Новини

У Вишнівській громаді відбувся тренінг для запобігання торгівлі людьми

Пн, 08.08.22

Люди в кайданках працюють на плантаціях; якщо мова йде про сучасну торгівлю людьми, то це стосується здебільшого сексуального рабства; в такі ситуації можуть потрапити лише бідні та знедолені – це одні з найпоширеніших міфів про торгівлю людьми. Водночас життєві реалії показують, що опинитися в такій ситуаціїі може будь-хто, а її прояви дуже різні. Важливо також розуміти, що війна сприяє торгівлі людьми, а переселені  – одні з тих, то перебуває у зоні ризику.

Про все це йшлося під час тренінгу «Протидія торгівлі людьми в умовах воєнного стану на рівні громади». Захід відбувся у вівторок, 3 серпня, у Вишневі за участю внутрішньо переміщених українців та місцевих жителів.

«До нас приїхали переселенці з різними життєвими історіями і розповідають, що коїться на окупованих територіях та як людей вивозять до росії. Чимало з почутого, на мою думку, є проявом торгівлі людьми. Крім цього, багато ВПО планують поїхати закордон, де може з ними різне трапитися. Та й для місцевих ця тема важлива. Багато з них працюють в інших державах та зустрічаються із всякими труднощами. Тому ми вирішили провести цей тренінг, щоб поінформувати і частково убезпечити їх», – розповідає одна з організаторок заходу, жителька Вишнева Наталія Ряпич.

Завдяки авторитетному правозахиснику, керівнику ГО «Велес+» Віктору Вальчуку, присутні дізналися більше про особливості різних сучасних проявів рабства, які його  причини, хто найбільш уразливий, що робити в такій ситуації.

«Чотири години люди не розходилися, уважно слухали, ділилися своїми думками та історіями, запитували. Все це свідчить про те, що ці знання їм справді потрібні. Хай краще вони не знадобляться, але їх наявність допоможе в скрутний час», – зазначає Віктор Вальчук.

Окрему увагу під час тренінгу було приділено питанню трудової експлуатації. Її ознаки – це свідома затримка заробітної плати; змушування до праці в поганих і небезпечних умовах; примус до понаднормової роботи; залякування та насильство» ізолювання від світу; порушення обіцяних умов.  За словами присутніх було важливо почути реальні практичні рекомендації, як вберегтися від цього і як діяти, якщо така ситуація все ж трапилася.

«Було дуже цікаво. Особливо важливо для мене було почути про запобіжні заходи, які потрібно вчинити, коли їдеш закордон. Це і наявність кодового слова, яке в разі небезпеки треба передати рідним; і збереження електронних зразків основних документів на електронці; і контакти відповідних правоохоронних служб. Оскільки я вчитель і класний керівник, то маю задум передати всі отриманні знання моїм учням та їх батькам», – ділиться враженнями учасниця тренінгу Алла, яка до Вишніва приїхала з Сєвєродонецька.

Варто зауважити, що крім освітнього ефекту, захід мав ще й інтеграційну складову. І мова тут не лише про те, що ВПО та жителі змогли познайомитися одне з одним. Зокрема, присутні переселенці мали змогу почути життєві історії місцевих про їх труднощі заробітків закордоном і тим самим зруйнувати певні стереотипи та краще їх зрозуміти.

Захід був організований в рамках проєкту Волинського Інституту Права «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Новини

Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО
Вт, 19.09.23
Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО

Громадська організація «ІПІД» втілює проєкт із емоційної стійкості для ВПО та постійних жителів Луцької громади. Замість того, щоб проводити мільйон-п'ятсот заходів, команда вирішила зосередитися на активних представниках і вчити їх.

У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО
Чт, 14.09.23
У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО

У Нововолинській та Горохівській громадах допомагають інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В рамках проєкту «Запровадження системних практик соціальної взаємодії на рівні локальних громад Волині» провели соціологічне дослідження, яке має допомогти в пошуку нових форм залучення переселенців у процеси напрацювання та реалізації місцевих політик.

Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами
Вт, 12.09.23
Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами

У Луцьку громадські активісти вчилися працювати з конфліктами. В межах дводенного навчання «Діалог як спосіб пошуку спільних рішень», учасниці та учасники здобували навички налагодження діалогу та уникнення конфліктів.

Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості
Пт, 08.09.23
Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості

У десяти громадах Волині соціологи вимірювали рівень співпраці влади із активними жителями. В рамках дослідження впродовж п’яти днів провели 20 фокус-груп. Для того, щоб відповіді були максимально відвертими, представників влади опитували окремо від активістів. Опрацьовані результати ляжуть в основу звіту, де фахівчині проєкту не лише опишуть поточний стан речей, “підсвітять” сильні та слабкі сторони взаємодії, а й нададуть фахові рекомендації для покращення ситуації.

Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію
Ср, 30.08.23
Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію

Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ініціював на Волині запуск проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині»

Як хліб об’єднує жителів Голобської громади
Пн, 21.08.23
Як хліб об’єднує жителів Голобської громади

У Голобах, завдяки конкурсу малих ґрантів за підтримки Київського Діалогу, створили соціальну пекарню

Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням
Пн, 14.08.23
Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням

Зустріч із психоемоційної підтримки для представників інститутів громадянського суспільства Волині в рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи

Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом
Нд, 30.07.23
Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом

Волинські активістки та активісти вчилися планувати свої проєкти з урахуванням гендерного підходу. Допомагала їм в цьому докторка політичних наук Оксана Ярош