Новини

У Рожищі почали фінансувати місцеві ініціативи мешканців

Пн, 02.11.20

2020 рік добігає кінця і Рожищенська міська рада, а віднедавна вже об’єднана територіальна громада, може похизуватися новими досягненнями. 

Наприкінці 2019 року рада розпочала працювати над створенням програми підтримки  місцевих ініціатив, аби залучити до розвитку міста більше активних мешканців. Питання коштів завше було каменем спотикання і перепоною для мешканців зробити щось для міста. Але якщо місцева влада готова виділити кошти, а люди готові зробити власними руками, то чому б і ні? Тож у раді розпочали роботу над створенням положення про конкурс міні-грантів на місцеві ідеї. У процесі підготовки відбулося кілька публічних консультацій щодо формату конкурсу, його умов та кількості виділених коштів. 

Ідея щодо запровадження такої програми була запропонована експертами Волинського Інституту Права у рамках реалізації проекту «Запровадження практики взаємодії та співпраці влади та ІГС» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. Та ж громадська організація і вела експертний супровід процесу написання Програми.

За результатами ряду консультаційних заходів було напрацьовано Програму підтримки ідей жителів міста Рожище 2020-2021 і затверджено радою. На конкурс в рамках реалізації Програми виділили 100 тисяч гривень. 

Серед пріоритетних питань конкурсу були такі: благоустрій міського простору; покращення умов проживання та доступності людей з інвалідністю; організація дозвілля; покращення екологічної ситуації; збереження історико-культурної спадщини територіальної громади; впровадження енергозберігаючих заходів; підтримка та розвиток освітніх, культурних і творчих ініціатив.

Участь у конкурсі могли взяти як громадські організації, так і громадські ініціативи. За результатами проведеного конкурсу цьогоріч кошти на реалізацію виграли три ідеї: 

- благоустрій криниці на вулиці Чайковського

- створення гуртка “Юний журналіст”

- облаштування зони змістовного дозвілля “Золота тераса”

Сукупний бюджет ініціатив складав майже 55 тисяч, 12 тисяч з яких складає власний внесок авторів ініціативи.

Проект щодо облагородження криниці на вулиці Чайковського – чудовий приклад самооорганізації та співфінансування в цілях забезпечення комфортних та здорових умов життя для мешканців. Відомо, що криниця – єдине джерело питної води для мешканців цієї вулиці. Тож вони реконструювали її та почистили задля забезпечення себе та своїх сусідів водою.

Вартість проекту – 19 тисяч 985 гривень, 3997 з яких – власний внесок авторів ініціативи.

Ініціатива щодо створення гуртка “Юний журналіст” у Рожищенській ЗОШ № 2 передбачала купівлю необхідної комп’ютерної техніки для фіксування, створення та обробки інформації. Ідея полягає у покращенні умов навчального позашкільного процесу та сприяння громадській активності серед учнів. 

Так, за кошти проекту було придбано ноутбук та фотоапарат.

Кошторис проекту –  15 тисяч 440 гривень, 4500 з яких - власний внесок ініціаторів.

Найпомітнішим виявився проект з облаштування зони дозвілля “Золота тераса” для людей похилого віку. Ініціативна група слухачів університету третього покоління Територіального центру соціального обслуговування Рожищенського району взялася за амбітний проект. Ініціатива полягала в облаштуванні території біля Центру для більш комфортного проведення дозвілля у теплі пори року.

Проект передбачав посів газонної трави, облаштування лавок та купівлю стільці, закупівлю настільних ігор (шахи та шашки) та навіть офорлення ландшафтного дизайну на території. 

Кошторис проекту – 20 тисяч гривень, 4 тисяч з яких – власний внесок авторів ідеї.

Загалом ціллю Програми підтримки ідей жителів міста Рожище було залучити мешканців міста до творення та розвитку міста. Це хороший спосіб дати можливість людям відчути себе господарями міста і зрозуміти, як працює місцева влада та вчитися взаємодіяти  із нею.

 

Новини

Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради
Ср, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі
Пт, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини
Ср, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»
Вт, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді».  Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах
Ср, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах
Пт, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво
Пн, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності
Пт, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.