Новини

У Вишнівській громаді відбувся тренінг для запобігання торгівлі людьми

Пн, 08.08.22

Люди в кайданках працюють на плантаціях; якщо мова йде про сучасну торгівлю людьми, то це стосується здебільшого сексуального рабства; в такі ситуації можуть потрапити лише бідні та знедолені – це одні з найпоширеніших міфів про торгівлю людьми. Водночас життєві реалії показують, що опинитися в такій ситуаціїі може будь-хто, а її прояви дуже різні. Важливо також розуміти, що війна сприяє торгівлі людьми, а переселені  – одні з тих, то перебуває у зоні ризику.

Про все це йшлося під час тренінгу «Протидія торгівлі людьми в умовах воєнного стану на рівні громади». Захід відбувся у вівторок, 3 серпня, у Вишневі за участю внутрішньо переміщених українців та місцевих жителів.

«До нас приїхали переселенці з різними життєвими історіями і розповідають, що коїться на окупованих територіях та як людей вивозять до росії. Чимало з почутого, на мою думку, є проявом торгівлі людьми. Крім цього, багато ВПО планують поїхати закордон, де може з ними різне трапитися. Та й для місцевих ця тема важлива. Багато з них працюють в інших державах та зустрічаються із всякими труднощами. Тому ми вирішили провести цей тренінг, щоб поінформувати і частково убезпечити їх», – розповідає одна з організаторок заходу, жителька Вишнева Наталія Ряпич.

Завдяки авторитетному правозахиснику, керівнику ГО «Велес+» Віктору Вальчуку, присутні дізналися більше про особливості різних сучасних проявів рабства, які його  причини, хто найбільш уразливий, що робити в такій ситуації.

«Чотири години люди не розходилися, уважно слухали, ділилися своїми думками та історіями, запитували. Все це свідчить про те, що ці знання їм справді потрібні. Хай краще вони не знадобляться, але їх наявність допоможе в скрутний час», – зазначає Віктор Вальчук.

Окрему увагу під час тренінгу було приділено питанню трудової експлуатації. Її ознаки – це свідома затримка заробітної плати; змушування до праці в поганих і небезпечних умовах; примус до понаднормової роботи; залякування та насильство» ізолювання від світу; порушення обіцяних умов.  За словами присутніх було важливо почути реальні практичні рекомендації, як вберегтися від цього і як діяти, якщо така ситуація все ж трапилася.

«Було дуже цікаво. Особливо важливо для мене було почути про запобіжні заходи, які потрібно вчинити, коли їдеш закордон. Це і наявність кодового слова, яке в разі небезпеки треба передати рідним; і збереження електронних зразків основних документів на електронці; і контакти відповідних правоохоронних служб. Оскільки я вчитель і класний керівник, то маю задум передати всі отриманні знання моїм учням та їх батькам», – ділиться враженнями учасниця тренінгу Алла, яка до Вишніва приїхала з Сєвєродонецька.

Варто зауважити, що крім освітнього ефекту, захід мав ще й інтеграційну складову. І мова тут не лише про те, що ВПО та жителі змогли познайомитися одне з одним. Зокрема, присутні переселенці мали змогу почути життєві історії місцевих про їх труднощі заробітків закордоном і тим самим зруйнувати певні стереотипи та краще їх зрозуміти.

Захід був організований в рамках проєкту Волинського Інституту Права «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Новини

Як працюють на Волині громадські організації, створені переселенцями
Пн, 29.04.24
Як працюють на Волині громадські організації, створені переселенцями

Розповідаємо, як на Волині працюють громадські організації, створені ВПО, перед якими труднощами постають та зібрали поради від експертів, як варто розвивати свою громадську організацію.

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни
Пт, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів
Вт, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб
Чт, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську
Вт, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади
Вт, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році
Вт, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів
Вт, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права