Новини

У Маневичах вчились результативно вирішувати наболіле

Вт, 26.10.21

        Освітяни та представники громадського сектору з Маневич, Любешова та інших населених пунктів Камінь-Каширського району  використали рідкісний шанс повчитись основ адвокації. Зокрема, на початку жовтня вони взяли участь у навчанні «Планування та реалізація адвокаційних кампаній для відстоювання прав та інтересів жителів громад в процесі здійснення місцевої політики», що відбулося в Маневичах.

         «У нас дуже рідко організовуються такі заходи. Тому, як тільки я дізналась про таку можливість, відразу вирішила взяти участь у заході. Найціннішими для мене стали знання як і з ким правильно будувати діалог для вирішення актуальних суспільних проблем. Мало просто обговорювати проблеми один з одним, треба їх озвучувати владі і знати як досягнути змін», – розповіла маневиччанка Оксана Пилипчук.

         А спільних проблем, як виявилось під час аналізу, багато. Тому сконцентрувались на тих, які потребують найшвидшого вирішення. Насамперед це інфраструктура доріг і міського простору в питанні освітлення, доступності проїзду і велодоріжок. Друге – це питання працевлаштування. Як вибудовувати адвокаційні кампанії для змін у цих напрямках – роз’яснювала тренерка заходу, юристка громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» Марія Красненко:

         «Вперше за час реалізації подібних тренінгів на Волині були озвучені самі ці теми. А ще важливо, що саме у Маневичах усі зміни ми обговорювали через призму інклюзії. Я завжди намагаюся звертати увагу на цей аспект, але тут він був особливо важливим, бо ми обговорювали безбар'єрність в різних сферах. Це свідчення того, що ця тема приймається людьми в громадах і вони готові до змін».

        Директор гімназії Микола Шукалович з колегами на навчання приїхали з Любешовської громади. Впевнені, що набуті знання зможуть використати для покращення освітнього середовища учнів та налагодження ефективнішої роботи із батьками.

         «Колектив нашого навчального закладу молодий і прагне позитивних змін. В нас проводиться багато позакласної роботи і кожне навчання – це шанс запровадити в нас цікаві ініціативи» – підкреслив Микола Шукалович.

         Попри невелику частку приміщень, куди без проблем можна дістатись людині з інклюзією, участь у навчаннях завжди намагається взяти і голова ГО «Довіра» Наталія Шишолік

         «Для мене дуже важливо змінювати Маневицьку громаду. Оскільки я працюю для захисту прав людей з інвалідністю, в мене є задумка адвокаційної кампанії, яку  не наважувалася розпочати через брак знань. Після цього заходу я обов’язково почну діяти. Насправді, не лише в маленьких містах і селах люди не знають як діяти, щоб змінювати щось, це стосується і великих міст. Думаю в кожній громаді, де  відбулись такі навчання, знайдеться кілька мешканців, які розпочнуть діяти, використовуючи здобуті знання», – вважає Наталія.

         Аби вміти застосувати теорію на практиці, учасники навчання виконували різноманітні завдання. Це дало змогу не лише засвоїти матеріал, а й налагодити особисті контакти.

         «Такі навчання – це лише перший етап проєкту «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики». До речі, крім Маневич, подібні заходи вже відбулися у Луцьку, Володимирі-Волинському та Ковелі. Далі буде оголошено грантовий конкурс і всі учасники наших навчань матимуть можливість подати свої адвокаційні проєкти. Найкращі ініціативи отримають кошти для реалізації задуманого», - розповіла організаторка заходу, керівниця ГО «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик.

         Про те, які саме ідеї отримають шанс на розвиток через застосування адвокаційних кампаній, читайте у наших наступних матеріалах.

         Довідково: Вищезгадані адвокаційній навчання відбулися в рамках проєкту «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

Про маленькі кроки Шацької громади для досягнення великої мети
Пт, 03.12.21
Про маленькі кроки Шацької громади для досягнення великої мети

У вересні - жовтні в Шацькій громаді було реалізовано проєкт «Відсортуй сміття – подаруй майбуття»

Як у Ківерцівській громаді напрацьовували Програму безпеки дорожнього руху
Чт, 02.12.21
Як у Ківерцівській громаді напрацьовували Програму безпеки дорожнього руху

Про проєкт «Дорога безпечного життя»

Чому Годомичі стали центром сортування сміття Колківської громади?
Ср, 01.12.21
Чому Годомичі стали центром сортування сміття Колківської громади?

Про реалізацію проєкту «Живи відповідально – сортуй сміття»

Як привернути увагу молоді? Торчинський досвід
Ср, 24.11.21
Як привернути увагу молоді? Торчинський досвід

Про проєкт «Профорієнтаційний кемпінг OPEN YOURSELF – ВІДКРИЙ СЕБЕ» у Торчинській громаді

Як в Голобах борються з поліетиленом
Вт, 23.11.21
Як в Голобах борються з поліетиленом

Про історію успіху охорони довкілля в Голобскій громади

У Смідинській громаді взялися за системне вирішення еко-проблем
Пн, 22.11.21
У Смідинській громаді взялися за системне вирішення еко-проблем

У Смідині напрацьовую зміни до Стратегії розвитку громади

Як волинські депутати та посадовці стали кращою версією себе
Пн, 15.11.21
Як волинські депутати та посадовці стали кращою версією себе

В Любешівській та Рожищенській громадах відбулися тренінги про взаємодія з населенням

В Любешівській громаді напрацьовують важливий для розвитку освіти документ
Пт, 12.11.21
В Любешівській громаді напрацьовують важливий для розвитку освіти документ

У жовтні розпочалася робота над Планом розвитку системи освіти Любешівської територіальної громади (ТГ) на 2022 – 2025 роки.