Новини
- Головна
- Новини
- У Шацькій громаді реалізували проєкт для активнішої участі жителів у вирішення місцевих проблем
У Шацькій громаді реалізували проєкт для активнішої участі жителів у вирішення місцевих проблем
Сб, 17.09.22З початку осені минулого року і до вересня 2022-го в Шацькій громаді реалізовувався проєкт Волинського Інституту Права «Дії творять зміни». Його мета – сприяти активнішому включенню жителів у прийняття владних рішень.
«Побутує думка, що розвиток міст, містечок, селищ, сіл залежить виключно від дій органів влади. Водночас українська та європейська практика неодноразово свідчить, що це не так. У тих громадах, де у вирішення актуальних місцевих питань включаються жителі, позитивні зміни відбуваються якісніше та існує значно менше різноманітних суспільних конфліктів», – вважає керівниця Волинського Інститут Прав Ірина Гайдучик.
Також вона додає, що системна включеність жителів у вирішення актуальних проблем не відбувається просто так. Для цього мають бути певні умови. Тому, одне із завдань, яке було виконане в межах згаданого проєкту, – це розробка місцевих нормативних актів, які регламентують громадську участь.
Так, за консультації Волинського Інституту Права посадовці розробили Статут Шацької селищної ради, Положення про громадські слухання, Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, Положення про загальні збори громадян за місцем їх проживання та Положення про місцеві ініціативи. Всі ці нормативно-правові акти було затверджені сесією селищної ради в останні дні серпня цього року.
Також відбулося навчання для активістів та владних посадовців щодо використання у розвитку громади інструментів локальної демократій. А для того, щоб ця інформація охопила, як змога більше людей, були підготовлені та поширені відповідні листівки. У них зокрема розповідається про:
громадські слухання
місцеву ініціативу
електронні петиції
про загальні збори за місцем проживання
отримання потрібної інформації
хто є хто у вашій територіальній громаді
І ще трішки про результати. Завдяки консультуванню Волинського Інституту Права активних мешканців Мельників, у цьому селі був створений орган самоорганізації населення.
«Так вже склалося, що в Мельниках немає старости чи депутата, які б мешкали у нашому селі. Але жителі хочуть, щоб їх інтереси та позиції були більш представлені під час прийняття рішень органами влади, а місцеві проблеми вирішувалися швидше. Оскільки ОСН дає нам таку можливість, тому і вирішили його створити. А ще, ми не хочемо просто чекати позитивних змін розвитку нашого села. Розуміємо, що їх можна пришвидшити нашими спільними діями», – каже голова ОСН «Мельники» Руслана Сидорук.
За діяльністю цього сільського комітету можна стежити на їх сторінці у мережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/1084873388768156/
Довідково:
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety та проєкту Волинського Інституту Права «Дії творять зміни». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».