Новини

У Маневичах вчились результативно вирішувати наболіле

Вт, 26.10.21

        Освітяни та представники громадського сектору з Маневич, Любешова та інших населених пунктів Камінь-Каширського району  використали рідкісний шанс повчитись основ адвокації. Зокрема, на початку жовтня вони взяли участь у навчанні «Планування та реалізація адвокаційних кампаній для відстоювання прав та інтересів жителів громад в процесі здійснення місцевої політики», що відбулося в Маневичах.

         «У нас дуже рідко організовуються такі заходи. Тому, як тільки я дізналась про таку можливість, відразу вирішила взяти участь у заході. Найціннішими для мене стали знання як і з ким правильно будувати діалог для вирішення актуальних суспільних проблем. Мало просто обговорювати проблеми один з одним, треба їх озвучувати владі і знати як досягнути змін», – розповіла маневиччанка Оксана Пилипчук.

         А спільних проблем, як виявилось під час аналізу, багато. Тому сконцентрувались на тих, які потребують найшвидшого вирішення. Насамперед це інфраструктура доріг і міського простору в питанні освітлення, доступності проїзду і велодоріжок. Друге – це питання працевлаштування. Як вибудовувати адвокаційні кампанії для змін у цих напрямках – роз’яснювала тренерка заходу, юристка громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» Марія Красненко:

         «Вперше за час реалізації подібних тренінгів на Волині були озвучені самі ці теми. А ще важливо, що саме у Маневичах усі зміни ми обговорювали через призму інклюзії. Я завжди намагаюся звертати увагу на цей аспект, але тут він був особливо важливим, бо ми обговорювали безбар'єрність в різних сферах. Це свідчення того, що ця тема приймається людьми в громадах і вони готові до змін».

        Директор гімназії Микола Шукалович з колегами на навчання приїхали з Любешовської громади. Впевнені, що набуті знання зможуть використати для покращення освітнього середовища учнів та налагодження ефективнішої роботи із батьками.

         «Колектив нашого навчального закладу молодий і прагне позитивних змін. В нас проводиться багато позакласної роботи і кожне навчання – це шанс запровадити в нас цікаві ініціативи» – підкреслив Микола Шукалович.

         Попри невелику частку приміщень, куди без проблем можна дістатись людині з інклюзією, участь у навчаннях завжди намагається взяти і голова ГО «Довіра» Наталія Шишолік

         «Для мене дуже важливо змінювати Маневицьку громаду. Оскільки я працюю для захисту прав людей з інвалідністю, в мене є задумка адвокаційної кампанії, яку  не наважувалася розпочати через брак знань. Після цього заходу я обов’язково почну діяти. Насправді, не лише в маленьких містах і селах люди не знають як діяти, щоб змінювати щось, це стосується і великих міст. Думаю в кожній громаді, де  відбулись такі навчання, знайдеться кілька мешканців, які розпочнуть діяти, використовуючи здобуті знання», – вважає Наталія.

         Аби вміти застосувати теорію на практиці, учасники навчання виконували різноманітні завдання. Це дало змогу не лише засвоїти матеріал, а й налагодити особисті контакти.

         «Такі навчання – це лише перший етап проєкту «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики». До речі, крім Маневич, подібні заходи вже відбулися у Луцьку, Володимирі-Волинському та Ковелі. Далі буде оголошено грантовий конкурс і всі учасники наших навчань матимуть можливість подати свої адвокаційні проєкти. Найкращі ініціативи отримають кошти для реалізації задуманого», - розповіла організаторка заходу, керівниця ГО «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик.

         Про те, які саме ідеї отримають шанс на розвиток через застосування адвокаційних кампаній, читайте у наших наступних матеріалах.

         Довідково: Вищезгадані адвокаційній навчання відбулися в рамках проєкту «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

Як волинські громади планують розвиток освіти?
Чт, 26.05.22
Як волинські громади планують розвиток освіти?

Планувати будь-що в умовах війни часто видається не просто складно, а й неможливо. Водночас, жити одним днем – не варіант.

Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями
Ср, 25.05.22
Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями

В п’ятницю, 21 травня, для обміну досвідом до Нововолинська завітали представники Смідинської громади

То що ж це за збори були у Мельниках?
Нд, 22.05.22
То що ж це за збори були у Мельниках?

Минув уже тиждень, а в Мельниках (Шацька громада) ще й досі говорять про збори, що відбулися 15 травня

Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій
Вт, 17.05.22
Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій

У Луцьку відбувся тренінг з цифрових технологій та онлайн-інструментів

Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів
Чт, 05.05.22
Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію своїх ідей.

Переселенцям  у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя
Пт, 29.04.22
Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?
Чт, 28.04.22
Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?

Щоб вирішувати актуальні проблеми своєї громади і тим самим розвивати її, не обов’язково бути чиновником чи депутатом. Як цього досягнути?

Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю
Ср, 13.04.22
Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю

Як зробити скошену траву, кавову гущу, листя, тирсу, недоїдки та інші відходи корисними для навколишнього середовища?