГ. Іншими словами, його автори проаналізували місцеві законодавчі документи, інформацію на офіційних сайтах місцевих рад для того, щоб оцінити участь мешканців Шацької та Старовижівської громад у процесах прийняття владних рішень.

«Все це ми зробили не для критики, а заради конкретних фахових рекомендацій, щоб потім разом з посадовцями і громадськими активістами напрацювати відповідні позитивні зміни», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Зокрема, у Шацькій ТГ експерти порекомендували знизити підписний поріг на підтримку електронних петицій; розробити та прийняти бюджетний регламент; внести зміни у регламент місцевої ради (передбачити можливості формування порядку денного із використанням місцевої ініціативи та участі жителів територіальної громади у відкритих колегіальних засіданнях); розглянути можливість запровадження практики онлайн-трансляції засідань місцевої ради; створити на сайті Шацької ТГ можливості подачі запитів та звернень у режимі онлайн.

«Наша громада прагне розвитку і я радий, що в рамках проєкту «Дії творять зміни»  фахові незалежні експерти допоможуть нам  у цьому. Найближчим часом буде створена робоча група за участі посадовців та представників Волинського Інституту Права, яка займеться втіленням рекомендацій дослідження на практиці», – зазначив голова Шацької громади Сергій Карпук.

Щодо Старовижівської ТГ то, на думку експертів, тут також потрібно розробити та прийняти бюджетний регламент; розглянути можливість запровадження практики онлайн-трансляції засідань місцевої ради; актуалізувати інформацію на сайті, а ще  запровадити бюджет участі, активізувати діяльність молодіжної ради  та розробити положення, які регулюватимуть використання інструментів громадської участі.

«Ми раді співпраці з Волинським Інститутом Права та звісно прислухаємося до запропонованих рекомендацій. Думаю, що це дослідження дасть поштовх і діям, і змінам», – вважає  начальник відділу організаційно-правового забезпечення Старовижівської селищної ради Андрій Марчук.

Довідково:

Дослідження напрацьоване в рамках проєкту Волинського Інституту Права «Дії творять зміни» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту «EU4USociety».

Матеріали заходу відображають позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

Новини

Як волинські громади планують розвиток освіти?
Чт, 26.05.22
Як волинські громади планують розвиток освіти?

Планувати будь-що в умовах війни часто видається не просто складно, а й неможливо. Водночас, жити одним днем – не варіант.

Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями
Ср, 25.05.22
Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями

В п’ятницю, 21 травня, для обміну досвідом до Нововолинська завітали представники Смідинської громади

То що ж це за збори були у Мельниках?
Нд, 22.05.22
То що ж це за збори були у Мельниках?

Минув уже тиждень, а в Мельниках (Шацька громада) ще й досі говорять про збори, що відбулися 15 травня

Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій
Вт, 17.05.22
Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій

У Луцьку відбувся тренінг з цифрових технологій та онлайн-інструментів

Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів
Чт, 05.05.22
Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію своїх ідей.

Переселенцям  у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя
Пт, 29.04.22
Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?
Чт, 28.04.22
Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?

Щоб вирішувати актуальні проблеми своєї громади і тим самим розвивати її, не обов’язково бути чиновником чи депутатом. Як цього досягнути?

Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю
Ср, 13.04.22
Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю

Як зробити скошену траву, кавову гущу, листя, тирсу, недоїдки та інші відходи корисними для навколишнього середовища?